072-3300504

לימודי טיפול באמנות

 

מידע כללי

תואר ראשון בטיפול באמנות מלמד את הסטודנטים את דרכי השימוש בטכניקות של אמנות חזותית כמו פיסול, ציור, צילום ומשלב אותם עם שיטות פסיכותרפיות. התואר נועד לטיפול באנשים חולים, בעלי בעיות נפשיות והתנהגותיות - בכל הרמות. באמצעות השיטה ובעזרת המטפל יכולים המטופלים ליצור אמנות, שתעזור להם להקל את ההתמודדות שלהפ עם הקשיים בהם הם נתקלים. במסגרת תרפיה באמנות משתמשים המטפלים ביצירה כדרך אפקטיבית לעזור למטופל להתמודד עם הקשיים בהם הוא נתקל במהלך היום יום. הלימדוים ולאחר מכן הטיפולים עוזרים להשתמש באמנות כדי להביא לשינוי חיובי ולסייע לאנשים שזקוקים לעזרה. השיטה יעילה במיוחד לטיפול בקשיים של קשב וריכוז, קשיים לימודיים והפרעות התנהגותיות שונות.
 
במסגרת הלימודים לתואר ראשון באומנות, ייפתחו בפני הסטודנטים תחומי לימוד מרתקים ומלאי עניין. שלוש השנים בהם התואר נמשך יהיו מלאים בחוויות מלמדות ומגוונות.
 
תואר ראשון בטיפול באומנות - קהל היעד 
 
לימודי תואר ראשון באומנות מיועדים לאנשים בתחילת דרכם המקצועית המעוניינים להגיע לקריירה מאתגרת מחד, ומאידך, עם אפשרויות קידום רבות ושכר נאה. כמו כן, מדובר בעבודה בעלת ערך רב ועם המון משמעות ואחריות. התוא רמתאיפם בין היתר למי שמעוניינים לטפל באנשים פגועי נפש, או בעלי נכות פיזית ולתת להם עזרה ממשית. הלימודים מיועדים גם למטפלים בפועל שרוצים לעבור הכשרה מקיפה יותר ובכך להרחיב את ארגז הכלים שלהם.

תואר ראשון בטיפול באומנות מתאים גם למי שלמד בעבר תואר בפסיכולוגיה ולא רוצה לעסוק בתחום או שאיננו מעוניין להמשיך ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה. לימודי תואר ראשון בטיפול באומנות יתאימו גם לאנשים שעברו קורסים של טיפול באמנות ומעוניינים להרחיב את הידע שלהם ולהכשיר את עצמם לקראת תואר שני בטיפול בתחום.
 
תנאי קבלה 
 
רוב מוסדות הלימוד בתחום יקבלו סטודנטים שעברו את הציון המינימלי הנדרש כדי להתקבל ללימודים באוניברסיטה או במכללה. הדרישה מהמועמדים היא מעבר בהצלחה של בחינה פסיכומטרית וושקלול שלה עם ציוני הבגרות. בנוסף, בחלק ממוסדות הלימוד נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה אישי שבוחן את התאמתם לתחום.

ישנם מוסדות לימוד תרפיה באומנות שהדרישה שלהם מהמועמדים היא לעבור קורסי השלמה מתחומי הפסיכולוגיה, תחום מדעי ההתנהגות והחינוך. בחלק מהמקרים גם תהיה דרישה מהמועמדים לידע בסיסי בציור או היכרות לעומק עם תחום האמנות הפלסטית. במידה והמועמדים לא עומדים בתנאי הקבלה, ייתכן כי במקרים מיוחדים הם יוכלו לעבור ועדת חריגים ולהתקבל על תנאי ללימודי תואר תרפיה באומנות.
 
כמה זמן לומדים?
 
ברוב המקרים הלימודים יימשכו כשלו ששנות לימוד אקדמיות. בחלק מהמקרים בהם רוצה הסטודנט לשלב עבודה נתין יהיה להאריך את הלימודים לארבע שנים במתכונת של לימודי ערב.
 
מה לומדים?
 
במהלך הלימודים של תרפיה באומנות ילמדו הסטודנטים מגוון של נושאים שיאפשרו להם להפוך מיד בתום הלימודים למטפלים מוסמכים בעלי יכולת לעזור לבריאותם הגופנית והנפשית של המטופלים שלהם. בין נושאי הלימוד בהם נודעים במהלך הלימודים: עקרונות הפסיכותרפיה, היכרות עם מאפיינים פסיכולוגיים בתחומי הטיפול, התמודדות עם מצבי טראומה שונים, היכרות עם נושאי החרדות, לימודים מעשיים בתחומי הטיפול, טכניקות ציור מטפל מול מטופל, ציור ועוד ועוד.

איפה עובדים?
 
עם סיום הלימודים לתואר ראשון בטיפול באמנות ועמידה בכל יעדי התואר, יוכלו הבוגרים להתקדם ללימודי תואר שני בטיפול באומנות ובכך להרחיב את האופציה למגוון משרות בתחום הטיפול כשכירים במוסדות חינוך, בתי חולים, קליניקות פרטיות, ועוד ועוד. לאחר כמה שנות ותק ניתן לפתוח באופן פרטי קליניקה.

כמה מרוויחים?
 
בשנים הראשונות אחרי סיום הלימודים צפוי השכר של הבוגרים לעמדו על סכומים שנעים בין 8,000-9,500 ש"ח חודשי. אחרי כמה שנות נסיון ועם צבירה של ידע וותק בתחום צפוי השכר לעלות לסכומים שנעים בין 10,000-11,500 ש"ח חודשי. כמו"כ, ניתן לעבוד כעצמאים בעלי קליניקה פרטית ולהרוויח סכום התחלתי של 250 ש"ח לשעת טיפול.
 
 
מעניין אותך לימודי טיפול באמנות?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בטיפול באומנות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד טיפול באומנות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד