072-3300504

קורס יבוא ויצוא וסחר בינלאומי

בעידן הנוכחי כל נושא הסחר הבינלאומי הפך להיות חלק דומיננטי וחשוב בתוצר הגולמי המקומי של מדינות רבות בעולם, ואנו עדים לתרומה המשמעותית לכלכלה של מדינות ברחבי הגלובוס.

סחר בין לאומי היה קיים מאז ומעולם, ובעשרות השנים האחרונות, עם התפתחות הטכנולוגיה, הבנקאות, התעבורה ועוד גורמים, הסחר רק התרחב וממשיך להתרחב ולהשתכלל. ולא פחות חשוב, התחום נעשה בטוח ומהימן יותר יותר. סחר בין-לאומי הוא תחום המשפיע לא רק מבחינה כלכלית מדינות, אלא גם מבחינה חברתית ותרבותית. 

העיסוק בתחום הסחר הבינלאומי מחייב הבנה וידע רב בתהליכים המורכבים של יבוא ויצוא שכוללים פעילויות שונות והתקשרויות עם גורמים ורשויות רבות בארץ ובחו"ל. מי שבחר לעסוק בתחום היבוא והיצוא נדרש להיות בעל ידע רב ומקיף. הוא יידרש, למשל, להכיר חוזים בינלאומיים, להבין במיסי מכס ותהליכי שילוח, להתמקצע בנושאים שקשורים לעמילות מכסים, להסכמי עדיפות בין מדינות, לחוקיות ולתקנות מיסוי רבות ומגוונות. עולם הסחר הבינלאומי משתנה ומתעדכן כל הזמן, ולכן על העוסקים בתחום להתאים את עצמם לשינויים המתרחשים. השכלה רחבה בתחום זה נרכשת לרוב במסגרת קורסי יבוא וייצוא שמוצעים בבתי הספר השונים.
 

למי מתאימים קורס יבוא ויצוא?


הקורס מתאים ליזמים צעירים ולצעירים הרוצים להשתלב בעולם המרתק של יצוא ויבוא וסחר בין-לאומי. מן הצד השני, הקורס מתאים גם למי שמגיע מהתחום ורוצה להרחיב את הידע והמיומנויות שלו בכל הנוגע לסחר בין-לאומי. מדובר בתחום דינמי שמשתנה כל הזמן, ויחד עם זאת זהו תחום שצריך להיות בו מדויק ודקדקן מכיוון שהוא עוסק בכספים ובחוזים. סחר בין לאומי עשוי לפתוח לעוסק בו עולם חדש של יחסים עם גורמים במדינות אחרות והבנה של תרבויות, וזה יתרון לא קטן.

תנאי הקבלה לקורס יבוא ויצוא

 
תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב המועמדים יידרשו להיות מעל גיל 18, להציג תעודת בגרות מלאה ולהנפיק תעודת יושר מהמשטרה (בשל העיסוק בכספים). מוסדות לימוד מסוימים יכולים אף לבקש מהמועמדים להגיע עם ניסיון מקצועי בתחום.

הקורסים הרבים שיש בשוק מועברים במתכונות שונות: ישנם מסלולים אשר פונים לבעלי ידע בתחום ועל כן מדובר במסלולים קצרים יותר הנמשכים כ-70 שעות לימוד אקדמיות. מסלולים מקיפים יותר יכללו בתוכם עבודה על פרויקט גמר והתנסות מעשית. מסלולים מהסוג הזה ימשכו כ-200 שעות לימוד.
 

מה לומדים בקורס יבוא ויצוא?

 
במסגרת לימודי יבוא ויצוא סחר בינלאומי הסטודנטים ילמדו מגוון רחב של נושאים אשר יכשירו אותם בצורה הטובה והמקצועית ביותר לצאת לשוק העבודה.
 
חלק מנושאי הלימוד בקורס: קבלת ההחלטות והתנהגות ארגונית, הקניית ידע על שרשרת התפעול של עסקים, הענקת כלים לניהול מלאי של סחורות וביצוע של ספירות מלאי, שיטות עבודה כגון שיטת "הייצור הרזה" (J.I.T, KANBAN). קורס מסחר וסחר בינ"ל מכשיר עובדים במחלקות היבוא והייצוא של עסקים למימוש מלא של הפוטנציאל הגלום בשיווק מוצרי החברה.

בהתאם לשינויים שחלו על ענף הסחר הבינלאומי בשנים האחרונות, לימודי קורס מסחר וסחר בינ"ל מעניקים כיום את הידע העדכני ביותר להפצת מוצרי החברה לשווקים בחו"ל. בין היתר נלמדים לעומקם הסכמי הסחר של ישראל, נרכשים כלים לחישוב העלויות של יבוא ויצוא, וכן מועברת הכשרה בהיבט העסקי של התחום דרך לימוד דיני נזקים וחוזים. קורס מסחר וסחר בינ"ל מעניק גם תרגול רב בביצוע של מו"מ מול גורמים בינלאומיים.
 

אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורס יבוא ויצוא - והשכר

 
בוגרי קורס יבוא, יצוא וסחר בינלאומי אשר יעמדו בכל חובות הלימוד יקבלו תעודת גמר מטעם משרד הכלכלה ומטעם המכללה בה למדו. בוגרי הקורס יוכלו לעבוד בסיום הלימודים כאנשי יבוא ויצוא בארגונים פרטיים וציבוריים כגון: משרדי ממשלה, משרדי שיווק וסחר בינלאומי, חברות שילוח, חברות עמילות מכס וכו'.

אחרי צבירת נסיון מי שמעוניין יכול לפנות לאפיקים עצמאיים ולעבוד כיצואן או יבואן של מוצרים ממגוון תחומים כמו - אלקטרוניקה, טקסטיל, רכב, מחשבים, ריהוט, מכשירי כתיבה, צעצועים, מזון ועוד.
 
שכיר בתחום היבוא-יצוא ירוויח בשנים הראשונות שכר שיעמוד על כ- 6,500 - 7,500 ש"ח בחודש. לאחר שיצבור בין שלוש לחמש שנות ניסיון בתחום השכר צפוי לעלות וצפוי להגיע גם לכ- 12,000 ש"ח בחודש. 
מעניין אותך קורס יבוא ויצוא וסחר בינלאומי?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה ב סחר בינ''ל, ייבוא וייצוא בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד סחר בינ''ל, ייבוא וייצוא לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד