072-3300504

קורס כתיבה יוצרת

כתיבה היא אחד מאמצעי הביטוי השכיחים ביותר בעולם. אנשים כותבים כל מיני טקסטים במדיומים שונים (עיתונות, ספרות, תזות, חוזים וכללים ועוד) על מנת לבטא את מחשבותיהם, עמדותיהם ורגשותיהם וכדי לספר סיפורים. מיומנות הכתיבה היא לא מנת חלקם של כולם, וקורסים שונים מציעים לקהל הרחב את האפשרות לרכוש כלים על מנת לשפר את יכולות הכתיבה שלהם, לבטא את עצמם טוב יותר בכתב ואולי אפילו להיהפך לכותבים.

כתיבה יוצרת,ספציפית, היא כתיבה יצירתית, אומנותית, שמיועדת לקוראי סוגות הספרות: שירה, תסריטים, סיפורת, מחזות - וקורס כתיבה יוצרת נועד להעניק מיומנויות כתיבה יצירתיות שיאפשרו למשתתף בקורס להביע את עצמו ביתר קלות, בדיוק וללא חסמים.
 
ביטוי באמצעות כתיבה הוא משהו שילדים ומבוגרים יכולים להרוויח ממנו משום שהוא מהווה דרך לפרוק את המחשבות והרגשות שלנו ולעשות בהם סדר. כתיבה יכולה להועיל לאנשים שחווים פרידות, כמו גם לילד שמתחזק יומן אישי.

 
קורס כתיבה יוצרת
תמונה: shutterstock
 

למי מיועד קורס כתיבה יוצרת?

הקורס מתאים לכל מי שמעוניין לשפר את מיומנויות הכתיבה שלו במגוון סגנונות כתיבה שונים כגון: כתיבה עיתונאית, כתיבה משפטית, כתביה אקדמית, תסריטאות ועוד. לימודי כתיבה מאפשרים לחדד את כישרון הכתיבה שכבר קיים אצל האנשים. עם זאת מעבר לכישרון הקיים, בהרבה תחומים מעולם הכתיבה יש צורך בשמירה על חוקים וכללים מסוימים, דוגמאות טובות לכך הן כתיבה אקדמית וכתיבה משפטית.
 
קורס כתיבה יוצרת לא יעזור לאנשים שלא יודעים לכתוב ואין להם את היצירתיות, אלא רק לאלה ששואפים להיכנס לתחום הכתיבה ויש להם את הכישרון ואהבה לכתיבה. קורס זה מאפשר להשתחרר ממחסומים, לרכוש ביטחון בכתיבה, לשפר את רמת הכתיבה ועוד.

קורס זה יכול לשמש כעזר מצוין לאנשי מקצוע מתחומים שונים כמו:
 • עיתונאים
 • בולגרים
 • תסריטאים
 • עורכי תוכן
 • אנשי מקצוע מתחום החינוך
 • סופרים
 • ועוד


איפה לומדים כתיבה יוצרת?


בדרך כלל השיעורים מתקיימים במתנסים או בפורומים קבוצתיים ומודרכים על ידי סופרים ואנשי רוח שכתבו ספר או שניים בחייהם, בלימודי כתיבה תלמדו את כל הטכניקות והכלים לכתוב שירה, פרוזה, סיפורים ארוכים ועוד, בצורה הטובה ביותר תוך ליווי אישי של מדריך הלימודים. 

כמה זמן נמשך קורס כתיבה יוצרת?

אורך הקורס משתנה ממוסד למוסד. ניתן ללמוד קורס בסדרה של כמה מפגשים (לרוב כ-3 חודשים) וגם ניתן ללמוד קורס זה במסגרת לימודי תואר ראשון בספרות ואף גם בתואר שני.

 

נושאי לימוד בקורס כתיבה יוצרת

לימודי כתיבה יוצרת בנויים ממספר סדנאות כתיבה כמו: סגנונות כתיבה, פיתוח מיומנויות כתיבה, כתיבת מונולוג, כתיבת שירה, שיפור יכולת כתיבה אינטואיטיבית, כתיבת יומן, עריכה ספרותית, כתיבה עיתונאית ועוד.
 


אפשרויות תעסוקה

בוגרי הקורס יכול לכתוב יצירות ולפרסם אותם, השתלבות בעבודות שונות הדורשת התנסחות גבוהה כמו: אתרי אינטרנט שונים, השתלבות בעולם העיתונאות וכו'.
מעניין אותך קורס כתיבה יוצרת?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בכתיבה, תסריטאות ומחזאות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד כתיבה, תסריטאות ומחזאות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד