072-3300504

קורס קציני בטיחות בתעבורה

מה זה בעצם קצין בטיחות בתעבורה?
לפי חוקי מדינת ישראל כל חברה או עסק שבבעלותו למעלה מ-20 רכבים מחויב להחזיר אדם בתפקיד קצין בטיחות בתעבורה. תפקידו של קצין התעבורה לשמור ולפעול למען הבטיחות של כלי התחבורה במקום העבודה. עליו לדאוג לתקינות הרכבים, לדאוג כי הנהגים בקיעים בכללי הבטיחות ויודעים כיצב לתפעל ולשמור על הרכב. על קצין התעבורה להתנהל מול גורמים חיצוניים כגון מוסכים ובמקביל להיות אחראי לקבל נהגים חדשים לחברה ולהדריך אותם. חשיבותו של התפקיד רק הולכת וגדלה מהסיבה כי תאונות הדרכים רבות. קצין התעבורה חייב להיות מקצועי שכן תרומתו לבטיחות הנהגים רבה. עליו להדריך את הנהגים לדרך בטוחה ולמנוע מהם סכנות אפשריות. 

מה לומדים בקורס?
הלימודים משלבים בין ידע תאורטי להתנסות מעשית. כל זאת על מנת להשתלב בתחום החשוב הזה בצורה הטובה והמקצועית ביותר. במהלך הלימודים תחשפו לתחומי לימוג רבים כגון: תורת המקצוע, חוקים, צמיגים, תפקידו של קצין הבטיחות, הסעת נוסעים וילדים, הנדסת תנועה, נהיגה מונעת, יציבות הרכב, אנגלית טכנית, כיבוי אש, הובלה ופריקה, מערכות מתקדמות, ביטוח רכב, תקצוב ומימון, חילוץ וגרירת רכב, הובלת חומרים מסוכנים ועוד.

מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה לקורס קציני בטיחות בתעבורה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים. מכיוון שמדובר בקורס אשר מוכר ע"י התמ"ת לרוב תנאי הקבלה יהיו די זהים. תתבקשו להיות תושבי ישראל, בוגרי 12 לימוד, ללא עבר פלילי ובעלי תעודת מכונאי רכב סוג 2 ומעלה ורישיון נהיגה בדרגה C ומעלה. ישנם מוסדות לימוד הדורשים מהמועמדים לעבור מבחן התאמה במכונים חיצוניים וראיון קבלה עם ראש החוג.

משך הלימודים
משך בלימודים בקורס יכול להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים ותלוי בהרבה גורמים כמו: סוג ההכשרה, קהל היעד, היקף הלימודים והחומר, מספר המפגשים וכו'. לרוב מדובר בלימודים אשר נפרסים על פני שנה וחצי בממוצע וכוללים כ-700 שנות לימוד אקדמיות. מוסדות לימוד רבים יציעו לכם את האפשרות ללימודי ערב ולימודים בשישי בבוקר מה שיאפשר לכם לשלב את הלימודים במקביל לשגרת החיים שלכם.

איפה לומדים?
ישנן לא מעט מכללות המלמדות את התחום. בין המובילות בתחום תוכלו למצוא את מוסדות הלימוד הבאים:
המכללה הטכנולוגית רופין - הלימודים מתקיימים בעמק חפר ונמשכים כ-20 חודשי לימוד. על מנת להתקבל ללימודים תתבקשו לעמוד בדרישות הבאות: העדר רישום פלילי, מעבר מבחן אישיות ממכון אדם מילא, רשיון נהיגה בדרגה C1, 12 שנות לימוד, סוג 2 במכונאות רכב או בוגר מכינה בתחום מערכות רכב.

עתיד - רשמת מכללות טכנולוגיות
- תוכלו ללמוד באחד מסניפי המכללה הפרוסים ברחבי הארץ. הלימודים מתקיימים במתכונת בוקר או ערב בהתאם למה שנוח לכם ונפרסים על פני 532 שעות לימוד אקדמיות. על מנת להתקבל למסלול תתבקשו לעמוד בתנאי הקבלה הבאים: 12 שנות לימוד, מעבר מבחן אישיות של ייעוץ התעסוקה, תעודה מקצועית סוג 2 במכונאות רכב ורישיון נהיגה סוג 3 אשר ניתן לסיימו עד סוף הקורס. בעלי כתב הסמכה במכונאות רכב יהיו זכאים למחיר מיוחד ולפטור מלימודי מכונאות רכב.

מכללת דרכים 2000
- הלימודים מתקיימים בחיפה. במכללה מציעים אפשרות ללימודי ערב הנמשכים שנה במתכונת של 3-4 פעמים בשבוע או לימודי בוקר הכוללים 7 חודשי לימוד, 5 ימים בשבוע. סה"כ 700 שעות לימוד בקורס. על מנת להתקבל תתבקשו להיות בני 21 ומעלה, בעלי 12 שנות לימוד, ללא עברות תנועה חמורות בשנתיים האחרונות, ללא עבירות פליליות ותתבקשו להחזיק ברשיון C1 לפחות.
מעניין אותך קורס קציני בטיחות בתעבורה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בהכשרות בתחום תחבורה ורכב בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הכשרות בתחום תחבורה ורכב לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד