האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

קורס קציני בטיחות בתעבורה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס קציני בטיחות בתעבורה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מה זה בעצם קצין בטיחות בתעבורה?
לפי חוקי מדינת ישראל כל חברה או עסק שבבעלותו למעלה מ-20 רכבים מחויב להחזיר אדם בתפקיד קצין בטיחות בתעבורה. תפקידו של קצין התעבורה לשמור ולפעול למען הבטיחות של כלי התחבורה במקום העבודה. עליו לדאוג לתקינות הרכבים, לדאוג כי הנהגים בקיעים בכללי הבטיחות ויודעים כיצב לתפעל ולשמור על הרכב. על קצין התעבורה להתנהל מול גורמים חיצוניים כגון מוסכים ובמקביל להיות אחראי לקבל נהגים חדשים לחברה ולהדריך אותם. חשיבותו של התפקיד רק הולכת וגדלה מהסיבה כי תאונות הדרכים רבות. קצין התעבורה חייב להיות מקצועי שכן תרומתו לבטיחות הנהגים רבה. עליו להדריך את הנהגים לדרך בטוחה ולמנוע מהם סכנות אפשריות. 

מה לומדים בקורס?
הלימודים משלבים בין ידע תאורטי להתנסות מעשית. כל זאת על מנת להשתלב בתחום החשוב הזה בצורה הטובה והמקצועית ביותר. במהלך הלימודים תחשפו לתחומי לימוג רבים כגון: תורת המקצוע, חוקים, צמיגים, תפקידו של קצין הבטיחות, הסעת נוסעים וילדים, הנדסת תנועה, נהיגה מונעת, יציבות הרכב, אנגלית טכנית, כיבוי אש, הובלה ופריקה, מערכות מתקדמות, ביטוח רכב, תקצוב ומימון, חילוץ וגרירת רכב, הובלת חומרים מסוכנים ועוד.

מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה לקורס קציני בטיחות בתעבורה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים. מכיוון שמדובר בקורס אשר מוכר ע"י התמ"ת לרוב תנאי הקבלה יהיו די זהים. תתבקשו להיות תושבי ישראל, בוגרי 12 לימוד, ללא עבר פלילי ובעלי תעודת מכונאי רכב סוג 2 ומעלה ורישיון נהיגה בדרגה C ומעלה. ישנם מוסדות לימוד הדורשים מהמועמדים לעבור מבחן התאמה במכונים חיצוניים וראיון קבלה עם ראש החוג.

משך הלימודים
משך בלימודים בקורס יכול להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים ותלוי בהרבה גורמים כמו: סוג ההכשרה, קהל היעד, היקף הלימודים והחומר, מספר המפגשים וכו'. לרוב מדובר בלימודים אשר נפרסים על פני שנה וחצי בממוצע וכוללים כ-700 שנות לימוד אקדמיות. מוסדות לימוד רבים יציעו לכם את האפשרות ללימודי ערב ולימודים בשישי בבוקר מה שיאפשר לכם לשלב את הלימודים במקביל לשגרת החיים שלכם.

איפה לומדים?
ישנן לא מעט מכללות המלמדות את התחום. בין המובילות בתחום תוכלו למצוא את מוסדות הלימוד הבאים:
המכללה הטכנולוגית רופין - הלימודים מתקיימים בעמק חפר ונמשכים כ-20 חודשי לימוד. על מנת להתקבל ללימודים תתבקשו לעמוד בדרישות הבאות: העדר רישום פלילי, מעבר מבחן אישיות ממכון אדם מילא, רשיון נהיגה בדרגה C1, 12 שנות לימוד, סוג 2 במכונאות רכב או בוגר מכינה בתחום מערכות רכב.

עתיד - רשמת מכללות טכנולוגיות
- תוכלו ללמוד באחד מסניפי המכללה הפרוסים ברחבי הארץ. הלימודים מתקיימים במתכונת בוקר או ערב בהתאם למה שנוח לכם ונפרסים על פני 532 שעות לימוד אקדמיות. על מנת להתקבל למסלול תתבקשו לעמוד בתנאי הקבלה הבאים: 12 שנות לימוד, מעבר מבחן אישיות של ייעוץ התעסוקה, תעודה מקצועית סוג 2 במכונאות רכב ורישיון נהיגה סוג 3 אשר ניתן לסיימו עד סוף הקורס. בעלי כתב הסמכה במכונאות רכב יהיו זכאים למחיר מיוחד ולפטור מלימודי מכונאות רכב.

מכללת דרכים 2000
- הלימודים מתקיימים בחיפה. במכללה מציעים אפשרות ללימודי ערב הנמשכים שנה במתכונת של 3-4 פעמים בשבוע או לימודי בוקר הכוללים 7 חודשי לימוד, 5 ימים בשבוע. סה"כ 700 שעות לימוד בקורס. על מנת להתקבל תתבקשו להיות בני 21 ומעלה, בעלי 12 שנות לימוד, ללא עברות תנועה חמורות בשנתיים האחרונות, ללא עבירות פליליות ותתבקשו להחזיק ברשיון C1 לפחות.

סטודנטים ממליצים על הכשרות בתחום תחבורה ורכב

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
160 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.52 מתוך 5

קורסים ולימודי תעודה בהכשרות בתחום תחבורה ורכב בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים