האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס הנהלת חשבונות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

קורס הנהלת חשבונות

בעידן של היום מקצוע הנהלת החשבונות הוא אחד המקצועות הנדרשים ביותר וזאת עקב התפתחות הכלכלה והמסחר בישראל. הנהלת החשבונות תופסת חלק ניכר מכל ארגון והצורך הבוער בניהול חשבונות אמין ואיכותי עולה במקביל להתפתחות הטכנולוגיה, ועמם גם חשיבותם של העוסקים בתפקיד. בעלי התפקיד עוסקים ברישום התרחשויות חשבונאיות בין אם הן שוליות ובין אם הן בסדר גודל רציני - יש לדאוג להנפיק חשבוניות, לשלם לספקים, להכין משכורות, לדאוג לחובות וכדומה.
 
חשיבות המקצוע והיוקרה שנלווית ועולה עם השנים הפכה את המקצוע למבוקש מאוד בשוק העבודה של ימינו, ובעלי התפקיד שעוסקים כיום במקצוע זה מרוויחים סכומים נאים מאוד שגבוהים באופן ניכר מהשכר שאותו מקבלים אנשים ללא השכלה אקדמית. המצב בחברות הייטק טוב בהרבה, ושם ירוויחו מנהלי החשבונות שכר מרובה אפסים ויתלוו אליו תנאים מעולים כגון רכב. אחת מהסיבות לשכר הגבוה שמקבלים מנהלי חשבונות נעוצה בכך שאי אפשר לתפקד ללא קיומם של מנהלי החשבונות ובעיקר כאלה מנוסים שכבר מכירים ויודעים להתנהל מול לקוחות, בנקים, ספקים ועוד גופים שמחייבים אחריות רבה.
 
ההתנהלות של מנהל החשבונות מאופיינת באחריות, הפעלת שיקול דעת, עבודה זהירה ומדויקת והקפדה על עדכון פעולות היומן, מכיוון וטעות אחת יכולה לגרום לאפקט דומינו שישפיע על כל המערכות בתוך ומחוץ לארגון. למנהלי ארגונים וחברות נוח וכדאי להתנהל בשיטה פופולארית הנקראת הנהלת חשבונות כפולה, כלומר שכל הוצאה ממשית של הארגון נרשמת וכנגד נרשמת הפעולה שמימנה אותה.
 
המסיימים בהצלחה את הלימודים יקבלו תעודת מנהל חשבונות הניתנת במדינת ישראל ע"י משרד התמ"ת (משרד הכלכלה).
 
מטרת קורס הנהלת חשבונות
 
מטרת הקורס להקנות כלים עבור הכשרה בהנהלת חשבונות ברמות שונות לרבות עבודה במחשב והכנת המשתתפים לבחינות קבלת תעודת הסמכה מטעם משרד העבודה והרווחה.
 
כמה עולה קורס הנהלת חשבונות
 
בכל חברה, ארגון או משרד קיים צורך במחלקת הנהלת חשבונות. תפקידם של אנשי הנהלת החשבונות הוא להיות אחראים על כל הפעולות הפיננסיות הקורות בארגון כגון משכורות, חשבוניות, תקציבים, הזמנות רכש, גבייה, חיובים ועוד. בנוסף מנהלי החשבונות הם אלה שמפקחים על מאזן ההכנסות וההוצאות של הארגון ולכן מוטלת עליהם אחריות רבה. קורס הנהלת חשבונות מקנה את הכלים והידע שצריך כדי לעבוד בתחום מעניין זה.
 
קורס הנהלת חשבונות
 
מחירים וסוגי מסלולים
 
מחירי הקורסים השונים בהנהלת חשבונות משתנים ממוסד למוסד והם תלויים באופן ישיר ברמת הקורס.בנוסף יש מספר מסלולי הכשרה של מנהלי חשבונות: הנהלת חשבונות סוג 1, הנהלת חשבונות סוג 2, לימודים משולבים של הנהלת חשבונות סוג 1+2 והנהלת חשבונות סוג 3 למתקדמים. כאמור, המחיר תלוי בסוג הקורס אך לרוב הוא נע בין 5,000 ל - 7,000 ₪ בהתאם לדרגות השונות. יש לציין שחלק ממוסדות הלימוד מציעים לחיילים משוחררים לשלם דרך פקדון צבאי.
 
אפשרויות תעסוקה
 
בוגרי לימודי הנהלת חשבונות רוכשים מיומנויות שעוזרים להם להשתלב בשוק העובדה באופן מהיר וקל יחסית לנוכח הביקוש הגדול למקצוע זה. הבוגרים יכולים לעבוד במחלקות חשבונאיות כמעט בכל גוף עסקי, פרטי, ציבורי או מממשלתי. יתרה מכך, הלימודים בקורסי הנהלת חשבונות מהווים בסיס טוב עבור הבוגרים להמשיך ללימודי המשך רלוונטיים לתחום כגון ייעוץ מס או ביטוח, ואף לבחור בלימודים גבוהים כדוגמת מנהל עסקים או ראיית חשבון.
 
לימודי המשך 
 
לאחר צבירת ניסיון וידע בתחום או מיד בסיום הקורס הבסיסי הסטודנטים יכולים לבחור בלימודי המשך מבין המסלולים השונים הקיימים היום בשוק. בניהם: חשבי שכר, ייעוץ מס או הנהלת חשבונות סוג 3 ולהתקדם במסלול המתאים להם וזה שישרת את הקריירה שלהם בצורה הטובה ביותר. לרוב מסלולי ההמשך הללו מהווים עבור הבוגרים כרטיס כניסה לתפקידים מגוונים ובכירים יותר בתחומי הנהלת החשבונות.
 

כמה תרוויחו בתור מנהלי חשבונות מתחילים?

- לפי הנתונים העדכניים ביותר של משרד העבודה והרווחה, ממוצע השכר ההתחלתי של מנהלי חשבונות הוא: 6,772 ש''ח ובמדד הביקוש אצל המעסיקים המקצוע מדורג 6 (ביקוש ממוצע). 

קורסים ולימודי תעודה בהנהלת חשבונות

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי