לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

קורס יבוא ויצוא וסחר בינלאומי

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס יבוא ויצוא וסחר בינלאומי
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
בעידן הנוכחי כל נושא הסחר הבינלאומי הפך להיות חלק דומיננטי וחשוב בתוצר הגולמי המקומי של מדינות רבות בעולם, ואנו עדים לתרומה המשמעותית לכלכלה של מדינות ברחבי הגלובוס.

סחר בין לאומי היה קיים מאז ומעולם, ובעשרות השנים האחרונות, עם התפתחות הטכנולוגיה, הבנקאות, התעבורה ועוד גורמים, הסחר רק התרחב וממשיך להתרחב ולהשתכלל. ולא פחות חשוב, התחום נעשה בטוח ומהימן יותר יותר. סחר בין-לאומי הוא תחום המשפיע לא רק מבחינה כלכלית מדינות, אלא גם מבחינה חברתית ותרבותית. 

העיסוק בתחום הסחר הבינלאומי מחייב הבנה וידע רב בתהליכים המורכבים של יבוא ויצוא שכוללים פעילויות שונות והתקשרויות עם גורמים ורשויות רבות בארץ ובחו"ל. מי שבחר לעסוק בתחום היבוא והיצוא נדרש להיות בעל ידע רב ומקיף. הוא יידרש, למשל, להכיר חוזים בינלאומיים, להבין במיסי מכס ותהליכי שילוח, להתמקצע בנושאים שקשורים לעמילות מכסים, להסכמי עדיפות בין מדינות, לחוקיות ולתקנות מיסוי רבות ומגוונות. עולם הסחר הבינלאומי משתנה ומתעדכן כל הזמן, ולכן על העוסקים בתחום להתאים את עצמם לשינויים המתרחשים. השכלה רחבה בתחום זה נרכשת לרוב במסגרת קורסי יבוא וייצוא שמוצעים בבתי הספר השונים.
 

למי מתאימים קורס יבוא ויצוא?


הקורס מתאים ליזמים צעירים ולצעירים הרוצים להשתלב בעולם המרתק של יצוא ויבוא וסחר בין-לאומי. מן הצד השני, הקורס מתאים גם למי שמגיע מהתחום ורוצה להרחיב את הידע והמיומנויות שלו בכל הנוגע לסחר בין-לאומי. מדובר בתחום דינמי שמשתנה כל הזמן, ויחד עם זאת זהו תחום שצריך להיות בו מדויק ודקדקן מכיוון שהוא עוסק בכספים ובחוזים. סחר בין לאומי עשוי לפתוח לעוסק בו עולם חדש של יחסים עם גורמים במדינות אחרות והבנה של תרבויות, וזה יתרון לא קטן.

תנאי הקבלה לקורס יבוא ויצוא

 
תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב המועמדים יידרשו להיות מעל גיל 18, להציג תעודת בגרות מלאה ולהנפיק תעודת יושר מהמשטרה (בשל העיסוק בכספים). מוסדות לימוד מסוימים יכולים אף לבקש מהמועמדים להגיע עם ניסיון מקצועי בתחום.

הקורסים הרבים שיש בשוק מועברים במתכונות שונות: ישנם מסלולים אשר פונים לבעלי ידע בתחום ועל כן מדובר במסלולים קצרים יותר הנמשכים כ-70 שעות לימוד אקדמיות. מסלולים מקיפים יותר יכללו בתוכם עבודה על פרויקט גמר והתנסות מעשית. מסלולים מהסוג הזה ימשכו כ-200 שעות לימוד.
 

מה לומדים בקורס יבוא ויצוא?

 
במסגרת לימודי יבוא ויצוא סחר בינלאומי הסטודנטים ילמדו מגוון רחב של נושאים אשר יכשירו אותם בצורה הטובה והמקצועית ביותר לצאת לשוק העבודה.
 
חלק מנושאי הלימוד בקורס: קבלת ההחלטות והתנהגות ארגונית, הקניית ידע על שרשרת התפעול של עסקים, הענקת כלים לניהול מלאי של סחורות וביצוע של ספירות מלאי, שיטות עבודה כגון שיטת "הייצור הרזה" (J.I.T, KANBAN). קורס מסחר וסחר בינ"ל מכשיר עובדים במחלקות היבוא והייצוא של עסקים למימוש מלא של הפוטנציאל הגלום בשיווק מוצרי החברה.

בהתאם לשינויים שחלו על ענף הסחר הבינלאומי בשנים האחרונות, לימודי קורס מסחר וסחר בינ"ל מעניקים כיום את הידע העדכני ביותר להפצת מוצרי החברה לשווקים בחו"ל. בין היתר נלמדים לעומקם הסכמי הסחר של ישראל, נרכשים כלים לחישוב העלויות של יבוא ויצוא, וכן מועברת הכשרה בהיבט העסקי של התחום דרך לימוד דיני נזקים וחוזים. קורס מסחר וסחר בינ"ל מעניק גם תרגול רב בביצוע של מו"מ מול גורמים בינלאומיים.
 

אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורס יבוא ויצוא - והשכר

 
בוגרי קורס יבוא, יצוא וסחר בינלאומי אשר יעמדו בכל חובות הלימוד יקבלו תעודת גמר מטעם משרד הכלכלה ומטעם המכללה בה למדו. בוגרי הקורס יוכלו לעבוד בסיום הלימודים כאנשי יבוא ויצוא בארגונים פרטיים וציבוריים כגון: משרדי ממשלה, משרדי שיווק וסחר בינלאומי, חברות שילוח, חברות עמילות מכס וכו'.

אחרי צבירת נסיון מי שמעוניין יכול לפנות לאפיקים עצמאיים ולעבוד כיצואן או יבואן של מוצרים ממגוון תחומים כמו - אלקטרוניקה, טקסטיל, רכב, מחשבים, ריהוט, מכשירי כתיבה, צעצועים, מזון ועוד.
 
שכיר בתחום היבוא-יצוא ירוויח בשנים הראשונות שכר שיעמוד על כ- 6,500 - 7,500 ש"ח בחודש. לאחר שיצבור בין שלוש לחמש שנות ניסיון בתחום השכר צפוי לעלות וצפוי להגיע גם לכ- 12,000 ש"ח בחודש. 
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס יבוא ויצוא וסחר בינלאומי
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

סטודנטים ממליצים על סחר בינ''ל, ייבוא וייצוא

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
225 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.47 מתוך 5

קורסים ולימודי תעודה ב סחר בינ''ל, ייבוא וייצוא בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים