האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר ראשון בהיסטוריה ולימודי פילוסופיה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר ראשון בהיסטוריה ולימודי פילוסופיה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מידע כללי על תואר בהיסטוריה ותואר בפילוסופיה

המעוניינים בלימודי תואר ראשון בהיסטוריה יוכלו לעשות זאת במגוון מכללות ואוניברסיטאות בארץ. לימודי היסטוריה עוסקים בניתוח תקופות שונות דרך תעודות, ספרי היסטוריה ומחקרים. הלימודים מועילים בעיקר למי שרואה את המשך דרכו באקדמיה או שהתחום קרוב ללבו. לימודים לתואר ראשון בהיסטוריה מקנים לסטודנט ידע רחב ביותר על תקופות שונות כגון: התקופה הקלאסית, ימי הביניים, העת החדשה ועוד. במהלך תקופת לימודי היסטוריה יכולים הסטודנטים לבחור שיעורי המשך לפי התקופות המועדפות עליהם ולפי אזורים בעולם או חלוקה של: היסטוריה כללית, היסטוריה של המזה"ת וההיסטוריה של מדינת ישראל. התואר הראשון מסתיים לאחר שלוש שנות לימוד והגשת סמינר בנושא בו בחרתם להתמקד.

 

הפילוסוף הוגה במהות העולם והאדם, ומתחבט בשאלות של מוסר, לוגיקה ואתיקה. לימודי פילוסופיה מיועדים למי שאוהבים להשתתף בדיונים ברומו של עולם, ולחקור שאלות מהותיות שלא תמיד יש להן תשובות. פילוסופיה כחוג לימודים לתואר ראשון ניתן ללמוד רק באוניברסיטאות. לימודי פילוסופיה כקורסים קיימים במכללות, כחלק מלימודים בין תחומיים במדעי הרוח (גם באוניברסיטה, הלומדים בפקולטות השונות יכולים להירשם ל"חטיבה" בפילוסופיה).

 

 

תנאי הקבלה ללימודי היסטוריה ופילוסופיה

 

תנאי הקבלה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב הקבלה תתבצע לפי ממוצע ציוני הבגקות והבחינה הפסיכומטרית, ברוב מוסדות הלימוד ציון הסכם יעמוד על 450-540 (בהתאם למוסד הלימוד). ישנם מוסדות לימוד אשר יסתפקו רק בממוצע הבגוריות או רק בציון הבחינה הפסיכומטרית, זאת בתנאי שהציון גבוה מהנדרש לקבלה ללימודים. ישנם מוסדות לימוד אשר יזמנו אתכם לראיון קבלה וזאת על מנת לבחון את מידת ההתאמה שלכם לתחום. 

 

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תואר ראשון בהיסטוריה אשר יסיימו בהצלחה את לימודיהם יהיו זכאים לתואר ראשון B.Ed בהיסטוריה. הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון רחב של משרות כגון: אתרים היסטוריים, אתרים ארכיאולוגיים, הדרכה בגלריות ומוזיאונים, מכוני מחקר, חברות תיירות, משרדי ממשלה, הוצאה לאור, עיתונות ומדיה דיגיטלית. כל אחד יוכל בעצם להמשיך את דרכו ולהיכנס לעולם אשר מעניין ומרתק אותו. בפני בוגרים עומדת אפשרות נוספת והיא המשך לימודים. במידה ואתם מעוניינים להרחיב את הידע שלכם יותר, ללמוד על מנת להגיע מוכנים ומבוקשים יותר לשוק העבודה תוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בהיסטוריה. אפשרות נוספת היא לימודי קורס אוצרות ומוזיאולוגיה.

 

 

איפה ניתן ללמוד?

 

המכללה האקדמית אחוה - במכללה תוכלו ללמוד תואר ראשון B.Ed בהיסטוריה, על מנת להתקבל תתבקשו להגיע עם תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי. הלימודים נמשכים 4 שנים, השנה האחרונה מוגדרת כסטאז'.

 

אורנים המכללה האקדמית לחינוך - המכללה מציעה שתי אפשרויות לקבלה: ציון משולב של הבגרות והפסיכומטרי אשר יעמוד על 540 ומעלה או הצגת ממוצע בגרויות של 93 לכל הפחות, אנגלית ברמת 4-5 יחידות ומקצוע נוסף מורחב ברמה של 5 יחידות. מוסד הלימוד מציע גם תנאים יחודיים למועמדים בני 30 ומעלה.

 

אוניברסיטת חיפה - באוניברסיטה מספר מסלולי לימוד בתחום הפילוסופיה וההיסטוריה. המסלול המרכזי הוא תואר ראשון בהיסטוריה כללית. על מנת להתקבל לאוניסרסיטה תתבקשו להגיע עם ציון משוקלל של 530 לפחות. הלימודים נמשכים שלוש שנים והאוניברסיטה מציעה מלגות של עד 50% משכר הלימוד לשנה א' לבעלי פסיכומטרי של 600 ומעלה.

 

מכללת פתח תקווה - המכללה מציעה מסלול תואר ראשון של עם ישראל ומסלול תואר ראשון במדעי המדינה והיסטוריה כללית. משך הלימודים תלוי בקצב התלמיד ובסיום הלימודים תהיו זכאים לתואר ראשון B.A במדעי החברה והרוח, ומכתב נלווה המעיד על תחומי ההתמקדות.

 

המכללה האקדמית בית ברל - במכללה תוכלו ללמוד תואר ראשון בשילוב עם תעודת הוראה. על מנת להתקבל ללימודים תדרשו להציג ציון משולב של 535 ומעלה. בעלי ממוצע בגרות גבוה מ-92 יוכלו להתקבל ללא ציון פסיכומטרי למסלול העל -יסודי.

 

סטודנטים ממליצים על היסטוריה ופילוסופיה

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
381 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.51 מתוך 5

לימודי תואר ראשון בהיסטוריה ופילוסופיה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים