072-3300504

קורס תזונה – כל מה שצריך לדעת

 
"הראה לי מה אתה אוכל ואומר לך מי אתה". בעולם כולו רווחת כיום ההנחה שהמזונות שאנחנו צורכים מדי יום משפיעים על התפקוד שלנו בעבודה ובחיים האישיים. מתוך תפיסה זו רבים כבר בחרו בלימודי קורס תזונה, הן עבור החיים האישיים או תעסוקה במתן שירותים בתחום כדיאטנית או כיועצי תזונה. ניתן לעבור קורס תזונה ובישול הכולל הקניית כלים לבישול אוכל מזין יותר, קורס תזונה הוליסטית לאיזון הנכון בין גוף לנפש וריפוי מחלות דרך אכילת מזונות, וכן לימודי תזונה המיועדים לייעוץ תזונתי לספורטאים.
 
קורס תזונה
 

למי מתאים ללמוד קורס תזונה?

אם יש בכם תשוקה לוולנס ואורח חיים בריא ואתם מעוניינים לדעת עוד על השפעת התזונה על הבריאות, קורס בתזונה הוא בדיוק מה שאתם צריכים. למי הקורס יכול להתאים במיוחד? לאנשי מקצוע בתחום הבריאות והוולנס; מרופאים ואחיות ועד מאמני כושר, מורים ליוגה ומטפלים ברפואה משלימה. תזונה נכונה היא הבסיס לבריאות ולאריכות ימים, ולכן כלים מקיפים בתחום, אותם ניתן ללמוד בקורס תזונה, מספקים ידע משמעותי ויקר ערך שהטמעתו מעניקה חיים הוליסטים, בריאים וטובים יותר. את מה שתלמדו בקורס, תוכלו ליישם על החיים הפרטיים שלכם, כמו גם על הלקוחות שלכם, להם תוכלו לספק שירותים של ייעוץ תזונה מותאם אישית.

תחומים ונושאי לימוד בקורס תזונה

 

במהלך קורס תזונה בבישול לומדים הסטודנטים על מחלות ובעיות רפואיות שונות וכיצד הן עשויות להיגרם כתוצאה מתזונה לקויה (לדוגמה, צריכה לא מספקת של ברזל או ויטמינים), מתקבלים כלים לביצוע של דיאטות בריאות, וכן במהלך הלימודים מקבלים הסטודנטים כלים ליצירת תפריטים המותאמים לדיאטות שונות. קורס תזונה הוליסטית מכשיר מטפלים להתאמת תפריטים אישיים לכל אדם בהתאם לצרכיו המיוחדים, כדי לשפר את הבריאות הפיזית והנפשית שלו.

במהלך קורס תזונה הוליסטית, הנערך לרוב במשך 30 מפגשים, נלמדים היסודות של התזונה וצירופי המזון השונים והשפעתם על גוף האדם, שימוש בצמחי מרפא בתזונה היומיומית, וכן מתבצע לימוד על פרטים שונים בגוף שלנו וכיצד המזון מושפע מהם - יסודות מערכת העיכול, מבנה החלבונים ותפקודם, תהליך חילוף החומרים בגוף, ועוד.

לימודי קורס תזונה למדריכי ספורט מאפשרים תעסוקה במגוון מועדוני ספורט ומכוני כושר ברחבי הארץ.

כמעט כל ספורטאי בעולם נוהג להקפיד על התזונה שלו ביומיום כדי לשפר את הישגיו הספורטיביים - שחקני כדורגל, לדוגמה, נוהגים לצרוך פחמימות לפני משחקים. במהלך קורס תזונה למדריכי ספורט לומדים הסטודנטים להתאים תפריט אכילה למתאמנים בפעילויות אירוביות או אנאירוביות, ההשפעה של אכילת מזונות מיוחדים על פעילות גופנית ותזונה המיועדת לירידה במשקל, וכן נלמדים תוספי מזון שונים אשר נחשבים נפוצים בספורט העולמי.

קורס בתזונה: האם ישנם תנאי קבלה?

 

ישנם מוסדות בהם תנאי הקבלה לקורס תזונה יהיו ראיון אישי בלבד, וכאלו בהם תדרשו להציג תעודה של 12 שנות לימוד. מפני שלא מדובר בתואר, תנאי הקבלה גמישים למדי- אך זה לא אומר שלא נדרשת מכם מסירות, אחריות ורצינות על מנת לסיים את הקורס ולקבל את התעודה.

איפה לומדים?

ניתן ללמוד קורס תזונה במכללות ומוסדות לימודים המתמחים ברפואה משלימה ואלטרנטיבית.
מכללת תילתן לרפואה משלימה הממוקמת בתל אביב מציעה מספר תכניות שונות. תוכלו ללמוד תזונה טבעית ולקבל בסיומה תעודת מטפל בתזונה טבעית הן במסלול מלא, האורך שלוש שנים, והן במסלול מקוצר, שאורכו 28 מפגשים המתפרשים על פני שנה. כמו כן תוכלו לקחת קורס תזונה "ייעוץ לאורח חיים בריא בתזונה טבעית", שאורכו 25 מפגשים בסיומם תקבלו תעודת יועצ\ת לאורח חיים בריא.
מכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית מציעה מסלול לימודים בתזונה טבעית-ייעוץ לאורח חיים בריא, שאורכו שלוש שנים בסיומן מוענקות תעודות הסכמה מקצועיות כיועצים לאורח חיים בריא.
מקומות נוספים בהם ניתן ללמוד קורס תזונה: מכללת סולם, מכללת שלם, הקולג' לרפואה משלימה ונוספים.

משך הלימודים, מלגות ושכר לימוד

משך הלימודים תלוי במוסד בו תבחרו ללמוד, בהיקף הלימודים ובתדירות השיעורים. לרוב, קורס בתזונה אורך כשנה, ולימודים מקיפים יותר יתפרשו על פני שלוש שנים. כמו כן, במידה ורוצים להעמיק יותר את הלימודים ניתן ללמוד תואר B.S.c במדעי התזונה שנחשב לתואר מקיף בתחום התזונה. בכל הנוגע לשכר הלימוד, אין תשובה אחת או מחיר אחיד. גם הוא תלוי פרמטרים רבים, ויצירת קשר עם מוסדות הלימוד תוכל לתת לכם מיקוד ודיוק טוב יותר בנושא. במכללת רידמן למשל, תוכלו לקבל מימון לימודים מלא ע"י מוסדות המדינה כמו ביטוח לאומי, משרד הביטחון, משרד החינוך ומלגות פרטיות נוספות.

 

אפשרויות תעסוקה ועבודתו בפועל של בוגר קורס תזונה

עם סיום קורס תזונה על גווניו השונים נפתחת הדלת למשרות שונות בתחום הייעוץ התזונתי. ניתן לאייש משרות ייעוץ בחדרי כושר ובבתי חולים, להעניק שירותים עצמאיים כיועץ תזונתי, ובכלל לשפר את הבריאות הגופנית והנפשית ע"י אכילה של מזונות בריאים. כמו כן, חברות המספקות שירותי ייעוץ תזונתיים או תוספי מזון זקוקות לאנשי מקצוע בעלי ידע בתחום. ניתן גם להעניק הרצאות מגוונות על תזונה בעסקים ולקבוצות ברחבי הארץ, וכך להעביר את הידע שנלמד במהלך הקורס לאחרים. בנוסף, בחלק גדול מאוד מהמקרים ניתן לעבוד כיועץ בחדרי כושר או במסגרות כמו סטודיו פרטי שמתעסק בתחום וכדו'.

כמה מרוויח בוגר קורס תזונה?

השכר הממוצע של יועצי תזונה תלוי בלא מעט גורמים, למשל: האם התזונאי/ת משלבים את העבודה כמאמני כושר/ספורט או שהם בוחרים להתמקד בתחום ייעוץ התזונה בלבד. 
לרוב, יועצי התזונה עובדים באופן עצמאי ועל כן הם אלו שמחליטים כמה לגבות עבור השירות שהם מספקים. יועץ תזונה מתחיל יכול לקבל שכר שעתי של 200-300 לשעת ייעוץ ובהמשך עם צבירת נסיון וותק צפוי השכר השעתי לעלות עד לסכומים משמעותיים יותר של 500-600 ש"ח לטיפול.

מעניין אותך קורס תזונה – כל מה שצריך לדעת?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בתזונה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד תזונה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד