האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי טיפול באמנות

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי טיפול באמנות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
 

מידע כללי

תואר ראשון בטיפול באמנות מלמד את הסטודנטים את דרכי השימוש בטכניקות של אמנות חזותית כמו פיסול, ציור, צילום ומשלב אותם עם שיטות פסיכותרפיות. התואר נועד לטיפול באנשים חולים, בעלי בעיות נפשיות והתנהגותיות - בכל הרמות. באמצעות השיטה ובעזרת המטפל יכולים המטופלים ליצור אמנות, שתעזור להם להקל את ההתמודדות שלהפ עם הקשיים בהם הם נתקלים. במסגרת תרפיה באמנות משתמשים המטפלים ביצירה כדרך אפקטיבית לעזור למטופל להתמודד עם הקשיים בהם הוא נתקל במהלך היום יום. הלימדוים ולאחר מכן הטיפולים עוזרים להשתמש באמנות כדי להביא לשינוי חיובי ולסייע לאנשים שזקוקים לעזרה. השיטה יעילה במיוחד לטיפול בקשיים של קשב וריכוז, קשיים לימודיים והפרעות התנהגותיות שונות.
 
במסגרת הלימודים לתואר ראשון באומנות, ייפתחו בפני הסטודנטים תחומי לימוד מרתקים ומלאי עניין. שלוש השנים בהם התואר נמשך יהיו מלאים בחוויות מלמדות ומגוונות.
 
תואר ראשון בטיפול באומנות - קהל היעד 
 
לימודי תואר ראשון באומנות מיועדים לאנשים בתחילת דרכם המקצועית המעוניינים להגיע לקריירה מאתגרת מחד, ומאידך, עם אפשרויות קידום רבות ושכר נאה. כמו כן, מדובר בעבודה בעלת ערך רב ועם המון משמעות ואחריות. התוא רמתאיפם בין היתר למי שמעוניינים לטפל באנשים פגועי נפש, או בעלי נכות פיזית ולתת להם עזרה ממשית. הלימודים מיועדים גם למטפלים בפועל שרוצים לעבור הכשרה מקיפה יותר ובכך להרחיב את ארגז הכלים שלהם.

תואר ראשון בטיפול באומנות מתאים גם למי שלמד בעבר תואר בפסיכולוגיה ולא רוצה לעסוק בתחום או שאיננו מעוניין להמשיך ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה. לימודי תואר ראשון בטיפול באומנות יתאימו גם לאנשים שעברו קורסים של טיפול באמנות ומעוניינים להרחיב את הידע שלהם ולהכשיר את עצמם לקראת תואר שני בטיפול בתחום.
 
תנאי קבלה 
 
רוב מוסדות הלימוד בתחום יקבלו סטודנטים שעברו את הציון המינימלי הנדרש כדי להתקבל ללימודים באוניברסיטה או במכללה. הדרישה מהמועמדים היא מעבר בהצלחה של בחינה פסיכומטרית וושקלול שלה עם ציוני הבגרות. בנוסף, בחלק ממוסדות הלימוד נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה אישי שבוחן את התאמתם לתחום.

ישנם מוסדות לימוד תרפיה באומנות שהדרישה שלהם מהמועמדים היא לעבור קורסי השלמה מתחומי הפסיכולוגיה, תחום מדעי ההתנהגות והחינוך. בחלק מהמקרים גם תהיה דרישה מהמועמדים לידע בסיסי בציור או היכרות לעומק עם תחום האמנות הפלסטית. במידה והמועמדים לא עומדים בתנאי הקבלה, ייתכן כי במקרים מיוחדים הם יוכלו לעבור ועדת חריגים ולהתקבל על תנאי ללימודי תואר תרפיה באומנות.
 
כמה זמן לומדים?
 
ברוב המקרים הלימודים יימשכו כשלו ששנות לימוד אקדמיות. בחלק מהמקרים בהם רוצה הסטודנט לשלב עבודה נתין יהיה להאריך את הלימודים לארבע שנים במתכונת של לימודי ערב.
 
מה לומדים?
 
במהלך הלימודים של תרפיה באומנות ילמדו הסטודנטים מגוון של נושאים שיאפשרו להם להפוך מיד בתום הלימודים למטפלים מוסמכים בעלי יכולת לעזור לבריאותם הגופנית והנפשית של המטופלים שלהם. בין נושאי הלימוד בהם נודעים במהלך הלימודים: עקרונות הפסיכותרפיה, היכרות עם מאפיינים פסיכולוגיים בתחומי הטיפול, התמודדות עם מצבי טראומה שונים, היכרות עם נושאי החרדות, לימודים מעשיים בתחומי הטיפול, טכניקות ציור מטפל מול מטופל, ציור ועוד ועוד.

איפה עובדים?
 
עם סיום הלימודים לתואר ראשון בטיפול באמנות ועמידה בכל יעדי התואר, יוכלו הבוגרים להתקדם ללימודי תואר שני בטיפול באומנות ובכך להרחיב את האופציה למגוון משרות בתחום הטיפול כשכירים במוסדות חינוך, בתי חולים, קליניקות פרטיות, ועוד ועוד. לאחר כמה שנות ותק ניתן לפתוח באופן פרטי קליניקה.

כמה מרוויחים?
 
בשנים הראשונות אחרי סיום הלימודים צפוי השכר של הבוגרים לעמדו על סכומים שנעים בין 8,000-9,500 ש"ח חודשי. אחרי כמה שנות נסיון ועם צבירה של ידע וותק בתחום צפוי השכר לעלות לסכומים שנעים בין 10,000-11,500 ש"ח חודשי. כמו"כ, ניתן לעבוד כעצמאים בעלי קליניקה פרטית ולהרוויח סכום התחלתי של 250 ש"ח לשעת טיפול.
 
 

סטודנטים ממליצים על טיפול באומנות

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
438 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.51 מתוך 5

לימודי תואר ראשון בטיפול באומנות בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים