072-3300504

תובנות על לימודי חינוך לשנת 2022

בשנה שעברה נאלצנו להתמודד עם משבר בתחום החינוך כשבתי ספר נאלצו לסגור את שעריהם במהלך השתוללות מגפת הקורונה. המגפה גם אתגרה את שיטות ההוראה הנלמדות במסגרת לימודי חינוך והוראה, ושיטות הלמידה המסורתיות, ומחקרים מראים שהמעבר ללמידה מרחוק חשף 4 אלמנטים שישפיעו על איך שמערכת החינוך תמשיך להתאים את עצמה לעולם חדש של למידה מלאה או חלקית מרחוק. 


1.    האיכות חשובה


תוצאה חיובית של הסגרים הנרחבים היא התובנה שלמידה משולבת יכולה להיות מצוינת למי שקשה לו בכיתות הרגילות, אבל ממש כמו בלמידה פנים מול פנים מה שבאמת חשוב הוא איכות ההוראה מרחוק. מורים צריכים תמיכה במעבר ללמידה חלקית מרחוק עם מודלים און-ליינים זמינים לתלמידים שיזדקקו לבידוד מדי פעם. 
מורי צריכים מיומנויות וידע כדי לעצב למידה שתוכל לעבור מבין מרחבי למידה שונים, כולל שילוב למידה מרחוק. כשהעקרונות של התוכנית הפדגוגית עומדים בעינם לא משנה מה פלטפורמת הלימוד כדי להטמיע גישות למידה חדשות מורים זקוקים לתמיכה. 


2.    טכנולוגיה היא רק חלק מהתמונה


בזמן שפער בגישה לטכנולוגיה הוא שיקול בסיסי, גישות הייטקיסטיות לא בהכרח מובילות לחוויית למידה טובה. הן עשויות לעזור אבל לא להחליף הוראה טובה. צרכים לימודיים וייעוד, לא טכנולוגיה, צריכות לעצב את תגובת בתי הספר ללמידה מרחוק.  משאבים לבתי ספר ולכיתות שפותחו על ידי מורים שמכירים את התלמידים שלהם תמיד יהיו טובים יותר בהבאת פתרונות טכנולוגיים מהירים וגנריים.


3.    הדבר הכי חשוב הוא להבין את התלמידים


אין דבר שמתאים לכולם כשמדובר בגישה לימודית: הבנת התלמידים הכרחית להבנת הצרכים שלהם. 
מנהלים ומורים שמכירים את הקהילות והתלמידים שלהם נמצאים בעמדה הנכונה ביותר כדי לבחור תגובה נכונה וספציפית לתקלות במסלול הלימודים הרגיל. גילאי הילדים וגישה למשאבי ללימודים הן חלק מהסיבות לתגובות מגוונות.


4.    תמיכה בסביבת הלמידה בבית


סביבת הלמידה בבית תורמת מאוד לתוצאות טובות. מתן גישה למשאבי למידה בבית התומכת בתפקיד של ההורים והמטפלים היא דבר חשוב בזמן למידה מרחוק. בזמן שמשפחות התלמידים לא יכולות לשלוט בכל דבר, בתי ספר יכולים לשמש בתפקיד מפתח באספקת  טווח רחב של חומרי למידה ושיטות פרקטיות.
מעניין אותך תובנות על לימודי חינוך לשנת 2022?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בחינוך והוראה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד חינוך והוראה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד