האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי חינוך לגיל הרך
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי חינוך לגיל הרך

לימודי הוראה לגיל הרך כוללים למעשה הכשרת גננות ומטפלות. לימודים אלו מתקיימים במגוון מכללות לחינוך ברחבי הארץ. הלימודים נמשכים כארבע שנים וכוללים סטאז' אשר בסופו מקבלית את התואר "בוגר בהוראה" (B.Ed) ותעודת הוראה. תנאי הקבלה ללימודי הוראה לגיל הרך הינם זהים לתנאי הקבלה ללימודי חינוך - תעודת בגרות מלאה, ציון פסיכומטרי, ציון התאמה של 500 ומעלה וועדת קבלה. במסגרת לימודי הוראה לגיך הרך ניתן לבחור גילאי התמחות (עד גיל 6 ומגיל 6), לבחור חינוך רגיל או חינוך מיוחד ועוד. 

 

מה לומדים?

 

במהלך לימודי חינוך לגננות ומטפלות מקבלות הסטודנטיות (רוב הלומדות למקצוע הזה הן נשים) כלים מקצועיים לעבודה חינוכית עם ילדים ולהוראה. בשנים הראשונות ללימודים מדובר בידע תיאורטי, ובשנת הלימודים האחרונה מקיימות הסטודנטיות סטאז' מעשי, בו הן מתנסות בחינוך בגיל הרך, בעבודה בתוך גני הילדים. ישנם מספר מוסדות לימוד המאפשרים התנסות באופן מעשי בגננות כבר בשנת הלימודים הראשונה.

 

ההכשרה של הגננות והמטפלות כוללת תכנים המספקים את היסוד לקראת הוראה לגיל הרך שכוללים: היבטים פדגוגיים והתפתחותיים של הילדים, דרכי החשיבה והלמידה של ילדים צעירים, ניהול מסגרת חינוכית (בין אם מדובר בגן, מעונות יום, פעוטונים או מסגרות פרטיות אחרות), ניהול צוות ומיומנויות תקשורת עם הורים. המעוניינים להתמקצע בתחום ההוראה יכולים להמשיך ללימודי התואר השני בחינוך וייעוץ חינוכי. קיימת אופציה נוספת והיא לימודי מקצועות משלימים כמו חינוך גופני, לימודי פסיכולוגיה, ביבליותרפיה ועוד.

 

למי מתאימים הלימודים?

 

עבודה כגננות ומטפלות מבטיחה עבודה בשעות קבועות, הן משגיחות על ילדים בגיל הרך (מגיל שישה חודשים ועד חמש) משעות הבוקר ועד שעות הצהריים או אחר הצהריים, ומספקות למעשה מסגרת חינוכית ראשונית. על מנת לעבוד כגננות ומטפלות יש צורך בסבלנות רבה, אהבה לילדים ובעלות סמכות. הגננות הן אלו שלמעשה מקנות לילדים הרגלי חינוך בשלבים הראשונים שלהם בדרך להיות "גדולים", השתלבות בקבוצה ועוד. בנוסף הגננות עורכות מעקב אחרי הילדים ומשתפות את ההורים בכל מה שצריך על מנת לעודד התפתחות תקינה של התינוקות/ילדים.

 
מטרת לימודי חינוך לגיל הרך

מטרת הלימודים היא להכשיר מורים בעלי כישורים בתחום החינוך לגיל הרך. מדובר במסלול עיוני המשלב בתוכו התנסות בפועל, ומאפשר להתמקצע בתחום ההוראה והחינוך בגילאי 0-8 וללוות את הילדים כבר מתחילת הדרך החינוכית שלהם. הלימודים בתואר הראשון מגוון רחב של נושאים כמו: התפתחותית לגיל הרך, הוראה, פסיכולוגיה, שילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים, תנועה ותחושה, מחזור חיים בטבע, חינוך מוסיקלי לגיל הרך, הערכת הישגיי הלומדים, מחשבת החינוך, גישות ושיטות הוראת הקריאה, לימודי ארגון, ספרות ילדים, פסיכולוגיה של החינוך, לשון ועוד.

לימודי תואר ראשון בחינוך לגיל הרך, גננות

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי