האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

קורס תזונה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס תזונה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
 
"הראה לי מה אתה אוכל ואומר לך מי אתה". בעולם כולו רווחת כיום ההנחה שהמזונות שאנחנו צורכים מדי יום משפיעים על התפקוד שלנו בעבודה ובחיים האישיים. מתוך תפיסה זו רבים כבר בחרו בלימודי קורס תזונה, הן עבור החיים האישיים או תעסוקה במתן שירותים בתחום כדיאטנית או כיועץ תזונה. ניתן לעבור קורס תזונה ובישול הכולל הקניית כלים לבישול אוכל מזין יותר, קורס תזונה הוליסטית לאיזון הנכון בין גוף לנפש וריפוי מחלות דרך אכילת מזונות, וכן לימודי תזונה המיועדים לייעוץ תזונתי לספורטאים.
 
קורס תזונה
 
נושאי לימוד בקורס תזונה
 
עבור לימוד מעמיק של אבות המזון בבישול הביתי והשפעתם של מזונות על תפקוד הגוף שלנו, קורס תזונה המתמקד בבישול עשוי להיות אופציה ללימודים. במהלך קורס תזונה בבישול לומדים הסטודנטים על מחלות ובעיות רפואיות שונות וכיצד הן עשויות להיגרם כתוצאה מתזונה לקויה (לדוגמה, צריכה לא מספקת של ברזל או ויטמינים), מתקבלים כלים לביצוע של דיאטות בריאות, וכן במהלך הלימודים מקבלים הסטודנטים כלים ליצירת תפריטים המותאמים לדיאטות שונות. קורס תזונה הוליסטית מכשיר מטפלים להתאמת תפריטים אישיים לכל אדם בהתאם לצרכיו המיוחדים, כדי לשפר את הבריאות הפיזית והנפשית שלו.
 
במהלך קורס תזונה הוליסטית, הנערך לרוב במשך 30 מפגשים, נלמדים היסודות של התזונה וצירופי המזון השונים והשפעתם על גוף האדם, שימוש בצמחי מרפא בתזונה היומיומית, וכן מתבצע לימוד על פרטים שונים בגוף שלנו וכיצד המזון מושפע מהם - יסודות מערכת העיכול, מבנה החלבונים ותפקודם, תהליך חילוף החומרים בגוף, ועוד.
לימודי קורס תזונה למדריכי ספורט מאפשרים תעסוקה במגוון מועדוני ספורט ומכוני כושר ברחבי הארץ.
 
כמעט כל ספורטאי בעולם נוהג להקפיד על התזונה שלו ביומיום כדי לשפר את הישגיו הספורטיביים - שחקני כדורגל, לדוגמה, נוהגים לצרוך פחמימות לפני משחקים. במהלך קורס תזונה למדריכי ספורט לומדים הסטודנטים להתאים תפריט אכילה למתאמנים בפעילויות אירוביות או אנאירוביות, ההשפעה של אכילת מזונות מיוחדים על פעילות גופנית ותזונה המיועדת לירידה במשקל, וכן נלמדים תוספי מזון שונים אשר נחשבים נפוצים בספורט העולמי.
 
כמו כן, במידה ורוצים להעמיק יותר את הלימודים ניתן ללמוד תואר B.S.c במדעי התזונה שנחשב לתואר מקיף בתחום התזונה .
הלימודים נפרשים על פני 4 שנים ובסופם תוכלו לעבוד כדיאטנים וכיועצי תזונה . 
 
איפה עובדים?
 
עם סיום קורס תזונה על גווניו השונים נפתחת הדלת למשרות שונות בתחום הייעוץ התזונתי. ניתן לאייש משרות ייעוץ בחדרי כושר ובבתי חולים, להעניק שירותים עצמאיים כיועץ תזונתי, ובכלל לשפר את הבריאות הגופנית והנפשית ע"י אכילה של מזונות בריאים. כמו כן, חברות המספקות שירותי ייעוץ תזונתיים או תוספי מזון זקוקות לאנשי מקצוע בעלי ידע בתחום. ניתן גם להעניק הרצאות מגוונות על תזונה בעסקים ולקבוצות ברחבי הארץ, וכך להעביר את הידע שנלמד במהלך הקורס לאחרים. בנוסף, בחלק גדול מאוד מהמקרים ניתן לעבוד כיועץ בחדרי כושר או במסגרות כמו סטודיו פרטי שמתעסק בתחום וכדו'.
 
כמה מרוויחים?
 
השכר הממוצע של יועצי תזונה תלוי בלא מעט גורמים כמו למשל: האם התזונאי/ת משלבים את העבודה כמאמני כושר/ספורט או שהם בוחרים להתמקד רק בתחום של ייעוץ תזונה. 
ברוב המקרים מדובר בעצמאים ולא בשכירים אז קצת קשה לחשב על כמה יעמוד השכר החודשי וזה משתנה לפי היקף העבודה. יועץ תזונה מתחיל יכול לקבל שכר שעתי של 200-300 לשעת ייעוץ ובהמשך עם צבירת נסיון וותק צפוי השכר השעתי לעלות עד לסכומים משמעותיים יותר של 500-600 ש"ח לטיפול.
 
 
 
 

סטודנטים ממליצים על תזונה

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
213 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.53 מתוך 5

קורסים ולימודי תעודה בתזונה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים