072-3300504

לימודי ארכיאולוגיה

תואר ראשון בגיאוגרפיה וארכיאולוגיה

 

לימודי גיאוגרפיה ולימודי ארכיאולוגיה הינם תחומים השייכים למדעי החברה והרוח. לימודים לתואר ראשון בגיאוגרפיה וארכיאולוגיה ניתן ללמוד באונבירסיטאות. הלימודים לתואר ראשון בארכיאולוגיה וגיאוגרפיה כוללים קורסי חובה, קורסי בחירה וסיורים בשטח. לימודי ארכיאולוגיה ניתן ללמוד במסלול חוגי וחד חוגי. לימודי גיאוגרפיה לתואר ראשון נחוצים למי שרוצה לעסוק בתחום.

תחום הגיאוגרפיה הוא חקירת תופעות הטבע בעולמנו. לימודי גיאוגרפיה כוללים תחומי עיסוק שונים, ביניהם: אקלים, גיאולוגיה, גרמופולוגיה וכל מה שקשור בחקר מעטפת כדור הארץ מלמעלה ולמטה. על מנת לעסוק בתחום יש צורך בתואר ראשון. לימודים לתואר ראשון בגיאוגרפיה נלמדים רק באוניברסיטאות ובבתי הספר לגיאוגרפיה ולימודי הסביבה. הלימודים כוללים קורסי חובה וקורסי בחירה וסיורים בשטח.

 

מה לומדים?

 

שיטות מחקר, טופוגרפיה, גיאוגרפיה של אוכלוסין וכו'.

בשנה א' ללימודים נלמדים בעיקר מבואות וקורסים שאמורים ליישר קו בין הסטודנטים ולהקנות כלים ושפה ללימודי ההמשך, בשנה השנייה ללימודים לומדים במסגרת פרו-סמינר ושיעורי חובה ואילו בשנה השלישית מתעסקים בסמינר. הארכיאולוג חוקר את תרבויות העבר. עבודתו כוללת עיבוד ממצאים חומריים, וניתוח תעודות ומסמכים. הארכיאולוגיה בארץ מתמקדת בתרבות המקומית, יציאה לחפירות וחקירת העבר. בזמן הלימודים, לרוב יש הפרדה בין ארכיאולוגיה לבין לימודי תרבויות. לימודים לתואר ראשון מתנהלים בכל האוניברסיטאות ברחבי הארץ. כל אוניברסיטה מציעה מסלול חד חוגי ודו חוגי. ישנם מסלולים לתואר שני ולדוקטורט. רוב הסטודנטים ללימודי תואר הראשון לומדים גם לתעודת "ארכיאולוג חופר" המאפשר לעבוד ברשות העתיקות בחפירות.

 

איפה עובדים?

 
בוגרי לימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה וארכיאולוגיה יכולים להשתלב במגוון גדול של משרות ומקומות עבודה כמו למשל – במשרדי הנסיעות ובחברות התיירות, באתרי תיירות שונים ובאתרים ארכיאולוגיים, בארגוני איכות ושמירת הסביבה, ברשות הטבע והגנים, בקק"ל, במוזיאונים ובמתנ"סים ועוד ועוד. בנוסף, בוגרי התואר שיש ברשותם תעודת הוראה מוסמכת יוכלו להשתלב במגוון משרות הוראה בבתי הספר השונים.
כמו"כ, בוגרים אשר יהיו מעוניינים להעמיק ולהרחיב את מומחיותם בתחום (או בתחומים רבים וקרובים אחרים) יוכלו להמשיך בלימודים אקדמיים מתקדמים כגון – תואר שני בלימודי ארץ ישראל, תואר שני במקרא, תואר שני בארכיאולוגיה ותואר שני בניהול תיירות ומלונאות - ואלה רק חלק מאפשרויות הלימודים שיעמדו לבחירתם של בוגרי התואר.כמו"כ יכולים בוגרי התואר להמשיך ללמוד לימודי תעודה שיקנו להם הכשרה מעשית בתחום ובכך תפתח להם מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה נוספות, כמו לימודים בקורס מדריכי טיולים או קורס מורי דרך.
 

כמה מרוויחים?

 
נושא השכר תלוי בלא מעט גורמים שונים כמו - האם הולכים לעבוד במגזר הציבורי או הפרטי, האם מדובר בארכיאולוג או בגיאוגרף וכו' וכו'. גיאוגרף מתחיל שיעבוד בבית ספר או בתחום המחקר יתחיל בשכר התחלתי של 6,500-8,500 ש"ח חודשי. ארכיאולוג מתחיל שילך לעבוד באתרי חפירות יכול להתחיל משכר התחלתי של 10,000 ש"ח חודשי. כמובן שאחרי כמה שנות נסיון/רכישת השכלה נוספת כמו לימדי תעודה או לחילופין תואר שני -- השכר עלול לעלות בהתאם. 
 
 
 

מעניין אותך לימודי ארכיאולוגיה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה, ארכיאולוגיה, שימור בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד גיאוגרפיה, ארכיאולוגיה, שימור לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד