072-3300504

לימודי אמנות - תואר ראשון באומנות

לימודי אומנות הם לימודים רב תחומיים המקנים לסטודנטים מיומנויות וידע מגוונים. לימודי אומנות הם תיאורטיים ומעשיים ומטרתם לחשוף וללמד את הסטודנטים את יסודות היצירה ולהעניק להם כלים שישמשו אותם כאומנים או כמי שפועלים בשדה האומנות העכשווית בארץ ובחו"ל. הלימודים התיאורטיים כוללים קורסים כמו: תולדות האומנות, ביקורת, אומנות קונצפטואלית. הלימודים המעשיים כוללים קורסים ברישום, פיסול, ציור, מיצב, מייצג, פרפורמנס ועוד.

לימודי אומנות נמשכים בין 3 ל-4 שנים והם נלמדים באוניברסיטאות ובמכללות שונות. תוכניות הלימוד משתנות כמובן בין מוסד למוסד (למשל: במסגרת תוכנית התואר ראשון בלימודי אומנות במכללת סמינר הקיבוצים תוכלו להוציא גם תעודת הוראה).

 

למי מתאימים לימודי אומנות

לימודי אומנות מתאימים לאנשים יצירתיים שנמשכים לתחום האומנות, מעוניינים לחקור ולהביע את עצמם באמצעים שברשותנו. הלימודים מתאימים לאנשים שרואים ביצירות אומנות ויצירתיות דרכים לפענח ולהסביר את העולם באמצעות פירוק והרכבה של חומרים ורעיונות, באמצעות הכלים המוכרים לנו ואלה שעדיין לא.   


מה הם תנאי הקבלה לתואר ראשון באומנות?

 • תעודת בגרות
 • ריאיון אישי
 • תיק עבודות ותרגיל בית
 • בעלי ממוצע גבוה בבגרות יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי, על סמך ועדת קבלה וריאיון אישי.
 • סטודנטים בעלי נתונים גבוהים יכולים להיות מועמדים לתכנית רג"ב למצטיינים של משרד החינוך ולזכות במלגת לימודים מלאה ובונוסים
  *שימו לב תנאי הקבלה משתנים מעט ממוסד למוסד.

מה הם תכני הלימוד בתואר?


כאמור, לימודי אומנות כוללים מגוון רחב של תכני לימוד שמשתנים בין מוסד למוסד. בין נושאי הלימוד אשר נלמדים נוכל למצוא: תולדות האמנות, אומנות עכשווית, חקר אומנות, התמחות בתחומי אמנות שונים כמו וידיאו ארט, פרפורמנס, ציור, מיצב, מייצג, אינטראקטיב, פיסול, סאונד, גרפיקה וכו'.

בנוסף ללימודי האומנות הרב תחומיים במכללת סמינר הקיבוצים, בהן תשתתפו בסדנאות ייחודיות בתחומי האמנות השונים, תבקרו בגלריות ובמוזיאונים, תצטרפו למשלחות סטודנטים למוסדות מקבילים בחו״ל ותצאו לתוכנית חילופי סטודנטים באירופה.

תוכלו לבחור באחד מהמסלולים הבאים:

 1. יסודות לקראת תואר שני בטיפול באמנות
 2. לימודי אוצרות בתוכנית לאוצרות וחשיבה ביקורתית

מה הן אפשרויות התעסוקה והשכר לבוגרי התואר?

עשייה אומנותית כמובן (בכל התחומים שצוינו קודם), הצגת בתערוכות, אוצרות, הפקת אירועי אמנות והפיכה לשחקנים בולטים בשדה האמנות בארץ ובעולם.


תואר ראשון באומנות ותעודת הוראה

למעוניינים בשילוב תעודת הוראה בלימודי התואר, במכללת סמינר הקיבוצים תלמדו לימודי חינוך בנוסף ללימודי אמנות ותצאו להתנסות מעשית בהוראת אמנות בבתי ספר התיכוניים.
מעניין אותך לימודי אמנות - תואר ראשון באומנות?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון באמנות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד אמנות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד