האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי חינוך מיוחד
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי חינוך מיוחד

מידע כללי 
 
לימודי חינוך מיוחד עוסקים בהכשרת מורים ומטפלים להעניק עזרה לתלמידים בעלי לקויות. לימודי אלה משתייכים לתחום לימודי חינוך הוראה והדרכה ומשיקים לתחומים כמו לימודי ייעוץ חינוכי ולימודי הוראה וטיפול. חינוך מיוחד יכול להשתלב במסגרת החינוך הכללי או להינתן במוסד המתמחה בחינוך מיוחד. מטרת החינוך המיוחד הוא לענות על הצרכים הלימודיים, החברתיים והרגשיים של התלמיד הסובל מלקוי כלשהו. ישנם מקרים בהם תלמיד מגיע למסגרת של חינוך מיוחד בעקבות אילוצים טכניים כמו, נכות המאלצת שימוש בכיסא גלגלים.
 
 
תנאי הקבלה
תנאי קבלה של לימודי חינוך מיוחד משתנים ממוסד למוסד, אולם בכל מקום כוללים דרישה להצגת תעודת בגרות מלאה וציוני פסיכומטרי, מוסדות מסוימים אף דורשים ראיון אישי או סדנת התאמה. בחלק ממוסדות הלימוד תמצאו מכינות לבני 30 ומעלה מה שמקל על תנאי הקבלה של מועמדים בגילאים הללו. 
 

מה לומדים בתואר ראשון בחינוך מיוחד?
משך הלימודים הוא בין שלוש לארבע שנים (במקומות מסוימים השנה האחרונה מוגדרת לסטאז'), שוב תלוי במוסד וכולל גם לימודים תיאורטיים וגם התנסות מעשית, תקופת סטאז'. סיום הלימודים מקנה תואר ראשון (B.A או B.Ed– בוגר בהוראה - תלוי במסלול הלימודים) ותעודת הוראה לחינוך מיוחד, הניתנת על ידי משרד החינוך בסיום הסטאז'. מטרת לימודי חינוך מיוחד להקנות את הכלים להתמודד עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים במסגרות שונות, מסגרות רגילות או מסגרות ייחודיות. הלימודים כוללים הרצאות, סדנאות ועבודה מעשית בליווי צוות מקצועי.

ההתמחות בחינוך מיוחד לגיל הרך כוללת לימודים בתחומי הפסיכולוגיה והטיפול, עבודה עם ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים, מיומנויות הוראה ייחודית לילדים בעלי לקויות, בחירת תחום התמחות בסוגי ליקויים.

נושאי הלימודי כוללים:
הכרות הלקויות המורכבות (אוטיזם, פיגור, שיתוק מוחין, חירשות, הפרעות נפשיות או חברתיות ) על פי רצף הגיל והתפקוד, הכרה והבנה של גישות ודרכי התערבות שונות, התאמת תכניות התערבבות, עבודה בצוות רב מקצועי, הקניית מיומנויות הוראה וניהול של כיתות הטרוגניות בחינוך המיוחד והרגיל, תוכניות התערבות מתאימות ברמה של כיתה או פרט, שיעורי העשרה במחול, ציור או מוזיקה, פסיכולוגיה התפתחותית, הוראת תחומי המדע והאמנות, תהליכים חברתיים, נירו פסיכולוגיה, דרכי עבודה עם הורים של לילדים בעלי צרכים מיוחדים, טיפול בלקויות שפה ותקשורת, לקויות שמיעה, שיקום לקויות למידה (דיסלקציה וכו'), שיקום התנהגות (הפרעות קשב ומשמעת וכו'), טיפול וחינוך באמצעות אמנויות או בעלי חיים.
 
 
אפשרויות תעסוקה
 
בוגרי תואר ראשון בחינוך מיוחד יוכלו להשתלב במוסדות חינוך רגילים, מוסדות חינוך פרטיים לילדים אשר לא נמצאה עבורם מסגרת לימוד מתאימה או במסגרות לחינוך מיוחד. התפקידים אותם יוכלו למלא במסגרות הם: מדריכים במועדוניות וצהרונים לילדים בסיכון, מטפלים בילדים עם צרכים מיוחדים, מורים או מחנכים בבתי ספר לחינוך מיוחד, מדריכים שיקומיים, מורים להוראה מתקנת ועוד מגוון רחב של תפקידים.
 
 
שכר בתחום
 
משכורת של מורה לחינוך מיוחד דומה למשכורת מינימום ועומדת על סביב ה-5400 שקלים בחודש. ככל שתצברו נסיון וותק השכר יעלה בהתאם וכך לאחר תקופה של בין חמש לעשר שנים תוכלו להגיע למשכורת ממוצעת של 7,500 ש"ח.

 

לימודי תואר ראשון בחינוך מיוחד

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי