072-3300504

תואר ראשון בייעוץ חינוכי

תואר ראשון בייעוץ חינוכי הוא תואר שעוסק בחינוך ותמיכה לילדים ולבני נוער במסגרות החינוך, שמתמודדים עם קשיים חברתיים/רגשיים וכמו"כ בעיות בתחומי החיים השונים - התנהגותיים וחברתיים, משפחתיים וכו'. תפקידו של היועץ החינוכי הוא לסייע לנערים ונערות ולבני משפחתם להתמודד בצורה נכונה עם קשיים מהסוג הזה או לחילופין - היועץ מפנה אותם לטיפול אצל מטפל חיצוני שמתאים לסיטואציה בה הם שרויים. תפקידו של היועץ החינוכי הוא לספק יכולת לנערים ונערות לצבור בטחון כדי שיוכלו להתקדם ולהתפתח גם כשאנשים בוגרים "בעולם האמיתי" ולנצל את מלוא הפוטנציאל הגלום בהם. תפקידו של היועץ החינוכי חשוב ומספק מאוד וכדי לרכוש את ארגז הכלים הנכון מן הסתם צריך ללמוד ולהתמקצע. בדיוק בשביל זה קיים התואר הראשון בייעוץ חינוכי - תואר שניתן למצוא במגוון רחב של מכללות ברחבי הארץ.

בשנים האחרונות חלה עליה די משמעותית בשכרם של עובדי ההוראה והחינוך ובעקבות זה ישנה עליה בביקוש לתואר הנ"ל. חשוב להדגיש שכדי להיות יועץ בפועל יש לגשת ללימודי תואר שני בתחום ורק אחרי עמידה בבתנאים הנדרשים תינתן הסמכה מעשית.
 

לימודי ייעוץ חינוכי - קהל היעד 

 
התואר מתאים לכל אדם שמרגיש שהוא אוהב את תחום החינוך ושיש לו את הסבלנות והרגישות וכמו"כ את הגישה הנדרשת לתחום רגיש זה. בנוסף, התואר מאוד מתאים למורים שנמצאים כבר בתוך המערכת החינוכית ומעוניינים להרחיב בצורה משמעותית את ארגז הכלים שלהם ואת היכולת להצעיד קדימה את התלמידים שלהם.
 

תנאי קבלה

 
תנאי הקבלה לתואר בייעוץ חינוכי די דומים לתנאי הקבלה בתארים בחינוך שדורשים בגרויות ופסיכומטרי. בחלק מהמכללות אפשר להתקבל גם ללא פסיכומטרי במידה וציון הבגרות גדבוה יחסית. בנוסף, בחלק ממוסדות הלימוד יידרשו הסטודנטים לעבור ראיון אישי שייבחן את כישוריהם ואת מידת התאמתם ללימודים מהסוג הזה.
 
כמו"כ, גם אם אתם לא עומדים בתנאי הקבלה ניתן למצוא מכינות ייעודיות שיקפיצו משמעותית את הסיכויים שלכם להתקבל ללימודים.
 

משך הלימודים 

 
זמן הלימודים של תואר ראשון בייעוץ חינוכי הינו שלוש שנים. במידה והסטודנט מעוניין לשלב גם לימודי הוראה הלימודים יכולים להימשך כארבע שנים.
בחלק לא מובטל של מוסדות הלימוד ניתן למצוא מסלולים שמותאמים גם לסטודנטים שמעוניינים לשלב עבודה.
 
חשוב להדגיש שבמידה והלימודים כוללים התנסות מעשית (פרקטיקום) חלק זה ייערך בשעות הבוקר בהתאם לשעות הפעילות של בתי הספר.
 

נושאי הלימוד 

 
במהלך הלימודים יילמדו מגוון גדול של תחומים כמו - מבוא לפסיכולוגיה, תקשורת בינאישית, זרמים בפסיכולוגיה, טיפול בילדים עם צרכים מיוחדים, נוער בסיכון ועוד תחומים רבים נוספים.
 

איזה תעודה מקבלים?

 
בוגרי התואר שעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים (כמו - עמידה בחובת הנוכחות במהלך הלימודים, מעבר של מבחנים וכדו') יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון בייעוץ חינוכי מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הלימודים שלהם. בחלק ממוסדות הלימוד יקבלו הבוגרים תואר B.A ולעומת זאת במוסדות לימוד אחרים יקבלו הבוגרים תעודת B.Ed (רלוונטי בעיקר במסלולים שכוללים גם לימודים הוראה/תעודת הוראה). 
 

איפה עובדים?

 
בוגרי הלימודים שסיימו בהצלחה את לימודיהם ועמדו בכל התנאים הנדרשים יוכלו להתקבל לעבודה כמורים - במידה ותהיה להם תעודת הוראה. בנוסף, ניתן יהיה ללמוד במסגרות חינוך בלתי פורמליות כמו - עמותות, מתנסי"ם, פנימיות וכדו'. חשוב להדגיש שיש ללמוד לתואר שני כדי להיות יועץ חינוכי בפועל.
 

כמה מרוויחים?

 
לאור העליה בשכר הממוצע בתחום החינוך יועץ חינוכי שסיים את לימודיו בהצלחה ועמד בכל התנאים הנדרשים יוכל ליהנות משכר ממוצע גבוה של 8,700 ש"ח.
עם השנים שיעברו ועם הותק שיצבור השכר צפוי לעלות בצורה משמעותית. 

קרא עוד: תואר ראשון בחינוך , תואר ראשון בחינוך מיוחד
 
מעניין אותך תואר ראשון בייעוץ חינוכי?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בייעוץ חינוכי בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד ייעוץ חינוכי לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד