האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי צורפות

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי צורפות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי צורפות:

 
תחום הצורפות הוא תחום עתיק ונושן העוסק בעיבוד של מתכות אצילות כדוגמת הכסף, הזהב והפלטינה. הצורפים הם למעשה גורמים מרכזיים בכל הנוגע לייצור ולשיווק התכשיטים לחנויות. מאחורי כל תכשיט ותכשיט עומד רעיון עיצובי אותו קידם הצורף באופן אישי והוא מיישם אותו באמצעות כישורים ויכולות אותן רכש במסגרות קורסים שונים בצורפות. 
 
האם כדאי ללמוד צורפות? לימוד צורפות מקנה למעוניינים בכך את הבסיס, הכלים והידע הטוב ביותר על מנת שיוכלו לפתח שפה רעיונית ואישית אשר תבוא לידי ביטוי בעבודות צורפות ייחודית ומקוריות.
 
בין נושאי הלימוד:
 
לכל מי ששואל: האם כדאי ללמוד צורפות, כדאי שידע שלימוד צורפות מוצע בשלוש רמות שונות: יסודות בצורפות, צורפות בסיסית וקורס טכניקות מתקדמות בצורפות. קורס היסודות מקנה ידע בסיסי בכלים הבסיסיים בצורפות, קורס צורפות בסיסי מכשיר את המשתתפים לביצוע עיצובים מורכבים יותר וקורס טכניקות מתקדמות מציע שיטות נוספות לעיצוב ושיפור יכולות של משתתפים אשר כבר בעלי רקע קודם בעיצוב תכשיטים. בין הנושאים הנלמדים במסגרת לימודי צורפות: פיצור, הלחמה, היכרות עם מתכות וכלי עבודה של צורפים, מחברים, חוליות, ניסור, טכניקות לשיבוץ אבני חן, חריטות ועוד נושאים מעניינים רבים הנלמדים במהלך לימוד צורפות.
 
כמה זמן לומדים?
 
משך הלימודים משתנה ממכללה למכללה. ברוב המקרים מדובר על קורס קצר דו שובעי של כמה חודשים. במכללות מסוימות יש לימודי צורפות כמסלול מלא של שלוש שנות לימוד אקדמיות. במכללות רבות יש את האופציה לבחור בלימודי ערב ובכך ניתן יהיה לעבוד במשרה מלאה במקביל ללימודים. 
 
איפה עובדים?
 
בוגרים שסיימו בהצלחה לימודי צורפות ועיצוב תכשיטים, יכולים יהיו להשתלב במגוון של  משרות מרתקות ורווחיות כמו למשל: עבודה בחברות לעיצוב תכשיטים , פתיחת דוכנים עצמאיים בפסיטיבלי מוזיקה ואמנות ובמבחר של שווקי אמנים ברחבי הארץ, כמו"כ ניתן לעבוד בייצור תכשיטים בעבודת יד, מכירת תכשיטים באינטרנט לכל העולם או דרך הפצה של תכשיטי המעצב במסגרת של חנויות או אתרים אינרנטיים של עסקי תכשיטים קיימים.

חשוב להדגיש שבתחום הצורפות ועיצוב התכשיטים, דרך השיווק האישית של המעצב היא קריטית וחשובה במיוחד ובעלת השלכות מרחיקות לכת על ההכנסה החודשית של האמן וכמובן יכולת גיוס לקוחות חדשים לעסק של המעצב. מומלץ מאוד שבמידה והמעצב מתכנן לפתוח בעתיד עסק עצמאי בתחום הזה, רצוי שילמד בצורה יסודית איך לשווק את עצמו ברשתות החברתיות ובגופי המדיה השונים על מנת להגיע להצלחה מקומית או אפילו עולמית ובכך למקסם את הרווחים העתידיים של העסק שלו/ה.
 
כמה מרוויחים?
 
צורף מתחיל שיבחר לעבוד כשכיר בחברת יהלומים או תכשיטים ירוויח בשנים הראשונות שכר ממוצע של 7,000-8,000 ש"ח חודשי. ברוב המקרים יש גם בונוס על מכירות ועמידה ביעדים. אחרי צבירת נסיחון בתחום צפוי השכר לעלות לסכום של כ-10,000 ש"ח חודשי. כמו"כ, לא מעט בעלי מקצוע בתחום בחרים אחרי כמה שנים של נסיון ללכת ולהיות קניינים עצמאיים, אופציית השכר במקרה הזה צפויה להיות גבוהה אפילו יותר. 
 

לימודי תואר ראשון בתכשיטנות וצורפות בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים