האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי סטטיסטיקה | תואר ראשון בסטטיסטיקה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי סטטיסטיקה | תואר ראשון בסטטיסטיקה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
כאשר אנחנו מדברים על סטטיסטיקה צריך להבין שמדובר בתחום העוסק באיסוף של נתונים כמותיים, ניתוח מסקנות ומתן של תחזיות עתידיות מנתונים שנאספו. תחום הסטטיסטיקה משמש אותנו לצורך מחקרים שונים. בעזרת הכלים שנותן לנו התחום יש באפשרותינו לבחון משתנים קבועים ומשתנים. במידה ואתם אנשים שמסתדרים עם גרפים, טבלאות, מספרים וסקרים לימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה יכולים להתאים לכם. 
 
הלימודים בנויים ממספר התמחויות כאשר הסטודנט בונה לעצמו את תכנית הלימדים בהתאם לשאיפות המקצועית שלו.
 
ניתן להתמחות במקצועות הבאים:
 
חקר ביצועים - מדובר בתחום די חדש מעולם הסטטיסטיקה. מדובר בתחום שעיסוקו הוא משאבים ומטרתו היא להביא לניצול מירבי של המשאבים בעזרת שיטות מדעיות.השיטות כוללות סימולציות או יישום של שיטות מתמטיות  על מנת לדמות את המקרה ולמצוע עבורו את הפיתרון הטוב ביותר.
סטטיסטיקה תיאורית - התחום מדבר על הצגה של התנהגות נתונים בכדי לתאר מצב קיים. הסטטיסטיקה עוסקת בפיתוח ומחקר של שיטות שונות לצורך הצגת נתונים.
סטטיסטיקה היסקית - תחום זה עוסק בניסיון להגיע למסקנות אשר מאפיינות את הקבוצה ובכך לחזות התנגות עתידית ושינויים אפשריים אשר עלולים להתרחש.
 
 
 
תנאי קבלה
 
תנאי הקבלה לתחום משתנים ממוסד למוסד וכוללים פסיכומטרי, בגרות מלאה עם מתמטיקה 4 יחידות. הציון המינימלי במתמטיקה משתנה בין מוסדות הלימוד. ישנם כאלה שידרשו ציון מינימלי של 70 וישנם מוסדות אשר ידרשו ציון 95 ומעלה.
 
ישנם מוסדות לימוד אשר יקבלו אתכם גם ללא פסיכומטרי אך ישנו צורך לעמוד בדרישות נוספות. ישנם מוסדות לימוד אשר ידרשו השלמת קורסי קדם בסטטיסטיקה או לעמוד במבחני קבלה בתחום.
 
 
נושאי הלימוד:
 
במהלך לימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה תלמדו מגווון רחב של נושאים. בניהם:
- ביטוח
- אקטואריה
- לוגיקה מתמטית
- בנקאות, הסתברות וקרנות פנסיה
- אלגברה לינארית
- סטטיסטיקה ומודלים סטטיסטיים
- טופולוגיה
- תורת ההתפלגויות
- מתמטיקה דיסקרטית
- משוואות דיפרנציאליות
- תורת המידה ועוד
 
 
תואר ראשון ושני - משך הלימודים
 
הלימודים נמשכים שלוש שנים ומזכים את הבוגרים בתואר B.A. בסטטיסטיקה או B.Sc ב-מתמטיקה. זאת בהתאם למסלול בו למדו. בלימודים נעשים במסגרת חד חוגית או דו חוגית. ניתן להמשיך בסיום התואר הראשון ללימודי תואר שני הנמשכים שנתיים.
 
 
אפשרויות תעסוקה
 
בוגרי תואר ראשון בסטטיסטיקה יוכלו להשתלב במגוון משרות כגון משרות הוראה ותרגול באקדמיה, מכוני מחקר, מיזמי סטארט אפ, חברות הייטק, מכוני סקרים, עוזרים סטטיסטים לחוקרים, לשכה המרכזית לסטטיסטיקה, משרדים ממשלתיים ועוד. בין התפקידים בהם משתלבים הבוגרים: אנלסט סיכונים, רכז תכנון ובקרה, אנליסט שיווקי ועוד.
 
 
שכר בתחום
 
השכר משתנה בהתאם לסוג המשרה והתחום בו עוסקים (הייטק, אקדמיה, בנקים ועוד). ניתן לומר כי שכר סטטיסטיקאי מתחיל יעמוד על כ-9500 ש"ח ולאחר 5 שנות ניסיום יוכל לעלות גם ל13,000 ש"ח. במידה ותבחרו לעבוד כיועצים סטטיסטים באופן פרטי חשוב שתדעו שתמחור שעת ייעוץ עומד על 300 שקלים.

סטודנטים ממליצים על סטטיסטיקה

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
345 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.5 מתוך 5

לימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים