האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי צילום לתואר ראשון
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי צילום לתואר ראשון

תואר ראשון בצילום
 
לימודי צילום לתואר ראשון ניתן למצוא כתואר חד חוגי או כהתמחות בחוג לתקשורת במוסדות השונים. תחום הצילום הוא תחום נרחב מאוד שכולל: צילום סטילס, צילום וידיאו לקולנוע וטלוויזיה. לימודי צילום לתואר ראשון נמשכים בין שלוש לארבע שנים (תלוי במסלול הנבחר). הלימודים כוללים קורסים תיאורטיים בנוסף למעשיים וסדנאות צילום שונות.

צלם הסטילס מתעד אירועים - כמו שאומרים - תמונה שווה אלף מילים וצלם הסטילס מקפיא רגעים מתוך האירוע ומבודד אותם מהרצף בו התרחשו. אופי העבודה משתנה בהתאם לתחום הנבחר - צלם עיתונות מצלם אירועים חדשותיים (ביטחון, פוליטיקה וכו') צריך להיות זמן כל הזמן. צלמי מגזין וצלמי אופנה מקבלים הוראות מרכז הצלמים, ומצלמים לרוב בסטודיו או בביתו של המרואיין, כך שלרוב הם יודעים מראש מה הולך לקרות בניגוד לצלם עיתונות. צלמי אירועים יוצאים לשטח ומביימים את מבנה התמונה ותנוחת המצולמים - צלמי חתונות וכו'.

צילום וידיאו הינו תיעוד המציאות שמולו ומנציח רגעים שנתפסים כחשובים. התיעוד משתנה בהתאם לתחום העיסוק, לדוגמה, צילום עיתונות יבחן את הפן החדשותי של אירועים בשטח ויתמקד במסר הויזואלי, צילום מגזין יהיה אחראי על צילום כתבות חוץ אך גם על צילום התכנית באמצעות מצלמה נייחת (סטדי-קאם), צילום קולנוע יתרגם את התסריט למונחים של צבע ויקבע את הקומפוזיציה של העמדת המצלמה, כמו גם יכין תכנית תאורה לצילומים ואילו צילום חתונות מדבר על מציאת הקטעים המרגשים והמשמחים ביותר. כאלו שפונים ללימודי צילום צריכים להיות הצלם בעלי חוש אסתטי ויכולת להעביר סיפור ולרוב גם יש צורך ביכולת עבודה בצוות. עבודה הצלם ושעות העבודה שלו משתנות גם בהתאם לתחום הנבחר: צלמי עיתונות צריכים להיות זמינים כל הזמן, צלמי אירועים עובדים בלילות ולעיתים גם בסופ"ש ובחגים.

 

תואר ראשון בצילום - מה לומדים?

במהלך לימודי צילום לומדים: קורסים בתולדות האמנות (כללי), קורסים באופטיקה, תורת האור, אמנות הצילום, תולדות הצילום, צילום דיגיטלי ועוד.

לימודי צילום קולנוע באוניברסיטאות מורכבים מחומר עיוני בנושא תולדות הקולנוע, כולל צפייה בסרטים רבים וניתוחם. בנוסף, ישנם קורסים עיוניים רבים העוסקים בתולדות הקולנוע והכרת ז'אנרים שונים, תוך הכרה של השפה הקולנועית. במהלך הלימודים ישנם גם שיעורים מעשיים שבהם לומדים כיצד לצלם, לערוך ולהקליט בציוד שמקבלים מהמוסד לימודים. תוך כדי הלימודים הצוותים (שהם קבועים) יוצרים סרט.

 

איפה עובדים?

בוגרים של תואר ראשון בצילום יכולים לעסוק בתום הלימודים בתחומים כמו: צילום עיתונות או צילום אופנה, או לחילופין להתפתח כאמנים מן השורה שמציגים את יצירותיהם בגלריות בארץ ובחו"ל.  בנוסף,  יוכלו הבוגרים לפנות לעיסוק עצמאי בתחום הצילום  ולעבוד עם לקוחות רבים, לפתוח סטודיו פרטי, לצלם תמונות משפחתיות, צילום אירועים וכו'. בנוסף, תמיד תהיה להם את האופציה לבחור בתחום החינוך - הדרכות בתחום הצילום וכדו'. 
 
 
כמה מרוויחים?
 
נושא השכר בתחום מתשנה מאוד ותלוי בשנות הנסיון, סוג העבודה, האם מדובר על צלם עצמאי או שכיר וכו'. צלם מתחיל יכול לגבות על יום צילום כ-450 ש"ח ובהמשך הסכום גם יכול לטפס ל-1200 ש"ח ליום צילומים - הכל תלוי בשם שצבר במהלך השנים וכו'. צלם שיבחר להיות שכיר ירוויח בהתאם לממוצע בשוק בו בחר לעבוד. לדוגמא - צלם שיבחר לעבוד במשרד פרסום ירוויח את הממוצע שמרוויח עובד במשרד פרסום. 
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים לצילום ?
בידקו כאן את סיכויי הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

לימודי תואר ראשון בצילום בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי