072-3300504

תואר ראשון בהיסטוריה ולימודי פילוסופיה

מידע כללי על תואר בהיסטוריה ותואר בפילוסופיה

המעוניינים בלימודי תואר ראשון בהיסטוריה יוכלו לעשות זאת במגוון מכללות ואוניברסיטאות בארץ. לימודי היסטוריה עוסקים בניתוח תקופות שונות דרך תעודות, ספרי היסטוריה ומחקרים. הלימודים מועילים בעיקר למי שרואה את המשך דרכו באקדמיה או שהתחום קרוב ללבו. לימודים לתואר ראשון בהיסטוריה מקנים לסטודנט ידע רחב ביותר על תקופות שונות כגון: התקופה הקלאסית, ימי הביניים, העת החדשה ועוד. במהלך תקופת לימודי היסטוריה יכולים הסטודנטים לבחור שיעורי המשך לפי התקופות המועדפות עליהם ולפי אזורים בעולם או חלוקה של: היסטוריה כללית, היסטוריה של המזה"ת וההיסטוריה של מדינת ישראל. התואר הראשון מסתיים לאחר שלוש שנות לימוד והגשת סמינר בנושא בו בחרתם להתמקד.

 

הפילוסוף הוגה במהות העולם והאדם, ומתחבט בשאלות של מוסר, לוגיקה ואתיקה. לימודי פילוסופיה מיועדים למי שאוהבים להשתתף בדיונים ברומו של עולם, ולחקור שאלות מהותיות שלא תמיד יש להן תשובות. פילוסופיה כחוג לימודים לתואר ראשון ניתן ללמוד רק באוניברסיטאות. לימודי פילוסופיה כקורסים קיימים במכללות, כחלק מלימודים בין תחומיים במדעי הרוח (גם באוניברסיטה, הלומדים בפקולטות השונות יכולים להירשם ל"חטיבה" בפילוסופיה).

 

 

תנאי הקבלה ללימודי היסטוריה ופילוסופיה

 

תנאי הקבלה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב הקבלה תתבצע לפי ממוצע ציוני הבגקות והבחינה הפסיכומטרית, ברוב מוסדות הלימוד ציון הסכם יעמוד על 450-540 (בהתאם למוסד הלימוד). ישנם מוסדות לימוד אשר יסתפקו רק בממוצע הבגוריות או רק בציון הבחינה הפסיכומטרית, זאת בתנאי שהציון גבוה מהנדרש לקבלה ללימודים. ישנם מוסדות לימוד אשר יזמנו אתכם לראיון קבלה וזאת על מנת לבחון את מידת ההתאמה שלכם לתחום. 

 

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תואר ראשון בהיסטוריה אשר יסיימו בהצלחה את לימודיהם יהיו זכאים לתואר ראשון B.Ed בהיסטוריה. הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון רחב של משרות כגון: אתרים היסטוריים, אתרים ארכיאולוגיים, הדרכה בגלריות ומוזיאונים, מכוני מחקר, חברות תיירות, משרדי ממשלה, הוצאה לאור, עיתונות ומדיה דיגיטלית. כל אחד יוכל בעצם להמשיך את דרכו ולהיכנס לעולם אשר מעניין ומרתק אותו. בפני בוגרים עומדת אפשרות נוספת והיא המשך לימודים. במידה ואתם מעוניינים להרחיב את הידע שלכם יותר, ללמוד על מנת להגיע מוכנים ומבוקשים יותר לשוק העבודה תוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בהיסטוריה. אפשרות נוספת היא לימודי קורס אוצרות ומוזיאולוגיה.

 

 

איפה ניתן ללמוד?

 

המכללה האקדמית אחוה - במכללה תוכלו ללמוד תואר ראשון B.Ed בהיסטוריה, על מנת להתקבל תתבקשו להגיע עם תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי. הלימודים נמשכים 4 שנים, השנה האחרונה מוגדרת כסטאז'.

 

אורנים המכללה האקדמית לחינוך - המכללה מציעה שתי אפשרויות לקבלה: ציון משולב של הבגרות והפסיכומטרי אשר יעמוד על 540 ומעלה או הצגת ממוצע בגרויות של 93 לכל הפחות, אנגלית ברמת 4-5 יחידות ומקצוע נוסף מורחב ברמה של 5 יחידות. מוסד הלימוד מציע גם תנאים יחודיים למועמדים בני 30 ומעלה.

 

אוניברסיטת חיפה - באוניברסיטה מספר מסלולי לימוד בתחום הפילוסופיה וההיסטוריה. המסלול המרכזי הוא תואר ראשון בהיסטוריה כללית. על מנת להתקבל לאוניסרסיטה תתבקשו להגיע עם ציון משוקלל של 530 לפחות. הלימודים נמשכים שלוש שנים והאוניברסיטה מציעה מלגות של עד 50% משכר הלימוד לשנה א' לבעלי פסיכומטרי של 600 ומעלה.

 

מכללת פתח תקווה - המכללה מציעה מסלול תואר ראשון של עם ישראל ומסלול תואר ראשון במדעי המדינה והיסטוריה כללית. משך הלימודים תלוי בקצב התלמיד ובסיום הלימודים תהיו זכאים לתואר ראשון B.A במדעי החברה והרוח, ומכתב נלווה המעיד על תחומי ההתמקדות.

 

המכללה האקדמית בית ברל - במכללה תוכלו ללמוד תואר ראשון בשילוב עם תעודת הוראה. על מנת להתקבל ללימודים תדרשו להציג ציון משולב של 535 ומעלה. בעלי ממוצע בגרות גבוה מ-92 יוכלו להתקבל ללא ציון פסיכומטרי למסלול העל -יסודי.

 

מעניין אותך תואר ראשון בהיסטוריה ולימודי פילוסופיה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בהיסטוריה ופילוסופיה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד היסטוריה ופילוסופיה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד