האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר ראשון בביולוגיה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

תואר ראשון בביולוגיה

רקע על תואר ראשון בביולוגיה
לימודי ביולוגיה אלה לימודים הנמשכים שלוש שנים ועוסקים בכל מה שקשור לתורת החי, כאשר במרכז הוא חקר של יצורים ואורגניזמים חיים וסביבתם. חלקכם בטח זוכר את שיעורי הביולוגיה בתיכון ומשער לעצמו שאלו למעשה לימודים דומים לגמרי, אך טעות היא בידכם. לימודי ביולוגיה במסגרת לימודים לתואר ראשון אלו לימודים הרבה יותר מעמיקים וברמה הרבה יותר גבוהה מאשר בתיכון, בנוסף לכל לימודים אלו משלבים מידע מודרני ומשלבים את תחום הביולוגיה ביחד עם תחום ההנדסה והמחשבים. מטרת העל העיקרית שיש ללימודים אלה היא להכשיר מדענים וביולוגים אשר מצוידים בכל הכלים והמיומנויות הנחוצים על מנת שיוכלו להיות חוקרים בתחום הביולוגיה, משהו שהעולם בכלל וישראל בפרט תמיד יזדקקו לו.  

איך תדעו אם זה מתאים לכם?
לימודי ביולוגיה יתאימו מאוד לסטודנטים אשר יש להם ראש ריאלי ומדעי ויש להם זיקה לעולם המדע והטבע והם רואים את עתידם בביצוע מחקרים הן במדע והן בתעשיות עתירות ידע בתחומים שונים כמו רפואה. 

אפשרות לשילוב חוגים בתואר ראשון בביולוגיה
אחד הדברים הנפוצים ביותר בקרב סטודנטים לביולוגיה הוא שהם הולכים על מסלול דו חוגי אשר משלב חוג נוסף בו ניתן להתמקצע. בין החוגים המרכזיים שאותם ניתן לשלב נוכל למצוא:

ביולוגיה יחד עם פסיכולוגיה בדגש על מדעי המוח. תכנית זו משלבת בין שני תחומים מרתקים אשר נקשרים זה בזה בתחום של מדעי המוח וקוגניציה. 
 
ביולוגיה עם כימיה. מסלול מאוד נפוץ שהרבה סטודנטים בוחרים לעשות אותו והוא למעשה משלב בין 2 תחומים החופפים ומשלימים זה את זה. 
 
אפשרות נוספת היא ללמוד ביולוגיה יחד עם פיזיקה, כאשר התחום האחרון מציע לא מעט אפשרויות תעסוקה וגם כאן קיים קשר ישיר בין התחומים
 
היתרונות של לימודי ביולוגיה
יתרון ראשון שיש לתחום הביולוגיה זהו תחום מרתק ומעניין מאוד והוא מאפשר למעשה להבין המון תהליכים בטבע ולהבין איך מתקיימים חיים בכל רמות האורגניזמים. להבדיל מהרבה מקצועות אחרים זהו מקצוע שהחומר הנלמד בו מעניין ביותר. יתרון נוסף הוא שתנאי הקבלה אל לימודי ביולוגיה הם לא גבוהים והדרישה עומדת ברוב מוסדות הלימוד על פסיכומטרי בציון 550 ומעלה ועל ידע באנגלית (אותו אפשר להשלים גם תוך כדי התואר).

החסרונות של לימודי ביולוגיה
ללימודי ביולוגיה יש חסרון אחד מרכזי ובולט. כיום לבוגר תואר ראשון בביולוגיה אין כמעט אפשרויות תעסוקה אשר אליהן הוא יכול לפנות עם סיום הלימודים. רוב העבודות הקשורות בתחום דורשות תואר שני. לכן מי שהולך ללמוד ביולוגיה חייב לקחת בחשבון שסיכוי מאוד סביר שיצטרך לעשות גם9 תואר שני בתחום.  
 
במסגרת לימודי ביולוגיה נחשפים הסטודנטים להמון חומר לימודי מרתק בכל תחום המדעים המדוייקים. בין הקורסים המרכזיים הנלמדים נוכל למצוא: ביולוגיה, זואולוגיה, בוטניקה,  כימיה, מדעי החיים אימונולוגיה, מתמטיקה, אוקינוגראפיה, אקולוגיה, מדעי הצמח, פיזיקה, פיזיולוגיה, סטטיסטיקה והסתברות, גנטיקה, מורפולוגיה, ביו כימיה, מיקרו ביולוגיה, ביולוגיה סביבתית, הנדסה גנטית, חקר סביבת האדם ושמירתה, תכנות בסיסי, נוירו ביולוגיה, ועוד המון קורסים מרתקים ומעניינים.

קצת על תואר שני בתחום
כמו שנאמר לעיל, מי שעושה תואר ראשון בביולוגיה, יש סיכוי יותר מסביר שיפנה גם ללמוד תואר שני בביולוגיה. אותם אנשים שממשיכים לתואר שני יוכלו לעבוד בתור ביולוגים, חוקרים, מרצים, מנהלי מעבדות, מכוני מחקר ועוד. תמיד ישנה גם האופציה ללכת לכיוון של תואר שני באחת ממקצועות המדעים המדויקים כמו פיזיקה, כימיה ועוד.
 

לימודי תואר ראשון בביולוגיה

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי