האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי ארכיאולוגיה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי ארכיאולוגיה

תואר ראשון בגיאוגרפיה וארכיאולוגיה

 

לימודי גיאוגרפיה ולימודי ארכיאולוגיה הינם תחומים השייכים למדעי החברה והרוח. לימודים לתואר ראשון בגיאוגרפיה וארכיאולוגיה ניתן ללמוד באונבירסיטאות. הלימודים לתואר ראשון בארכיאולוגיה וגיאוגרפיה כוללים קורסי חובה, קורסי בחירה וסיורים בשטח. לימודי ארכיאולוגיה ניתן ללמוד במסלול חוגי וחד חוגי. לימודי גיאוגרפיה לתואר ראשון נחוצים למי שרוצה לעסוק בתחום.

תחום הגיאוגרפיה הוא חקירת תופעות הטבע בעולמנו. לימודי גיאוגרפיה כוללים תחומי עיסוק שונים, ביניהם: אקלים, גיאולוגיה, גרמופולוגיה וכל מה שקשור בחקר מעטפת כדור הארץ מלמעלה ולמטה. על מנת לעסוק בתחום יש צורך בתואר ראשון. לימודים לתואר ראשון בגיאוגרפיה נלמדים רק באוניברסיטאות ובבתי הספר לגיאוגרפיה ולימודי הסביבה. הלימודים כוללים קורסי חובה וקורסי בחירה וסיורים בשטח.

 

מה לומדים?

 

שיטות מחקר, טופוגרפיה, גיאוגרפיה של אוכלוסין וכו'.

בשנה א' ללימודים נלמדים בעיקר מבואות וקורסים שאמורים ליישר קו בין הסטודנטים ולהקנות כלים ושפה ללימודי ההמשך, בשנה השנייה ללימודים לומדים במסגרת פרו-סמינר ושיעורי חובה ואילו בשנה השלישית מתעסקים בסמינר. הארכיאולוג חוקר את תרבויות העבר. עבודתו כוללת עיבוד ממצאים חומריים, וניתוח תעודות ומסמכים. הארכיאולוגיה בארץ מתמקדת בתרבות המקומית, יציאה לחפירות וחקירת העבר. בזמן הלימודים, לרוב יש הפרדה בין ארכיאולוגיה לבין לימודי תרבויות. לימודים לתואר ראשון מתנהלים בכל האוניברסיטאות ברחבי הארץ. כל אוניברסיטה מציעה מסלול חד חוגי ודו חוגי. ישנם מסלולים לתואר שני ולדוקטורט. רוב הסטודנטים ללימודי תואר הראשון לומדים גם לתעודת "ארכיאולוג חופר" המאפשר לעבוד ברשות העתיקות בחפירות.

 

איפה עובדים?

 
בוגרי לימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה וארכיאולוגיה יכולים להשתלב במגוון גדול של משרות ומקומות עבודה כמו למשל – במשרדי הנסיעות ובחברות התיירות, באתרי תיירות שונים ובאתרים ארכיאולוגיים, בארגוני איכות ושמירת הסביבה, ברשות הטבע והגנים, בקק"ל, במוזיאונים ובמתנ"סים ועוד ועוד. בנוסף, בוגרי התואר שיש ברשותם תעודת הוראה מוסמכת יוכלו להשתלב במגוון משרות הוראה בבתי הספר השונים.
כמו"כ, בוגרים אשר יהיו מעוניינים להעמיק ולהרחיב את מומחיותם בתחום (או בתחומים רבים וקרובים אחרים) יוכלו להמשיך בלימודים אקדמיים מתקדמים כגון – תואר שני בלימודי ארץ ישראל, תואר שני במקרא, תואר שני בארכיאולוגיה ותואר שני בניהול תיירות ומלונאות - ואלה רק חלק מאפשרויות הלימודים שיעמדו לבחירתם של בוגרי התואר.כמו"כ יכולים בוגרי התואר להמשיך ללמוד לימודי תעודה שיקנו להם הכשרה מעשית בתחום ובכך תפתח להם מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה נוספות, כמו לימודים בקורס מדריכי טיולים או קורס מורי דרך.
 
כמה מרוויחים?
 
נושא השכר תלוי בלא מעט גורמים שונים כמו - האם הולכים לעבוד במגזר הציבורי או הפרטי, האם מדובר בארכיאולוג או בגיאוגרף וכו' וכו'. גיאוגרף מתחיל שיעבוד בבית ספר או בתחום המחקר יתחיל בשכר התחלתי של 6,500-8,500 ש"ח חודשי. ארכיאולוג מתחיל שילך לעבוד באתרי חפירות יכול להתחיל משכר התחלתי של 10,000 ש"ח חודשי. כמובן שאחרי כמה שנות נסיון/רכישת השכלה נוספת כמו לימדי תעודה או לחילופין תואר שני -- השכר עלול לעלות בהתאם. 
 
 
 

סטודנטים ממליצים על גיאוגרפיה, ארכיאולוגיה, שימור

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
406 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.49 מתוך 5
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים לגיאוגרפיה, ארכיאולוגיה, שימור?
בידקו כאן את סיכויי הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

לימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה, ארכיאולוגיה, שימור בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי