072-3300504

לימודי שפות

לימודי שפות לתואר ראשון נמשכים שלוש שנים ועוסקים בשפה נבחרת (לימודי אנגלית, סינית, צרפתית, ערבית ועוד). בארץ ניתן ללמוד לימודי שפה לתואר בעיקר באוניברסיטאות ובמכללות לחינוך אשר מכשירות למעשה סטודנטים המעוניינים לעסוק בהוראה של השפה הנלמדת. 
 
תנאי הקבלה ומשך הלימודים
 
תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים ובין המסלולים. לרוב תדרשו להגיע עם תעודת בגרות מלאה, ציון פסיכומטרי של 450 ומעלה ורמת אנגלית בינוני ומעלה במבחן המיון באנגלית. ברוב מוסדות הלימוד ישנה אפשרות להתקבל ללא ציון פסיכומטרי וזאת בתנאי שתציגו ממוצע בגרויות של 100 ומעלה. הלימודים נמשכים שלוש שנים וכוללים שישה סמסטרים.
 
 
מה לומדים?
 
בתואר ראשון בשפות תלמדו את השפה אותה בחרתם ללמוד. תלמדו קריאה, כתיבה ודיבור. בנוסף תחקרו את השפה לעומק ותלמדו על התרבות, ההיסטוריה והספרות של אותה שפה. בעזרת כל אלה תוכלו ללמוד לעומק ולהכיר את השפה בצורה הרחבה והטובה ביותר. ידיעת שפה נוספת תמיד נחשבה ליתרון אך כאשר אנו מדברים על עבודה בשוק הגלובלי/עולמי מדובר בכלי עזר חשוב מאוד. השפה מקשרת בין בני אנשים ועצם זה שבמהלך הלימודים נחשפים לתרבות לומדים כיצד לפנות ולגשת לאדם אשר עובדים מולו, שכן לכל תרבות יש את המנהגים והדברים הקטמים שמאפיינים אותה. בין נושאי הלימוד במהלך התואר: דקדוק, הגייה, בלשנות, ההיסטוריה של השפה, סופרים ידועים, זרמים, פונטיקה, השפה ויהדות, סמנטיקה, תגום, קריאת טקסטים, אוצר מילים, פילוסופיה בשפה, תולדות השפה ועוד.
 
 
אפשרויות תעסוקה
 
לימודי שפה נוספת יכול להיות להעשרה בלבד או לשימוש יומיומי במקום עבודה. בעידן של היום בו חברות רבות עובדות מול השוק העולמי קיימת דרישה שרק הולכת וגדלה לאנשים בעלי ידע בשפות שונות. ישנם תחומים רבים בהם קיימת דרישה זו כגון: הייטק, פרסום ושיווק באינטרנט, תרגום, מחקר, מכירות, משרד הקליטה, משרד החוץ, הוראה ועוד. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך ללימודי תואר שני ושלישי. הבוגרים יוכלו לעשות זאת בארץ או במדינה שאת השפה שלה למדו.
 
 
איפה ניתן ללמוד?
 
מכללת לוינסקי לחינוך - המכללה מציעה לימודי תואר ראשון בהוראת השפה האנגלית. הלימודים נמשכים 4 שנים ובסיום תקבלו תואר ראשון ותעודת הוראה בחינוך רב גילי, בהתמחות באנגלית. על מנת להתקבל למסלול תתבקשו להציג 5 יחידות באנגלית, בגרות מלאה וועדת קבלה.
 
סמינר הקיבוצים - המכללה מציעה לימודי תואר ראשון בשפה וספרות אנגלית. הלימודים נמשכים 4 שנים ומרוכזים בשלושה ימי לימוד בשבוע. הבוגרים יקבלו תעודת הוראה, תעודת הוראה בשפה וספרות אנגלית לכתות ג'-י', תעודת השתתפות באשכול תרגום ועריכה ותעודת השתתפות באשכול לקויי למידה.
 
המכללה האקדמית בית ברל - במכללה תלמדו תואר ראשון ותעודת הוראה בשפה וספרות אנגלית. הלימודים כוללים תעודת הוראה. לאור מרכזיותה של השפה בארץ ובעולם, הוראת אנגלית היא אחד המקצועות המועדפים והנדרשים במערכת החינוך בישראל כיום.
 
אורנים המכללה האקדמית לחינוך - במכללה תלמדו תואר ראשון בהוראת השפה הערבית. על מנת להתקבל תתבקשו להציג ציון משולב של 540 ומעלה. השפה הערבית היא השפה הרשמית השנייה במדינת ישראל והינה אחת מהשפות הרשמיות של ארגון האומות המאוחדות. המכללה מציעה תנאי קבלה יחודיים לאנשים בגיל 30 ומעלה. תואר נוסף אותו ניתן ללמוד במכללה הוא תואר ראשון באנגלית. תנאי הקבלה במסלול זה זהים לתואר בערבית.
מעניין אותך לימודי שפות?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בלימודי שפות לתואר בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד לימודי שפות לתואר לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד