072-3300504

קורס הנהלת חשבונות

מקצוע הנהלת חשבונות הוא חלק בלתי נפרד מהתנהלות ארגונים ציבוריים ופרטיים. מנהלי חשבונות עוסקים ברישומים חשבונאיים, הנפקת חשבוניות, תשלום לספקים, הכנת משכורות, דאגה לחובות ועוד.

בוגרי קורס הנהלת חשבונות יקבלו תעודת מנהל חשבונות על ידי משרד התמ"ת (משרד הכלכלה). למנהלי חשבונות יש אחריות גדולה, הם נדרשים להפעיל את שיקולי הדעת שלהם ולבצע את עבודתם בזהירות ובקפידה בכל הנוגע לעדכונים של פעולות החברה ביומן, כיוון שטעות אחת יכולה ליצור כדור שלג שישפיע על כל המערכת הפנימית והחיצונית של הארגון.
 
 
קורס הנהלת חשבונות
תמונה: shutterstock
 
 

מטרת לימודי הנהלת חשבונות

 
המטרה של הקורסים השונים בהנהלת חשבונות היא לספק כלים להכשרת סטודנטים להנהלת חשבונות ברמות שונות והכנת הסטודנטים לבחינות מטעם משרד התמ"ת.
 


תנאי קבלה לקורס הנהלת חשבונות


שימו לב, תנאי הקבלה משתנים בין המוסדות וגם בין סוגי הקורסים. יש כמה רמות ללימודי הנהלת חשבונות, אך לרוב תנאי קבלה מסתכמים ב:
 
 • 12 שנות לימוד
 • וועדת קבלה
 • בגרות במתמטיקה (יש מוסדות לימוד שדורשים יחידה 1 לפחות)

בקורסים מתקדמים יותר, תנאי הקבלה יהיו הכשרות בסיסיות, למשל: כדי להתקבל לקורס הנהלת חשבונות סוג 3 יש צורך בתעודת מנהל חשבונות מתקדם (סוג 2) וכו'.
  

קורס הנהלת חשבונות מחיר

 
עלות קורסי הנהלת חשבונות משתנה בהתאם להכשרה ולמוסד הלימודים. הכשרות מתקיימות במכללות שונות בתחום אשר פרוסות בכל רחבי הארץ.

סוג הקורס מחיר ממוצע ממוצע שעות לימוד 
הנלהת חשבונות 1+2 6,000 - 7,000 ₪  כ 320 שעות
הנהלת חשבונת סוג 3  5,000 - 6,000 ₪ כ 215 שעות
קורס חשבי שכר 4,000 - 5,000 ₪ כ 165 שעות
קורס ייעוץ מס 16,500 - 18,000 ₪ שנתיים


קורס הנהלת חשבונות 1+2 מחיר

זהו קורס הבסיסי ביותר בהנהלת חשבונות, ניתן לעשות קורס הנהלת חשבונות סוג 1 (בסיסי) בנפרד מסוג 2 (מתקדם) או לימודים משולבים. קורס זה מתקיים במגוון רחב של מכללות בכל הארץ כך שהמחיר משתנה ממוסד לימודים אחד למשנהו. המחיר ללימודים של כ-320 שעות בלימודים משולבים נע בין 6,000 ₪ ל- 7,000 ₪.


כמה עולה קורס הנהלת חשבונות סוג 3

קורס מתקדם אשר ניתן להתקבל אליו רק אחרי סיום קורס הנהלת חשבונות סוג 2. הלימודים מתקיימים במכללות שונות ברחבי הארץ, המחיר משתנה לכן מומלץ לעשות השוואת מחירים בין המכללות. מחיר לקורס של כ-215 שעות נע בין 5,000 ₪ ל- 6,000 ₪.

קורס חשבי שכר מחיר הלימודים


קורס זה מתקיים במכללות שונות בארץ, כדי להתקבל לקורס חשבי שכר צריך לעבור ראיון ומבחן כניסה. הקורס אורך כ-25 מפגשים כ-165 שעות, עלות הקורס נע בין 4,000 ₪ ל-5,000 ₪ . המחירים משתנים בין מוסדות הלימוד לכן מומלץ לעשות השוואת מחירים בניהם.


קורס ייעוץ מס מחיר הלימודים

קורס מורחב אשר נמשך כשנתיים ומתקיים במספר מכללות בארץ. המועמדים לקורס זה צריכים להיות בעלי תעודת מנהל חשבונות סוג 1+2 בנוסף לכך עליהם להיות בעלי 12 שנות לימוד או בעלי תעודת בגרות מלאה. שכר הלימוד (לשנתיים) נע בין 16,500 ₪ לבין 18,000 ₪.
 

המלצות שלנו

 1. בעת בחירת מוסד לימודים מומלץ לבצע השוואת מחירים בכדי לקבל פרספקטיבה לכמה עולה קורס הנהלת חשבונות במוסדות לימודים שונים, זה יעזור לכם לבחור את המכללה שהכי מתאימה לכם.
 2. ישנן מכללות שמציעות לימודים לחיילים משוחררים ומקבלות פיקדון צבאי. אם אתם חיילים משוחררים, בררו מה עלות קורס הנהלת חשבונות במוסדות הלימוד אשר מציעים את הקורסים וההכשרות הללו.
 

סוגי הכשרות בהנהלת חשבונות

קורס הנהלת חשבונות 1+2 (לימודים משולבים)

הקורס הבסיסי ביותר בלימודי הנהלת חשבונות. קיימים לימודים משולבים (סוג בסיסי ומתקדם 1+2) בלימודי הנהלת חשבונות, אך אם זאת קיימים גם קורסים נפרדים, הנהלת חשבונות סוג 1 (בסיסי) ולימודי הנהלת חשבונות סוג 2 (מתקדם). הקורס מתקיים במתכונת נוחה שמאפשרת לסטודנטים לשלב לימודים עם עבודה ומשפחה. הקורס המשולב אורך מספר חודשים בהם נלמדים כ- 300 שעות עד 350 שעות לימוד כאשר הקורסים הנפרדים אורכים במתכונת מצומצמת יותר.
 
 
בין תכני הלימוד בקורס המשולב תמצאו נושאים הבאים:
 
 • פקודות יומן
 • התאמות ען גורמי חוץ
 • שילוב נתוני שכר
 • רישום כפול
 • מאזן בוחן
 • חשבונות סופיים
 • חישובי פחת
 • דוחות רווח והפסד
 • רישום בספרי חשבונות
 • תשלום מקדמות
 • עריכת דוחות תקופתיים ושנתיים
 • מס הכנסה
 • מסף ערף מוסף (מע"מ) 
 • דיני ביטוח לאומי ועוד.
 
עם סיום הלימודים ומעבר מוצלח של בחינות החיצוניות של משרד התמ"ת, הבוגרים יקבלו 2 תעודות:
 
√ תעודת גמר בקורס הנהלת חשבונות 1+2
√ תעודת מקצוע - מנהל חשבונות סוג 1+2
 
בוגרי לימודי הנהלת חשבונות סוג 1 2 יכולים להשתלב במגוון של משרות בארגונים עסקיים (פרטיים או ציבוריים), בעמותות, משרדי רואה חשבון או במשרדי הנהלת חשבונות ועוד. כמו כן הבוגרים יכולים להמשיך להרחיב את הכשרתם בתחום ולהתקדם לקורס הנהלת חשבונות סוג 3.
 
 

קורס הנהלת חשבונות סוג 3

קורס זה מעמיק יותר את המיומנויות המקצועיות ומספק ידע אשר נחוץ להתפתחות המקצועית בתחום. מה תלמדו? בין תכני הלימוד בקורס זה תמצאו הכשרת סטודנטים לרישום מקצועי ולפי השיטות המקובלות היום בספרי החשבונות, כמו כן עריכת דוחות תקופתיות, התאמת חשבונות, בדיקת מסמכים וכספים, בנוסף לכך הסטודנטים נחשפים לתוכנות הנהלת חשבונות שנמצאות בשימוש בחברות וארגונים שונים בארץ. למידע מורחב יותר ⇐ לחצו כאן.
 
 
לימודי חשבי שכר

כל חברה או ארגון אשר מעסיק עובדים חייב חשב שכר בכדי לפעול כנדרש בחוק מכיוון שמי שאינו בא מהתחום סביר להניח שאינו מעודכן בחוקי העבודה וזכויות העובדים, בין היתר זה עשוי לתרום להתייעלות בחברה. למידע נוסף ⇐ הכנסו לכאן.
 
 
קורס יועצי מס

קורס להסמכת יועצי מס נחשב להסמכה הגבוהה ביותר בתחום הנהלת חשבונות, בנוסף לכך זהו קורס הארוך ביותר בין הכשרות השונות והוא אורך כשנתיים. הלימודים מתקיימים במסלולי בוקר או ערב מה שמאפשר לסטודנטים לשלב לימודים עם עבודה. רוצם לדעת עוד? ⇐ כנסו לכאן.
 
 
בנוסף לקורסים האלה קיימים הכשרות נוספות כגון:
 
 • קורס חשבשבת (תוכנה להנהלת חשבונות)
 • קורס מנהל חשבונות בכיר
 • קורס חשבונאי מדופלם
 
» רוצים לדעת מה העלות של קורסי הנהלת חשבונות? לחצו כאן «
 
 

אפשרויות תעסוקה


עם סיום הלימודים בוגרי הקורס יכולים להשתלב בכל חברה או ארגון פרטי או ציבורי. כמו כן הבוגרים יכולים להתקדם ללימודי המשך בתואר ראשון בראיית חשבון או לתואר במנהל עסקים.
 
 

שכר לבוגרי קורס הנהלת חשבונות


מנהלי חשבונות שרק סיימו את הלימודים ירוויח בהתחלה בין 6,500 ₪ ל- 7,500 ₪ בחודש. לאחר 3 שנים של צבירת ניסיון ממוצע של השכר יהיה בין 10,000 ₪ ל- 13,000 ₪ ולאחר 5 שנות ניסיון השכר ינוע מ- 15,000 ₪ ומעלה.
מעניין אותך קורס הנהלת חשבונות?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בהנהלת חשבונות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנהלת חשבונות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד