072-3300504

לימודי מחול

מחול הוא סוג ריקוד שנתפס כאומנות ומטרתו להתבצע אל מול קהל על ידי תנועות גוף וקצב. הריקוד היה ועד היום נחשב לסמל טקסי, דרך הבעה של שמחה וחגיגה, מחאה פוליטית, מאפיין תרבותי וסמל לזהות בתרבות המערבית. צורת המחול הותיקה ביותר היא בלט, בשלבים מאוחרים יותר התפתחו צורות ריקוד נוספות כמו: מחול מודרני, מחול עכשווי, תיאטרון מחול ועוד. רקדני מחול לומדים במשך שנים רבות לימודי ריקוד מחול כדי להגיע לרמה גבוהה של ריקוד וכדי שהם יוכלו להתקבל ללהקת מחול. אנסמבל של רקדנים מקצועיים מכונה להקת מחול, קבוצת מחול או בלט. בנוסף ללימודים התיאורטיים אשר מתקיימים לאורך כל השנה הסטודנטים מתנסים בסדנאות העשרה רבות, בנושאים מעולם המחול, כשבמהלכן הסטודנטים נפגשים עם יוצרים ומבצעים בתחום המחול, מהארץ ומחו"ל. הסטודנטים לוקחים חלק בהפקות שונות. דבר המאפשר להם לרכוש ניסיון בתחום עוד במהלך לימודי התואר הראשון.
 
 
לימודי מחול - התפתחותו של רקדן המחול
 
האמן שמבצע את יצירת המחול נקרא רקדן מקצועי, לאחר הכשרה של לימודי מחול במשך מספר שנים הוא יכול לבצע באופן עצמאי כרקדן בודד או כחלק מקבוצת רקדני מחול את הכוריאוגרפיה שנבנתה על ידי הכוריאוגרף. לימוד בלט קלאסי נחשב לשיטת המחול הותיקה ביותר והנוקשה ביותר, שיטות לימודי מחול אלטרנטיביות התפתחו מאמצע המאה העשרים והם החליפו את האידיאליים הנוקשים של הבלט אבל יחד עם זאת הם שימרו את עקרונות השיטה. יש חילוקי דעות בנוגע לחשיבותו של לימודי הבלט כחלק מהתפתחותו המקצועית של רקדן המחול, יש כוריאוגרפים הטוענים שזהו חלק אינטגראלי מהכשרתו של רקדן המחול ויש הסוברים שעדיף שרקדן המחול לא ילמד בכלל בלט.  
 
 
תנאי קבלה
 
תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב ידרשו המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, להגיש אישור רפואי על מצב בריאותי תקין ולבצע בחינת כניסה בבלט קלאסי, במחול מודרני ואימפרוביזציה.
 
 
מה לומדים?
 
ניתן ללמוד מחול במגוון מוסדות לימוד שונים כמו אקדמיות למחול, תנועה ובתי ספר לריקוד. ישנם מסלולי לימוד לתואר ראשון בלבד או לתואר ראשון בשילוב תעודת הוראה. שילוב תעודת ההוראה דורש מהסטודנטים להאריך את הלימודים בשנה נוספת אך היתרון הגדול הוא שבסיום לימודיהם יוכלו להשתלב כעובדי משרד החינוך. בנוסף יש לא מעט לימודי תעודה בתחום כגון: מדריכי אירובי, מדריכי ריקודי עם, בלט, ריקודי בטן, מחול, ג'אז ועוד.
 
לימודי מחול הינם לימודים מעשיים וכוללים סדנאות מעשיות, שיעורי טכניקה, כוריאוגרפיה, סגנונות ריקוד ועוד. לרוב רקדנים מתמחים במספר מצומצם של סגנונות ריקוד: וולס, ריקודים סלוניים, מחול מודרני, ג'אז, בלט קלאסי, ריקודי עם ועוד. שיעורים נוספים הנלמדים במסגרת לימודי מחול: פיזיולוגיה של גוף האדם, אימפרוביזציה, היסטוריה של הריקוד כוריאוגרפיה ועוד.
 
 
אפשרויות תעסוקה בתחום
 
בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב במגוון משרות בתחום. באפשרותם להפוך למורים למחול, כוראוגרפים, רקדנים בלהקות מחול, מדריכים בבתי ספר יסודיים, תיכונים או גני ילדים. בנוסף הבוגרים יוכלו לבחור להמשיך באקדמיה וללמוד לתארים מתקדמים מעולם האמנות.
 
 
איך לבחור מוסד לימודים?
 
כאשר בודקים מוסדות לימוד למחול מומלץ מאוד לבדוק מהו סגל המורים ומידת הניסיון שלהם, יוקרת מוסד הלימודים ותנאי הקבלה ללימודים. פרטים טכניים נוספים שחשוב לבדוק הם שכר הלימוד ומלגות אפשריות.
מעניין אותך לימודי מחול?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בתנועה ומחול בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד תנועה ומחול לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד