האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי הנדסאי מכונות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי הנדסאי מכונות

הנדסאי מכונות מהווה את אבן היסוד במערכות מלאות ידע. התפקיד של הנדסאי מכונות הוא החל משלב התכנון לשלב הביצוע והתפעול של מערכות ומכונות בתעשיה. בעקבות ההתפתחות עולם התעשייה נוצר ביקוש רב להנדסאי מכונות. הדבר יצר פתיחת התמחויות ומגמות במסגרת לימודי הנדסת מכונות. בין תחומי העיסוק של הנדסאי המכונות ניתן לראות: תכנון, ביצוע וביקורת תהליכי יצור ממוחשבים, ניהול, שילוב פעיל בפיתוח מוצרים וניסויים במעבדות תעשייתיות, תפעול ותחזוקת מערכות בענפי תעשייה שונים ועוד.
 
 
תנאי קבלה ללימודי הנדסאי מכונות
 
תנאי הקבלה דורשים 12 שנות לימוד, תעודת בגרות מלאה או ציון עובר ב-3 המקצועות מתמטיקה, אנגלית והבעה עברית. מי שאינו עומד בתנאי הקבלה יוכל לגשת למכינות טכנולוגיות או קדם הנדסאיות על מנת להבטיח את מקומו בתחום.
 
 
משך הלימודים
 
ברוב מוסדות הלימוד הלימודים נמשכים שנתיים (4 סמסטרים). לא מדובר בלימודים אינטנסיביים ומדובר על כיומיים-שלושה בשבוע. ישנם מוסד לימוד המציעים מסגרת לאנשים עובדים. במסגרת הזאת הלימודים ימשכו שלוש שנים, לימודי ערב וימי שישי.
 
 
אפשרויות תעסוקה בסיום הלימודים
 
מדובר במקצוע שהביקוש אליו בשוק רק הולך וגובר עם הזמן. ניתן לראות שהרבה פעמים הדרישה להנדסאי מכונות לא פחותה מהדרישה למהנדסים מהסיבה שהם עוברים הכשרה פרקטית ומדוייקת מאוד. הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון משרות כמו תעשיית הרכב, צה"ל, חברת חשמל, תעשייה האווירית, תעשיית המזון ועוד. על מנת שהבוגרים יוכלו להתקבל למגוון המשרות בשוק עליהם לעבור בהצלחה את המבחן הממשלתי.
 
 
התמחויות בלימודי הנדסאי מכונות
 
הנדסאי מכונות - התמחות בתעשיית הרכב - לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות רכב עוסקים בתעשיית הרכב וכוללים לימודי התחומים הבאים: תחזוקת רכבים, תיקון רכבים ועוד.
 
הנדסאי מכונות - תכנון וייצור ממוחשב - מסלול זה משלב לימודי מערכות ממוחשבות עם מכונות. 
 
הנדסאי מכונות - מכטרוניקה - בהתמחות זו מדובר בלימודי הנדסאי מכונות מתמקדים בתחום המכטרוניקה שזהו בעצם תחום העוסק במכונות אלקטרוניות. בסיום לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה הסטודנטים יוכלו להשתלב במגוון משרות בתעשיות המזון, פלסטיקה, עיבוד מתכות ועוד.
 
הנדסאי מכונות - חומרים פלסטיים - בתחום זה עוסקים בייצור חומרים פלסטיים בתעשיית הפלסטיקה. המטרה בהתמחות זאת היא להכשיר הנדסאים מקצועיים לעבודה בתעשיות הפלסטיקה בארץ ובעולם.
 
 
מהו שכר הנדסאי מכונות בסיום הלימודים?
 
הנדסאי מכונות מתחיל ירוויח בתחילת דרכו שכר שנע בין 7000-9000 ש"ח. לאחר חמש שנות ותק המשכורת עולה משמעותית ותגיע ל10,000-15,000 ש"ח. בנוסף תוכלו לבחור להמשיך ללימודי תואר אקדמי מה שישדרג לכם את השכר עוד יותר.
 

הנדסאים בהנדסאי מכונות

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי