072-3300504

קורס עמילות מכס

כאשר אנחנו מדברים על תהליכי הסחר בעולם צריך לדעת שמדובר בתהליכים הדורשים לא מעט בירוקרטיה, תהליכים אשר מצריכים ידע בחוקים רבים המותאמים למדינה הספציפית ולעולם באופן כללי. בגלל שמדובר בלא מעט חוקים ונהלים קיימת דרישה לעמילי מכס. תפקידם לגבות תשלומים עבור המס למדינה ועבור השירות אותו הם מעניקים, למלא טפסים הקשורים לייבוא והיצוא ובעצם הם הגורם המקשר בין היבואנים או היצואנים למכס עצמו, יבדוק שהמוצרים אשר מיובאים לארץ אינם אסורים עפ"י חוק, הנפקת רשומות ייצוא, ביטוחי מטען, בדיקת מכולות ועוד. 
 
במידה ואתם מתעניינים בסחר העולמי וחושבים על לימודים מעניינים ומאתגרים זהו הקורס עבורכם. מטרת הלימודים בתחום היא הכשרת אנשי מקצוע לתקידים מרכזיים בעולם הייבוא והייצוא. במהלך הלימודים תוכלו להתמחות בתחום שהכי מעניין אתכם. בין התחומים תוכלו למצוא: עמילות מכס ליבוא רכבים, עמילות מכס ליבוא אישי, עמילות מכס לעסקים ועוד.
 
 

תנאי הקבלה לקורס

 
הדרישות לקורס עמילות מכס זהות ונקבעו ע"י אגף המכס והמע"מ. על המועמדים להיות תושבי ישראל, בני 23 לפחות, בוגרי 12 שנות לימוד ובעלי תעודת בגרות מלאה. הקורס פונה בעיקר לפקידי רישוי מוסמכים בעלי ניסיון של שנתיים ומעלה. ישנן מכללות אשר ידרשו מהמועמדים לעמוד במבחני ידע ובראיונות קבלה ללימודים.
 
 
משך הלימודים
 
משך הלימודים משתנה בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב מדובר במסלול שנע סביב ה-320 שעות לימוד בממוצע. הלימודים נפרסים על פני חצי שנה ועד למסלול של שנתיים. הזמן המדויק תלוי במתכונת הלימודים (מספר המפגשים השבועיים, לימודי בוקר או ערב, מסלול של ימי שישי וכו'). בדרך כלל אורך מפגש יעמוד על כ-6 שעות לימוד אקדמיות. מוסדות לימוד רבים אשר מלמדים קורס עמילות מכס מבינים שמדובר באוכלוסיה עובדת ומציעים גם אפשרות למסלולי ערב בשילוב ימי שישי. דבר אשר יאפשר לכם להרחיב את הידע ולהתקדם במקביל לסדר יום הקבוע שלכם.
 
 

מה לומדים בקורס עמילות מכס?

 
תכנית הלימודים במסלול זה מעמיקה, מקיפה וכוללת בתוכה מגוון רחב של נושאים כמו: יבוא אישי, מע"מ ומס קניה, תפקיד עמיל המכס ושחרור סחורות בייבוא וייצוא, פקודת המכס, סיווג טובין, חוק סוכני המכס, הערכת סחורות, חוקי מיסים עקיפים, הסכמי סחר בינלאומי, רשימון היבוא, החרמה, חילוט ועונשין, ביטוח ימי, הובלה אווירית והובלה ימית, שיטות תשלום, דוקומנטציה לייצוא וייבוא, שינוע מטענים, מעקב אחרי ביצוע הייצוא וייבוא, מימון ואשראים דוקומנטרים, פטור מותנה, הישבון, קרנה, חוק איסור הלבנת הון, חוק הפיקוח על מצרכים ושירותים, הערכת סחורות - הסכם WTO ועוד.
 
 
אפשרויות תעסוקה ושכר בתחום
 
בוגרי קורס עמילות מכס אשר יעברו בהצלחה את המבחנים החיצוניים של אגף המכס ויקבלו תעודת סיום יוכלו להשתלב בתור עמילי מכס בחברות שונות בשוק בעולם הייבוא, ייצוא והסחר הבינלאומי. הם יוכלו ליצג את החברה או הארגון אל מול רשויות המכס. אפשרות נוספת היא להשתלב כסוכני מכס באגף המכס והמע"מ במשרד האוצר או להמשיך ללימודים בתחום השילוח הבינלאומי או הסחר הבינלאומי. השכר בתחום משתנה בהתאם לנסיון והותק שלכם אך לרוב השכר ההתחלתי יעמוד על כ-7500 ש"ח. לאחר כשלוש שנות נסיון השכר צפוי לעלות ולהגיע ל-9000 ש"ח וככל שתמשיכו לצבור עוד ועוד ותק בתחום השכר יעלה בהתאם.
מעניין אותך קורס עמילות מכס?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בעמילות מכס בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד עמילות מכס לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד