האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי טיפול באומנות

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי טיפול באומנות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי
 
טיפול באומנות (או תרפיה באומנות) מהווה תחום טיפולי המתבסס על ההנחה שהעיסוק באומנות הפלסטית - פיסול, רישום או ציור, משקף את הרגשות והתכנים הפנימיים של המטופלים אשר לא היו מתגלים בדרכים טיפוליות אחרות. לימודי טיפול באומנות יכול להיערך במסגרות יחידניות, זוגיות או קבוצתיות והוא מיועד ללקויי למידה, לבעלי הפרעות קשב וריכוז, לבעלי מוגבלות פיזיות ולמבקשי טיפול נוספים.
 
תחום התרפיה באומנות מהווה דרך לטיפול פסיכותרפיסטית המעניקה שפה ייחודית, בעלת רגש וסימבוליות לביטוי עצמי. עפ"י שיטה זו הביטוי העצמי המילולי מוחלף ע"י אמנות: קווים, צבעים וצורות וכו'. לימודי תרפיה באומנות מעניקים משקל גדול בעיקר לדרכים שבהם היצירות באות לידי ביטוי ולא רק לתוצאות הסופיות של הטיפול. המטרות המרכזיות של הקורסים השונים העוסקים בתחום זה הן להקנות למטפלים כלים לשימור ולשיפור בריאותם הנפשית של המטופלים. המטפלים באמנות לומדים להכיר את הסמלים האמנותיים השונים, לזהות את הרגשות והמחשבות הפנימיים המובעים באמצעותן ועל ידי כך לייצור אצל המטופלים את התובנה לגביי היצירות האמנותיות וההבנה המעמיקה יותר לגביי התמודדותם עם עצמם והסביבה.

 
לימודי תרפיה באומנות
תמונה: shutterstock
 
 

לימודי תרפיה באומנות

 הקורסים משלבים לימודים עיוניים לצד לימודים מעשיים המאפשרים לסטודנטים להתנסות בטיפולים הלכה למעשה. בין היתר תלמדו בלימודי תרפיה באומנות נושאי הבאים:
 
 • אמנות ופסיכולוגיה
 • יסודות בתרפיה
 • היכרות מעמיקה עם האמנות וההיסטוריה שלה
 • גישות פסיכולוגיות
 • תיאוריות הקבוצות
 • אסכולות אמנות
 • הקשר בין אמנות לפעולות רגשיות
 • היכרות עם סוגים שונים של טיפול באומנות - תרפיה במוסיקה
 • תרפיה בציור ורישום
 • תרפיה בתנועה - תורת המחשבות
 • שיטות שונות לדרכי ביטוי אנטי מילוליות
 • עקרונות ביחסים בין מטפל למטופל
 
 

כמה זמן נמשכים לימודי טיפול באומנות?

קיימים מסלולים קצרים אשר אינם מכשירים ומסמיכים את בוגריהם כמטפלים רשמיים באמנות אלא מקנים להם כלים מעשיים לטיפול בתחום, כלים שישמשו אותם במקום עבודתם הנוכחי או שישמשו אותם לצורך העשרה אישית בלבד. לימודי תרפיה באומנות כוללים בדרך כלל בין 100 ל-150 שעות לימוד אקדמיות והם נמשכים כמה חודשים ספורים בלבד. 
 
*משך הלימודים משתנה בין המוסדות השונים המציעים לימודים בתחום.
 
 

תרפיה באומנות תנאי קבלה

לרוב הדרישות קלילות, כלומר נדרש 12 שנות לימוד, בגרות מלאה ו\או ראיון אישי. בנוסף לכך, תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אשר מציעים לימודי טיפול באומנות.
 

אפשרויות תעסוקה
עם עמידה בכל הדרישות הקורס וסיום בהצלחה של הלימודים, יוכלו הבוגרים לעבוד כמטפלים באמנות במערכות החינוך השונות (הפורמליות והבלתי פורמליות), בקופות החולים השונות, בקליניקות הרבות לבריאות הנפש וכדו'. כמו כן יוכלו הבוגרים לפתוח קליניקה עצמאית בתחום או לחילופין להמשיך ללימודים רבים ואחרים בתחום הטיפול באמנות.
 

שכר בתחום הטיפול באומנות
השכר הממוצע בתחום תלוי בלא מעט גורמים כמו השכלה רלוונטית, שנות נסיון, רקורד של המטפל וכו'. מטפל באמנות בתחילת דרכו יכול לגבות שכר ממוצע של כ-150-250 ש"ח לשעת טיפול. מטפל/ת בעל נסיון שצבר שם טוב וקהל קליינטים יכול לגבות סכומים משמעותיים יותר שיעמדו על כ- 300-450 ש"ח לשעת טיפול.

סטודנטים ממליצים על ריפוי וטיפול באמנות

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
249 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.49 מתוך 5

קורסים ולימודי תעודה בריפוי וטיפול באמנות בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים