האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

נקודות זכות לתואר ראשון

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בנקודות זכות לתואר ראשון
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מהן נקודות זכות?

 
כל סטודנט אשר לומד במוסד להשכלה גבוהה מודע ומכיר את חשיבות נקודות הזכות. נקודות זכות לתואר אקדמי הן נקודות אשר ניתנות לסטודנט בסיומו של כל קורס במהלך לימודי התואר. על כל סטודנט לצבור נקודות זכות ולהגיע לסכום מסויים של נקודות זכות אשר נקבעו מראש ע"י המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג) והמוסד האקדמי בו אתם לומדים. במהלך הלימודים תלמדו מגוון קורסי חובה ובנוסף תבחרו גם קורסים מבין מגוון קורסי הבחירה הקיימים במוסד הלימוד. לכל קורס בחירה מספר נקודות זכות שונה וכך בעצם תוכלו להרכיב את הדרך המתאימה והמעניינת עבורכם לקבלת התואר.
 
 

כמה נקודות זכות שווה כל קורס וכמה צריך?

 
מספר נקודות הזכות משתנה בין הקורסים השונים ונע בין חצי נקודת זכות לקורסים הפשוטים יותר ועד לחמש נקודות זכות עבור הקורסים המעמיקים. מספר הנקודות לכל קורס תלוי במספר גורמים: החשיבות, המורכבות ומספר שעות הלימוד.על מנת לסיים תואר ראשון עליכם לצבור בין 108 ל-120 נקודות זכות (המספר המדויק תלוי במוסד הלימוד בו תלמדו), על מנת לסיים תואר שני בהצלחה תצטרכו לצבור בין 45 ל-50 נקודות זכות.
 
חשוב לדעת כי במידה ולמדתם לימודים קודמים יכול מאוד להיות כי תהיו זכאיים לקבלת פטור מאותם הקורסים במוסד הלימוד הנוכחי ואף תוכלו לקבל עבורם נקודות זכות. מוסד הלימוד העדכני הוא זה שמחליט האם תהיו זכאים לפטור וכמה נקודות זכות תקבלו עבור כל קורס שלמדת. המוסד יחליט זאת לפי משך הזמן שעבר מאז שסיימתם את הלימודים, מהו מוסד הלימוד בו למדתם ורמת הקורס.
 
 

מי זכאי לקבל נקודות?

 
סטודנט אשר עמד בכל חובות הקורס וסיים אותו בהצלחה יהיה זכאי לקבל את נקודות הזכות עבורו.
קיימת אפשרות נוספת ולא אקדמית לקבלת נקודות זכות. אמנם מדובר בכמות נקודות מצומצמת אך מדובר בפעילות קהילתית וחברתית אשר תורמת רבות לחברה. דבר נוסף הוא קבלת נקודת זכות בעבור שירות מילואים.
 
 
מהו הקצב הנכון להשגת מספר נקודות זכות מתאים להשלמת התואר הראשון?
 
צבירת נקודות מאפשרת לסטודנטים גמישות והתאמת הלימודים לקצב הנכון ביותר עבורם. הסטודנט יכול לחלק את הקורסים בין הסמסטרים על מנת שיוכל לשלב את הלימודים עם חיי היום יום שלו. תוכלו לפרוס את הלימודים למספר הסמסטרים שלנוח לכם אך לא יותר מ-7 שנים.
 
 
האם נקודות זיכוי הם נקודות זכות?
 
כאשר אנחנו מדברים על נקודות זיכוי צריך להבין שזה דבר שונה לגמרי מנקודות זכות ואין קשר בין השניים. נקודות זיכוי קשורות למס הכנסה והן ניתנות לסטודנטים אשר נמצאים באוכלוסיה אשר עומדת בקריטריונים לקבלתם. נקודות זיכוי בעצם מקטינות את מס הככנסה שעל הסטודנט לשלם. בסיום התואר ולאחר צבירת כל נקודות הזכות הדרושות, רוב הסטודנטים יהיו זכאים לנקודות זיכוי במס לשנת מס אחת.
 
 
 

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים