072-3300504

לימודי חקר התודעה

חקר התודעה הוא כבר זמן רב נושא שקוסם עבור חוקרים ומדענים כאחד. זהו נושא מורכב ולעתים קרובות חמקמק, כזה שסיקרן פילוסופים, פסיכולוגים ומדעני מוח במשך מאות שנים. ההתקדמות האחרונה בטכנולוגיה אפשרה לחוקרים לחקור את פעולתה הפנימית של הנפש בפירוט חסר תקדים. מרשתות עצביות עמוקות ועד מחשוב קוונטי, מחקרים בחקר התודעה חושפים כעת תובנות חדשות לגבי אופן פעולת המוח שלנו וכיצד אנו חווים את העולם סביבנו. עם ההבנה החדשה הזו מגיעה הערכה גדולה יותר לכוח המוח שלנו וסקרנות הולכת וגוברת לגבי טבעה של התודעה עצמה.

לימודי חקר התודעה הם תחום בינתחומי השואב מתחומים שונים כמו פילוסופיה, פסיכולוגיה, מדעי המוח, ומדע קוגניטיבי. זהו נושא מרתק לחקור ויכול לעזור לנו להבין טוב יותר את עצמנו ואת העולם הסובב אותנו.

לימודי חקר התודעה לתואר ראשון בינתחומי מספקים הזדמנות להבנה מקיפה של נושא מורכב זה. התלמידים יחקרו את התיאוריות והגישות השונות המשמשות לחקר התודעה, כמו גם כיצד היא קשורה לדיסציפלינות אחרות.

למי מתאימים לימודי חקר התודעה לתואר ראשון?


לימוד התודעה מתאים לכל מי שרוצה להגיע להבנה מעמיקה יותר של המוח האנושי ויכולותיו. זה יכול להועיל לסטודנטים, למחנכים, לחוקרים ולאנשי מקצוע כאחד.

תואר ראשון של לימודי חקר התודעה יצייד אותך בהבנה של ההיבטים השונים של התודעה, מפילוסופיה דרך מדעי המוח ועד לפסיכולוגיה. תוכלו לקבל הבנה מקיפה של איך מוחנו פועל, איך אנחנו חווים ומפרשים את המציאות, ומה ההשלכות של זה על ההתנהגות שלנו. חקר התודעה יכול לעזור לאנשים להבין את המורכבות של הנפש וכיצד היא פועלת. זה גם יכול לעזור להם לקבל תובנה לגבי הקשר בין המוח המודע והלא מודע, כמו גם לחקור תיאוריות שונות על מציאות ותפיסה. על ידי לימוד התודעה, אנשים יכולים לקבל הערכה למה שמייחד אותנו בין יצורים חיים אחרים על פני כדור הארץ.

 במהלך הלימודים תוכל לחקור נושאים כמו רפלקציה עצמית, ויסות רגשות, קבלת החלטות, יצירתיות ועוד. כמו כן תפתחו הערכה למורכבות התודעה והשלכותיה על החברה. עם תואר ראשון בחקר התודעה, תהיו מצוידים היטב להמשיך בקריירה במחקר או בהוראה, כמו גם בתחומים קשורים אחרים כמו בריאות או עסקים.

 

מהם הם נושאי הלימוד בלימודי חקר התודעה?


נושאי הלימוד של לימודי חקר התודעה כוללים נושאים כמו חשיבה, רגשות, תנועה, חושים, תפיסה, זיכרון, למידה, אופי החוויה המודעת, הקשר בין נפש וגוף, הבסיס העצבי של התודעה, מצבי תודעה משתנים, מודעות עצמית ורצון חופשי. כל הנושאים הללו קשורים בחוט משותף אחד - הבנה כיצד חוויה מודעת נובעת מתהליכים פיזיים במוח.

הנה כמה נושאים שעשויים להיות חלק מלימודי תואר ראשון בחקר התודעה:

 1. פסיכולוגיה תיאורטית ויישומית
 2. נוירולוגיה ופיזיולוגיה
 3. תפיסה ופעולה
 4. זיכרון ולמידה
 5. חשיבה ופתרון בעיות
 6. חושים ותפיסת חלל וזמן
 7. רגשות ומוטיבציה
 8. פסיכופתולוגיה וטיפול
 9. חקר התנהגות ופסיכולוגיה חברתית
 10. תפיסת עצמי וזהירות.

בנוסף, לימודי חקר התודעה עשויים לכלול קורסים בסטטיסטיקה ובמחקר מדעי, כדי לספק כלים מתאימים לניתוח והבנת הנתונים בתחום.

 

כמה זמן אורכים לימודי תואר ראשון בחקר התודעה?


לימודי תואר ראשון בחקר התודעה אורכים כ-3 שנים.

 

אפיקי תעסוקה לבוגרי לימודי חקר התודעה לתואר ראשון


תואר ראשון של לימודי חקר התודעה יכול לפתוח מגוון אפשרויות תעסוקה לבוגרים. עם הבנה של המוח האנושי והמורכבות שלו, בוגרים יכולים להמשיך בקריירה בפסיכולוגיה, ייעוץ, פסיכותרפיה, מדעי המוח, פילוסופיה ועוד תחומים קשורים רבים אחרים. הם יכולים גם להשתמש בידע שלהם כדי לפתח מוצרים או שירותים חדשים שיעזרו לאנשים להבין טוב יותר את המצב הנפשי שלהם.

לימודי חקר התודעה הולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות בשל יישומיו הפוטנציאליים בתחומים שונים. ככזה, מעסיקים מחפשים יותר ויותר אנשים שיש להם הבנה בנושא ויכולים ליישם זאת בעבודתם. זה מהווה הזדמנות מצוינת לבוגרי תואר ראשון שרוצים להמשיך בקריירה שעושה שימוש בידע ובמיומנויות שלהם. יש המון הזדמנויות למי שמחפש לעשות ממנו קריירה. עם הכישורים והניסיון הנכונים, בוגרים יכולים למצוא עבודה במוסדות מחקר או באוניברסיטאות וכן בחברות פרטיות המתמחות בתחום זה. יש גם פוטנציאל לבעלי רוח יזמית לפתוח עסק משלהם הקשור ללימודי תודעה.

מעניין אותך לימודי חקר התודעה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בחקר התודעה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד חקר התודעה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד