072-3300504

לימודי סטטיסטיקה | תואר ראשון בסטטיסטיקה

כאשר אנחנו מדברים על סטטיסטיקה צריך להבין שמדובר בתחום העוסק באיסוף של נתונים כמותיים, ניתוח מסקנות ומתן של תחזיות עתידיות מנתונים שנאספו. תחום הסטטיסטיקה משמש אותנו לצורך מחקרים שונים. בעזרת הכלים שנותן לנו התחום יש באפשרותינו לבחון משתנים קבועים ומשתנים. במידה ואתם אנשים שמסתדרים עם גרפים, טבלאות, מספרים וסקרים לימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה יכולים להתאים לכם. 
 
הלימודים בנויים ממספר התמחויות כאשר הסטודנט בונה לעצמו את תכנית הלימדים בהתאם לשאיפות המקצועית שלו.
 
ניתן להתמחות במקצועות הבאים:
 
חקר ביצועים - מדובר בתחום די חדש מעולם הסטטיסטיקה. מדובר בתחום שעיסוקו הוא משאבים ומטרתו היא להביא לניצול מירבי של המשאבים בעזרת שיטות מדעיות.השיטות כוללות סימולציות או יישום של שיטות מתמטיות  על מנת לדמות את המקרה ולמצוע עבורו את הפיתרון הטוב ביותר.
סטטיסטיקה תיאורית - התחום מדבר על הצגה של התנהגות נתונים בכדי לתאר מצב קיים. הסטטיסטיקה עוסקת בפיתוח ומחקר של שיטות שונות לצורך הצגת נתונים.
סטטיסטיקה היסקית - תחום זה עוסק בניסיון להגיע למסקנות אשר מאפיינות את הקבוצה ובכך לחזות התנגות עתידית ושינויים אפשריים אשר עלולים להתרחש.
 
 
 
תנאי קבלה
 
תנאי הקבלה לתחום משתנים ממוסד למוסד וכוללים פסיכומטרי, בגרות מלאה עם מתמטיקה 4 יחידות. הציון המינימלי במתמטיקה משתנה בין מוסדות הלימוד. ישנם כאלה שידרשו ציון מינימלי של 70 וישנם מוסדות אשר ידרשו ציון 95 ומעלה.
 
ישנם מוסדות לימוד אשר יקבלו אתכם גם ללא פסיכומטרי אך ישנו צורך לעמוד בדרישות נוספות. ישנם מוסדות לימוד אשר ידרשו השלמת קורסי קדם בסטטיסטיקה או לעמוד במבחני קבלה בתחום.
 
 
נושאי הלימוד:
 
במהלך לימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה תלמדו מגווון רחב של נושאים. בניהם:
- ביטוח
- אקטואריה
- לוגיקה מתמטית
- בנקאות, הסתברות וקרנות פנסיה
- אלגברה לינארית
- סטטיסטיקה ומודלים סטטיסטיים
- טופולוגיה
- תורת ההתפלגויות
- מתמטיקה דיסקרטית
- משוואות דיפרנציאליות
- תורת המידה ועוד
 
 
תואר ראשון ושני - משך הלימודים
 
הלימודים נמשכים שלוש שנים ומזכים את הבוגרים בתואר B.A. בסטטיסטיקה או B.Sc ב-מתמטיקה. זאת בהתאם למסלול בו למדו. בלימודים נעשים במסגרת חד חוגית או דו חוגית. ניתן להמשיך בסיום התואר הראשון ללימודי תואר שני הנמשכים שנתיים.
 
 
אפשרויות תעסוקה
 
בוגרי תואר ראשון בסטטיסטיקה יוכלו להשתלב במגוון משרות כגון משרות הוראה ותרגול באקדמיה, מכוני מחקר, מיזמי סטארט אפ, חברות הייטק, מכוני סקרים, עוזרים סטטיסטים לחוקרים, לשכה המרכזית לסטטיסטיקה, משרדים ממשלתיים ועוד. בין התפקידים בהם משתלבים הבוגרים: אנלסט סיכונים, רכז תכנון ובקרה, אנליסט שיווקי ועוד.
 
 
שכר בתחום
 
השכר משתנה בהתאם לסוג המשרה והתחום בו עוסקים (הייטק, אקדמיה, בנקים ועוד). ניתן לומר כי שכר סטטיסטיקאי מתחיל יעמוד על כ-9500 ש"ח ולאחר 5 שנות ניסיום יוכל לעלות גם ל13,000 ש"ח. במידה ותבחרו לעבוד כיועצים סטטיסטים באופן פרטי חשוב שתדעו שתמחור שעת ייעוץ עומד על 300 שקלים.
מעניין אותך לימודי סטטיסטיקה | תואר ראשון בסטטיסטיקה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד סטטיסטיקה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד