לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

קורס תזונה – כל מה שצריך לדעת

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס תזונה – כל מה שצריך לדעת
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
 
"הראה לי מה אתה אוכל ואומר לך מי אתה". בעולם כולו רווחת כיום ההנחה שהמזונות שאנחנו צורכים מדי יום משפיעים על התפקוד שלנו בעבודה ובחיים האישיים. מתוך תפיסה זו רבים כבר בחרו בלימודי קורס תזונה, הן עבור החיים האישיים או תעסוקה במתן שירותים בתחום כדיאטנית או כיועצי תזונה. ניתן לעבור קורס תזונה ובישול הכולל הקניית כלים לבישול אוכל מזין יותר, קורס תזונה הוליסטית לאיזון הנכון בין גוף לנפש וריפוי מחלות דרך אכילת מזונות, וכן לימודי תזונה המיועדים לייעוץ תזונתי לספורטאים.
 
קורס תזונה
 

למי מתאים ללמוד קורס תזונה?

אם יש בכם תשוקה לוולנס ואורח חיים בריא ואתם מעוניינים לדעת עוד על השפעת התזונה על הבריאות, קורס בתזונה הוא בדיוק מה שאתם צריכים. למי הקורס יכול להתאים במיוחד? לאנשי מקצוע בתחום הבריאות והוולנס; מרופאים ואחיות ועד מאמני כושר, מורים ליוגה ומטפלים ברפואה משלימה. תזונה נכונה היא הבסיס לבריאות ולאריכות ימים, ולכן כלים מקיפים בתחום, אותם ניתן ללמוד בקורס תזונה, מספקים ידע משמעותי ויקר ערך שהטמעתו מעניקה חיים הוליסטים, בריאים וטובים יותר. את מה שתלמדו בקורס, תוכלו ליישם על החיים הפרטיים שלכם, כמו גם על הלקוחות שלכם, להם תוכלו לספק שירותים של ייעוץ תזונה מותאם אישית.

תחומים ונושאי לימוד בקורס תזונה

 

במהלך קורס תזונה בבישול לומדים הסטודנטים על מחלות ובעיות רפואיות שונות וכיצד הן עשויות להיגרם כתוצאה מתזונה לקויה (לדוגמה, צריכה לא מספקת של ברזל או ויטמינים), מתקבלים כלים לביצוע של דיאטות בריאות, וכן במהלך הלימודים מקבלים הסטודנטים כלים ליצירת תפריטים המותאמים לדיאטות שונות. קורס תזונה הוליסטית מכשיר מטפלים להתאמת תפריטים אישיים לכל אדם בהתאם לצרכיו המיוחדים, כדי לשפר את הבריאות הפיזית והנפשית שלו.

במהלך קורס תזונה הוליסטית, הנערך לרוב במשך 30 מפגשים, נלמדים היסודות של התזונה וצירופי המזון השונים והשפעתם על גוף האדם, שימוש בצמחי מרפא בתזונה היומיומית, וכן מתבצע לימוד על פרטים שונים בגוף שלנו וכיצד המזון מושפע מהם - יסודות מערכת העיכול, מבנה החלבונים ותפקודם, תהליך חילוף החומרים בגוף, ועוד.

לימודי קורס תזונה למדריכי ספורט מאפשרים תעסוקה במגוון מועדוני ספורט ומכוני כושר ברחבי הארץ.

כמעט כל ספורטאי בעולם נוהג להקפיד על התזונה שלו ביומיום כדי לשפר את הישגיו הספורטיביים - שחקני כדורגל, לדוגמה, נוהגים לצרוך פחמימות לפני משחקים. במהלך קורס תזונה למדריכי ספורט לומדים הסטודנטים להתאים תפריט אכילה למתאמנים בפעילויות אירוביות או אנאירוביות, ההשפעה של אכילת מזונות מיוחדים על פעילות גופנית ותזונה המיועדת לירידה במשקל, וכן נלמדים תוספי מזון שונים אשר נחשבים נפוצים בספורט העולמי.

קורס בתזונה: האם ישנם תנאי קבלה?

 

ישנם מוסדות בהם תנאי הקבלה לקורס תזונה יהיו ראיון אישי בלבד, וכאלו בהם תדרשו להציג תעודה של 12 שנות לימוד. מפני שלא מדובר בתואר, תנאי הקבלה גמישים למדי- אך זה לא אומר שלא נדרשת מכם מסירות, אחריות ורצינות על מנת לסיים את הקורס ולקבל את התעודה.

איפה לומדים?

ניתן ללמוד קורס תזונה במכללות ומוסדות לימודים המתמחים ברפואה משלימה ואלטרנטיבית.
מכללת תילתן לרפואה משלימה הממוקמת בתל אביב מציעה מספר תכניות שונות. תוכלו ללמוד תזונה טבעית ולקבל בסיומה תעודת מטפל בתזונה טבעית הן במסלול מלא, האורך שלוש שנים, והן במסלול מקוצר, שאורכו 28 מפגשים המתפרשים על פני שנה. כמו כן תוכלו לקחת קורס תזונה "ייעוץ לאורח חיים בריא בתזונה טבעית", שאורכו 25 מפגשים בסיומם תקבלו תעודת יועצ\ת לאורח חיים בריא.
מכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית מציעה מסלול לימודים בתזונה טבעית-ייעוץ לאורח חיים בריא, שאורכו שלוש שנים בסיומן מוענקות תעודות הסכמה מקצועיות כיועצים לאורח חיים בריא.
מקומות נוספים בהם ניתן ללמוד קורס תזונה: מכללת סולם, מכללת שלם, הקולג' לרפואה משלימה ונוספים.

משך הלימודים, מלגות ושכר לימוד

משך הלימודים תלוי במוסד בו תבחרו ללמוד, בהיקף הלימודים ובתדירות השיעורים. לרוב, קורס בתזונה אורך כשנה, ולימודים מקיפים יותר יתפרשו על פני שלוש שנים. כמו כן, במידה ורוצים להעמיק יותר את הלימודים ניתן ללמוד תואר B.S.c במדעי התזונה שנחשב לתואר מקיף בתחום התזונה. בכל הנוגע לשכר הלימוד, אין תשובה אחת או מחיר אחיד. גם הוא תלוי פרמטרים רבים, ויצירת קשר עם מוסדות הלימוד תוכל לתת לכם מיקוד ודיוק טוב יותר בנושא. במכללת רידמן למשל, תוכלו לקבל מימון לימודים מלא ע"י מוסדות המדינה כמו ביטוח לאומי, משרד הביטחון, משרד החינוך ומלגות פרטיות נוספות.

 

אפשרויות תעסוקה ועבודתו בפועל של בוגר קורס תזונה

עם סיום קורס תזונה על גווניו השונים נפתחת הדלת למשרות שונות בתחום הייעוץ התזונתי. ניתן לאייש משרות ייעוץ בחדרי כושר ובבתי חולים, להעניק שירותים עצמאיים כיועץ תזונתי, ובכלל לשפר את הבריאות הגופנית והנפשית ע"י אכילה של מזונות בריאים. כמו כן, חברות המספקות שירותי ייעוץ תזונתיים או תוספי מזון זקוקות לאנשי מקצוע בעלי ידע בתחום. ניתן גם להעניק הרצאות מגוונות על תזונה בעסקים ולקבוצות ברחבי הארץ, וכך להעביר את הידע שנלמד במהלך הקורס לאחרים. בנוסף, בחלק גדול מאוד מהמקרים ניתן לעבוד כיועץ בחדרי כושר או במסגרות כמו סטודיו פרטי שמתעסק בתחום וכדו'.

כמה מרוויח בוגר קורס תזונה?

השכר הממוצע של יועצי תזונה תלוי בלא מעט גורמים, למשל: האם התזונאי/ת משלבים את העבודה כמאמני כושר/ספורט או שהם בוחרים להתמקד בתחום ייעוץ התזונה בלבד. 
לרוב, יועצי התזונה עובדים באופן עצמאי ועל כן הם אלו שמחליטים כמה לגבות עבור השירות שהם מספקים. יועץ תזונה מתחיל יכול לקבל שכר שעתי של 200-300 לשעת ייעוץ ובהמשך עם צבירת נסיון וותק צפוי השכר השעתי לעלות עד לסכומים משמעותיים יותר של 500-600 ש"ח לטיפול.

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס תזונה – כל מה שצריך לדעת
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

סטודנטים ממליצים על תזונה

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
247 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.53 מתוך 5

קורסים ולימודי תעודה בתזונה בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים