האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי שפות

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי שפות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
לימודי שפות לתואר ראשון נמשכים שלוש שנים ועוסקים בשפה נבחרת (לימודי אנגלית, סינית, צרפתית, ערבית ועוד). בארץ ניתן ללמוד לימודי שפה לתואר בעיקר באוניברסיטאות ובמכללות לחינוך אשר מכשירות למעשה סטודנטים המעוניינים לעסוק בהוראה של השפה הנלמדת. 
 
תנאי הקבלה ומשך הלימודים
 
תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים ובין המסלולים. לרוב תדרשו להגיע עם תעודת בגרות מלאה, ציון פסיכומטרי של 450 ומעלה ורמת אנגלית בינוני ומעלה במבחן המיון באנגלית. ברוב מוסדות הלימוד ישנה אפשרות להתקבל ללא ציון פסיכומטרי וזאת בתנאי שתציגו ממוצע בגרויות של 100 ומעלה. הלימודים נמשכים שלוש שנים וכוללים שישה סמסטרים.
 
 
מה לומדים?
 
בתואר ראשון בשפות תלמדו את השפה אותה בחרתם ללמוד. תלמדו קריאה, כתיבה ודיבור. בנוסף תחקרו את השפה לעומק ותלמדו על התרבות, ההיסטוריה והספרות של אותה שפה. בעזרת כל אלה תוכלו ללמוד לעומק ולהכיר את השפה בצורה הרחבה והטובה ביותר. ידיעת שפה נוספת תמיד נחשבה ליתרון אך כאשר אנו מדברים על עבודה בשוק הגלובלי/עולמי מדובר בכלי עזר חשוב מאוד. השפה מקשרת בין בני אנשים ועצם זה שבמהלך הלימודים נחשפים לתרבות לומדים כיצד לפנות ולגשת לאדם אשר עובדים מולו, שכן לכל תרבות יש את המנהגים והדברים הקטמים שמאפיינים אותה. בין נושאי הלימוד במהלך התואר: דקדוק, הגייה, בלשנות, ההיסטוריה של השפה, סופרים ידועים, זרמים, פונטיקה, השפה ויהדות, סמנטיקה, תגום, קריאת טקסטים, אוצר מילים, פילוסופיה בשפה, תולדות השפה ועוד.
 
 
אפשרויות תעסוקה
 
לימודי שפה נוספת יכול להיות להעשרה בלבד או לשימוש יומיומי במקום עבודה. בעידן של היום בו חברות רבות עובדות מול השוק העולמי קיימת דרישה שרק הולכת וגדלה לאנשים בעלי ידע בשפות שונות. ישנם תחומים רבים בהם קיימת דרישה זו כגון: הייטק, פרסום ושיווק באינטרנט, תרגום, מחקר, מכירות, משרד הקליטה, משרד החוץ, הוראה ועוד. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך ללימודי תואר שני ושלישי. הבוגרים יוכלו לעשות זאת בארץ או במדינה שאת השפה שלה למדו.
 
 
איפה ניתן ללמוד?
 
מכללת לוינסקי לחינוך - המכללה מציעה לימודי תואר ראשון בהוראת השפה האנגלית. הלימודים נמשכים 4 שנים ובסיום תקבלו תואר ראשון ותעודת הוראה בחינוך רב גילי, בהתמחות באנגלית. על מנת להתקבל למסלול תתבקשו להציג 5 יחידות באנגלית, בגרות מלאה וועדת קבלה.
 
סמינר הקיבוצים - המכללה מציעה לימודי תואר ראשון בשפה וספרות אנגלית. הלימודים נמשכים 4 שנים ומרוכזים בשלושה ימי לימוד בשבוע. הבוגרים יקבלו תעודת הוראה, תעודת הוראה בשפה וספרות אנגלית לכתות ג'-י', תעודת השתתפות באשכול תרגום ועריכה ותעודת השתתפות באשכול לקויי למידה.
 
המכללה האקדמית בית ברל - במכללה תלמדו תואר ראשון ותעודת הוראה בשפה וספרות אנגלית. הלימודים כוללים תעודת הוראה. לאור מרכזיותה של השפה בארץ ובעולם, הוראת אנגלית היא אחד המקצועות המועדפים והנדרשים במערכת החינוך בישראל כיום.
 
אורנים המכללה האקדמית לחינוך - במכללה תלמדו תואר ראשון בהוראת השפה הערבית. על מנת להתקבל תתבקשו להציג ציון משולב של 540 ומעלה. השפה הערבית היא השפה הרשמית השנייה במדינת ישראל והינה אחת מהשפות הרשמיות של ארגון האומות המאוחדות. המכללה מציעה תנאי קבלה יחודיים לאנשים בגיל 30 ומעלה. תואר נוסף אותו ניתן ללמוד במכללה הוא תואר ראשון באנגלית. תנאי הקבלה במסלול זה זהים לתואר בערבית.

סטודנטים ממליצים על לימודי שפות לתואר

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
241 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.56 מתוך 5

לימודי תואר ראשון בלימודי שפות לתואר בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים