האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

קורס יבוא ויצוא וסחר בינלאומי

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס יבוא ויצוא וסחר בינלאומי
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
בעידן הנוכחי כל נושא הסחר הבינלאומי הפך להיות חלק דומיננטי וחשוב בתוצר הגולמי המקומי של מדינות רבות בעולם. אנו עדים לתרומה המשמעותית לכלכלה של המדינות ברחבי הגלובוס. העיסוק בתחום הסחר הבינלאומי מחייב הבנה וידע רב בתהליכים המורכבים של יבוא ויצוא אשר כוללים פעילויות שונות והתקשרויות עם גורמים ורשויות רבות בארץ ובחו"ל. מי שבחר לעסוק בתחום היבוא והיצוא נדרש להיות בעל ידע רב ומקיף. הוא יידרש למשל להכיר חוזים בינלאומיים, להבין במיסי מכס ותהליכי שילוח, להתמקצע בנושאים שקשורים לעמילות מכסים, להסכמי עדיפות בין מדינות, לחוקיות ולתקנות מיסוי רבות ומגוונות. עולם הסחר הבינלאומי משתנה ומתעדכן כל הזמן ולכן על העוסקים בתחום להתאים את עצמם לשינויים המתרחשים. השכלה רחבה בתחום זה נרכשת לרוב במסגרת קורסי יבוא יצוא שמוצעים בבתי הספר השונים.
 
 

תנאי הקבלה לקורס יבוא ויצוא

 
תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב המועמדים יידרשו להיות מעל גיל 18 לכל הפחות, להציג תעודת בגרות מלאה ולהנפיק תעודת יושר מהמשטרה מהסיבה שמדובר בתחום אשר מתעסק גם בפן כספי. מוסדות לימוד מסויימים יכולים אף לבקש מהמועמדים להגיע עם ניסיון מקצועי בתחום. הקורסים הרבים שיש בשוק מועברים במתכונות שונות. ישנם מסלולים אשר פונים לבעלי ידע בתחום ועל כן מדובר במסלולים קצרים יותר הנמשכים כ-70 שעות לימוד אקדמיות. מסלולים מקיפים יותר יכללו בתוכם עבודה על פרוייקט גמר והתנסות מעשית. מסלולים מהסוג הזה ימשכו כ-200 שעות לימוד.
 
 

מה לומדים בקורס יבוא ויצוא?

 
במסגרת לימודי יבוא ויצוא סחר בינלאומי הסטודנטים ילמדו מגוון רחב של נושאים אשר יכשירו אותם בצורה הטובה והמקצועית ביותר לצאת לשוק העבודה.
 
חלק מנושאי הלימוד בקורס: קבלת ההחלטות והתנהגות ארגונית, הקניית ידע על שרשרת התפעול של עסקים, הענקת כלים לניהול מלאי של סחורות וביצוע של ספירות מלאי, שיטות עבודה כגון שיטת "הייצור הרזה" (J.I.T, KANBAN). קורס מסחר וסחר בינ"ל מכשיר עובדים במחלקות היבוא והייוא של עסקים למימוש מלא של הפוטנציאל הגלום בשיווק מוצרי החברה. בהתאם לשינויים שחלו על ענף הסחר הבינלאומי בשנים האחרונות, לימודי קורס מסחר וסחר בינ"ל מעניקים כיום את הידע העדכני ביותר כדי להפיץ את מוצרי החברה לשווקים בחו"ל. בין היתר נלמדים לעומקם הסכמי הסחר של ישראל, נרכשים כלים לחישוב העלויות של יבוא ויצוא, וכן מועברת הכשרה בהיבט העסקי של התחום – זאת דרך לימוד דיני נזקים וחוזים. קורס מסחר וסחר בינ"ל מעניק גם תרגול רב בביצוע של מו"מ מול גורמים בינלאומיים.
 
 

אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורס יבוא ויצוא

 
בוגרי קורס יבוא, יצוא וסחר בינלאומי אשר יעמדו בכל חובות הלימוד יקבלו תעודת גמר מטעם משרד הכלכלה ומטעם המכללה בה למדו. בוגרי הקורס יוכלו לעבוד בסיום הלימודים כאנשי יבוא ויצוא בארגונים פרטיים וציבוריים כגון: משרדי ממשלה, משרדי שיווק וסחר בינלאומי, חברות שילוח וכו'. אחרי צבירת נסיון מי שמעוניין יכול לפנות לאפיקים עצמאיים ולעבוד כיצואן או יבואן של מוצרים ממגוון תחומים כמו - אלקטרוניקה, טקסטיל, רכב, מחשבים, ריהוט, מכשירי כתיבה, צעצועים, מזון ועוד.
 
 

שכר בתחום היבוא והיצוא

 
שכיר בתחום היבוא-יצוא ירויח בשנים הראשונות שכר שיעמוד על כ- 6,500 - 7,500 ש"ח בחודש. לאחר שיצבור בין שלוש לחמש שנות ניסיון בתחום השכר צפוי לעלות וצפוי להגיע גם לכ- 12,000 ש"ח בחודש. 

סטודנטים ממליצים על סחר בינ''ל, ייבוא וייצוא

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
191 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.47 מתוך 5

קורסים ולימודי תעודה ב סחר בינ''ל, ייבוא וייצוא בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים