האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי קדם רפואה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי קדם רפואה

מידע כללי
 
יש לא מעט מוסדות לימוד אשר מציעים מסלול ללימודי קדם רפואה ומאפשרים לסטודנטים שעברו בהצלחה להמשיך למסלול ללימוד רפואה הנמשכים כ-4 שנים נוספות.
 

כמה זמן נמשכים לימודי קדם רפואה?

בדרך כלל הלימודים נמשכים כ-3 שנים, אך ישנם מקרים בהם מדובר בתכנית עצמאית ויש מקרים בהם קורסים נלמדים במסגרת התואר במקצועות כמו לימודי ביוטכנולוגיה או מדעי חיים.
 
 
לימודים
לימודי קדם רפואה (Pre med) מספקים כלים בסיסיים וידע קליני ראשוני, כמו כן הלימודים עוסקים בעיקר במדעי יסוד שונים כמו ביולוגיה, כימיה, פיזיקה, אנטומיה ועוד. הלימודים מספקים כלים לסטודנטים בהתמודדות עם מאגרי מידע רפואיים וטקסטים ופיתוח מיומנויות יסוד במחקר רפואי. הסטודנטים לומדים להכיר מקרוב את ההיבטים החברתיים והפסיכולוגים אשר מהווים חלק מהעבודה של רופאים מול חולים, כך שהתוכנית כוללת דיונים בסוגיות אתיות ברפואה, מרכיבים סוציאליים ועוד. במהלך לימודי קדם רפואה הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים עיוניים בהם יש קורסי בחירה וקורסי חובה במקצועות המדעים.
 
בין תכני הלימוד תמצאו נושאים הבאים:
 
  • פיזיקה למדעי הרפואה
  • כימיה אנליטית
  • סוציולוגיה רפואית
  • מבוא לאנטומיה
  • כימיה ארגונית ועוד.
 

תנאי קבלה ללימודי קדם רפואה
שימו לב תנאי קבלה משתנים ממוסד לימודים אחד למשנהו. ברוב המקרים יש דרישה גבוה מהמועמדים בתחומים ריאליים, ממוצע בגרויות גבוה ( מעל 80) וציון פסיכומטרי 640 ומעלה. מי שלא עומד בדרישות של המקצועות הריאליים יכול לעשות קורסי הכנה ייעודיים שמתקיימים לפני תחילת לימודי קדם רפואה בחלק מן המוסדות הלימוד.
 
 
המשך הלימודים
לאחר סיום תכנית Pre Med (קדם רפואה) בהצלחה, רוב המוסדות הלימוד מעניקים לסטודנטים תעודת תואר ראשון B.Sc . בנוסף לכך סיום לימודי קדם רפואה לא מבטיח קבלה ללימודי רפואה, כך שעל הסטודנטים לעמוד בתנאים נוספים של בתי ספר לרפואה, כמו: מבחני מיון, מעבר מבדקים ועוד.

לימודי תואר ראשון בקדם רפואה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים