072-3300504

לימודי עיצוב פנים - תואר ראשון בעיצוב פנים

כל אחד מאיתנו נחשף לחללים שהותירו בנו רושם עז או תחושות מסוימות, אם בטיולים בחו"ל ואם סתם בבתים של חברים, אם במבנים פרטיים ואם במבנים ציבוריים. בהרבה מהמקרים מדובר בתוצאת עבודתו של מעצב או מעצבת הפנים שתפקידם לקבוע כיצד החלל ייראה, אילו שילובים ליצור בין כל האלמנטים בחלל, כיצד לעצב אותו מחדש. כל אלה מבוצעים על ידי מעצבי הפנים, אך התכנון והכתבת החזון נעשית בשיתוף עם הלקוח. למעצב הפנים יש את הכלים להנחות את הלקוח ולדייק את בקשותיו כדי שהעיצוב יהיה לשביעות רצונו. 

החזון של מעצב הפנים והלקוח הוא לאו דווקא חלל יפה ואסתטי, אלא גם יצירת חלל פונקציונלי המותאם לצרכיו הפרטיים של הלקוח. אם ללקוח חשוב שהיה פינת ישיבה בנוסף לסלון ליד הספרייה כי זה חשוב לו, כך יהיה. יותר מזה, הלקוח עשוי לרצות חלל נגיש לבעלי מוגבלויות או ריהוט בגובה מסוים. בקיצור, אחד האתגרים של מעצב הפנים הוא לשלב בין אסתטיקה לפונקציונליות. את זה ועוד ילמדו כסטודנטים ללימודי עיצוב פנים במוסדות הלימוד. 

מטרת הלימודים היא להכשיר מעצבי פנים מקצוענים, יצירתיים מיומנים ומקוריים, בעלי ידע מקיף ונרחב בתחום העיצוב, אשר יהיו אחראים על עיצובם הפנימי של מגוון מבנים ובניינים בישראל.
זאת לעומת אדריכלים, מהנדסי בניין והנדסאי בניין שעוסקים בתכנון ופיקוח בניית מבנים. במסגרת הלימודים מקבלים הסטודנטים מיומנויות וכלים בתחום אשר נועדו להקנות להם ידע במגוון תחומים הרלוונטים לעולם עיצוב הפנים, ביניהם: חשיבה אדריכלית, פיתוח מודעות מתודולוגית לתהליך העיצוב, פיתוח פרויקט עיצוב, תכנון חכם, מיומנויות חזותיות גרפיות ועוד.
 

למי לימודי עיצוב פנים מתאימים?

 
עיצוב פנים הוא תחום עיצובי-אומנותי ולכן עשוי להתאים יותר לאנשים יצירתיים שיש להם חוש אסתטי, יצירתי עם דמיון מפותח, בעלי השראה, ראייה מרחבית, וגם ידע בטכנולוגיה אשר מהווים חלק חשוב בעבודת מעצב הפנים. לימודי עיצוב יכולים להוות עבורכם מקור פרנסה עיקרי או נוסף.
 

תכני תואר ראשון בעיצוב פנים

 
במסלול הלימודים לתואר ראשון הסטודנטים עוברים קורסים במגוון נושאים הכוללים תכני ליבה מהותיים במסלול הלימודים. בלימודי עיצוב פנים נלמדים יסודות העיצוב, חומרים ושיטות עבודה עם חומרים, עיצוב במחשב, ציור ורישום, עיצוב מולטימדיה ותלת ממד, צילום, שרטוט והדמיה, תלת מימד ועוד. במהלך הלימודים מבוצעות התנסויות מעשיות בדמות עבודות מאתגרות הדורשות יצירתיות, עומק מחשבה, עבודת שטח, עבודת צוות ותכנון רב.
 

תנאי קבלה לתואר ראשון בעיצוב פנים

 
תנאי הקבלה לתואר ראשון בעיצוב פנים משתנים ממוסד למוסד אך אינם מצריכים ציון פסיכומטרי. תנאי הקבלה ללימודי עיצוב פנים בנויים כך משום שישנם מבחני קבלה פרטניים המונהגים בכלל מוסדות הלימוד: ראיון אישי, הצגת תיק עבודות והגשת עבודה על בסיס הנחיות שניתנו על ידי מוסד הלימוד. לאלו אשר אין בידם תיק עבודות קיים קודם לכן, נאמר מבגרות לעיצוב גרפי ואומנות, מומלץ לבצע מכינה מקדימה ללימודי עיצוב פנים. כיום פרוסים מוסדות לימוד רבים המציעים קורסי הכנה ומכינות לקבלה ללימודי עיצוב פנים.

כמה זמן נמשך התואר הראשון בעיצוב פנים?


לימודי עיצוב פנים אורכים כ-4 שנים כשבסופם הבוגרים מקבלים תואר שראשון בעיצוב פנים B.Design
 

מה תוכלו לעשות בסיום התואר - והשכר

 
בוגרי תואר ראשון בעיצוב פנים משתלבים בתעשייה כעובדים עצמאיים בעלי משרדי סטודיו מובילים וכשכירים במשרדי אדריכלות ועיצוב. באפשרות הבוגרים לעבוד במגוון תחומים מעולם העיצוב, החל מעיצוב דירות ובתים פרטיים, חללים מסחריים, משרדים, חללים ציבוריים, מקומות בילוי, תאורה, בתי קפה, מסעדות, תפאורה, ריהוט ומוצרים נלווים.
 
מי שסיים בהצלחה את התואר הראשון בעיצוב פנים יוכל, אם ירצה, להמשיך לתואר שני בתחום עיצוב פנים או לבחור באחד מהחוגים האחרים שקשורים לעולם העיצוב. מי שנרשם ללימודי עיצוב פנים לתואר שני ירחיב משמעותית את הידע שיהיה לו בתחום, וילמד שיטות עיצוביות מסובכות ומתוחכמות יותר. בנוסף, הם ילמדו לעבוד עם תוכנות ברמה יותר גבוה ויחדדו את האסתטיות, הידע והראייה המרחבית שלהם. מגמה נוספת של סטודנטים היא לפנות לתואר שני באחד מתחומי העיצוב האחרים שיש כמו עיצוב תעשייתי. הידע בתחומים נוספים מגדיל את תחומי הידע שיש למעצב הפנים ובעזרתם יוכל לשלב ביניהם וליצור משהו חדש ומקורי.
 
שכר: מנתונים שנאספו ע"י עוקץ מערכות ו Archijob עולה כי השכר של מעצב פנים ללא נסיון, נע בין 6,500 ל-7,500 ש''ח, כשמעצב פנים עם כ-3 שנות נסיון ירוויח שכר שנע בין 8,000 ל-10,000 ש''ח. כעבור 5 שנות ניסיון, השכר עולה ל כ 9,000 ל-15,000 ש''ח ברוטו בממוצע.
 

לא רק תואר

 
עיצוב פנים הוא תחום שלא מחייב לימודי תואר והרבה אנשים עושים קורס תעודה קצר יחסית, שבסיומו אפשר להתחיל לעסוק בתחום. רוב בוגרי הקורסים מתחילים בעיצוב פנים כעבודה שניה ולאחר מכן עושים הסבה. לעוד מידע על קורס לעיצוב פנים. אם הצד הטכני של העיצוב מושך אתכם לא פחות מהצד העיצוב אולי לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים יעניינו אתכם. 


מעניין אותך לימודי עיצוב פנים - תואר ראשון בעיצוב פנים?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בעיצוב פנים בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד עיצוב פנים לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד