האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מידע כללי על המכללה האקדמית הדסה ירושלים

במכללה האקדמית הדסה ירושלים ניתן ללמוד לתארים אקדמיים המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה בתחומים מגוונים ושכר הלימוד בה הוא אוניברסיטאי. ב-50 שנות פעילותה, המכללה הכשירה אלפי בוגרים במדעי הבריאות והחיים, במדעי המידע והמחשב, בתקשורת, בעיצוב, בממשל וחברה, אשר השתלבו בשוק העבודה ומכהנים אף בתפקידים מרכזיים במשק בתחומי ההי טק, הבריאות, המחקר, התעשייה והמגזר הציבורי.
המכללה בעלת מוניטין רב ומושם בה דגש על יחס אישי, פרטני, תומך ומשפחתי. אחוז הנשירה במכללה האקדמית הדסה הוא מהנמוכים ביותר במוסדות להשכלה גבוהה בארץ. 92% מהסטודנטים מסיימים את לימודיהם בהצלחה הודות ליחס האישי והתומך המוענק לסטודנטים על-ידי צוותי המכללה השונים לאורך כל שנות הלימוד. הביקוש ללימודים במכללה במגמת גדילה. כך למשל, מגזין TheMarker פירסם שהמכללה הגדילה את מספר הסטודנטים ב-300% בעשור האחרון, ואילו מגזין "פרובס" דירג את המכללה במקום השלישי בישראל בשיעור הצמיחה הגבוה ביותר.
עם זאת, המכללה מקפידה על עמידה בתנאי הקבלה הנדרשים ללא פשרות. בסקר של התאחדות הסטודנטים הארצית שפורסם בYnet דורגה המכללה, זו השנה החמישית, במקום הראשון בירושלים במדד שביעות רצון הסטודנטים מאיכות ההוראה ומסגל המרצים ובמקום רביעי בארץ, בעוד שמגזין "פרובס" האמריקאי דירג את המכללה במקום הראשון בירושלים במדד שביעות רצון הכללית של הסטודנטים.

מרכז לניהול קריירה : במכללה האקדמית הדסה פועל מרכז חדשני לניהול קריירה המציע סדנאות בחינם לכלל הסטודנטים ולבוגרים לכתיבת קורות חיים, להכנה לראיונות עבודה, לשכר ולחוזים, לכתיבה שיווקית, למיתוג אישי להכנה למרכז הערכה ועוד. כמו כן המרכז פועל בשיתוף פעולה עם התעשייה ומציע משרות לסטודנטים ולבוגרים כמו גם תכניות התמחות לחלק מן החוגים במקומות עבודה פעילים ונחשקים. אחת לשנה המרכז מארגן יריד תעסוקה יוקרתי שבו משתתפות חברות מובילות בכל התחומים. בזכות הפעולות של המרכז 90% מהבוגרים של המכללה שעובדים, עובדים בתחום הלימודים שלהם.
 
מלגות : המכללה האקדמית הדסה מציעה מבחר מלגות שניתן להגיש אליהן מועמדות ולקבל סיוע כספי בהתאם לקריטריונים שונים. המכללה מכבדת את כל המלגות החיצוניות שניתנות לסטודנטים על-ידי גופים פרטיים וציבוריים, כגון פר"ח, משרד החינוך, משרד הביטחון, הישג, אימפקט ועוד. כמו כן, המכללה מציעה מגוון הלוואות למחייה ולמימון הלימודים שאפשר להחזיר אותן בפריסה רחבה עד 60 תשלומים ללא ריבית והצמדה. בהתאם לחוק חיילים משוחררים שנת הלימודים הראשונה במכללה ממומנת על-ידי הקרן להכוונה לחיילים משוחררים לבוגרי שירות צבאי או לאומי.
 
מיקום ומעונות : המכללה האקדמית הדסה ממוקמת בלב ליבה של ירושלים במרחק הליכה קצרה מכל מוקדי העניין וההתרחשות. ליד המכללה יש תחנת רכבת קלה וכן כל האוטובוסים המרכזיים עוצרים בקרבתה. במרחק הליכה קצרה מהמכללה יש מעונות שנבנו על-ידי העירייה. מעונות אלה נבנו לאחרונה, והחדרים מרוהטים ומאובזרים בכל הנדרש. במידה ומעונות אלו יגיעו לתפוסה מלאה קיימות אלטרנטיבות בדמות כפר הסטודנטים בהר הצופים (על בסיס חדרים פנויים) וכמובן שסטודנטים רבים אשר מגיעים לירושלים לצורך לימודים, שוכרים דירה עם שותפים במרכז העיר וסביבתה, וכך גם נוצרת חוויית לימודים משמעותית ומהנה וגם לפתח חיי חברה פעילים ומשמעותיים.
 
מרכז אתגרים : מרכז אתגרים תומך בסטודנטים עם לקויות למידה, בסטודנטים שהעברית אינה שפת אמם, בעולים חדשים ובסטודנטים עם מגבלות בריאות ורפואיות כרוניות. המרכז מפעיל מערך תמיכה המותאם לכל סטודנט בהתאם לצורך, הכולל התאמות במבחנים וייעוץ אישי. בנוסף, המרכז מציע סיוע לימודי לכלל הסטודנטים, כמו חונכויות אישיות וסדנאות לאסטרטגיות למידה. יועצי המרכז מלווים את הסטודנט מול מאבחנים, רופאים, ראשי חוגים (למשל, כדי לבנות תכנית לימודים מותאמת והדרגתית) וזאת על-מנת לקדם את הסטודנט כדי שהוא יוכל לממש את הפוטנציאל הלימודי הטמון בו בדיוק כמו כל סטודנט אחר.
 

 

מסלולי תואר ראשון

ייעוץ אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע על המכללה האקדמית הדסה ירושלים
כתובת
הנביאים 37, ירושלים
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים