האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי מחשבת ישראל
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי מחשבת ישראל

לימודי מקרא ולימודי מחשבת ישראל נלמדים באוניברסיטאות. ישנם מספר מצומצם של מכללות שמלמדים לימודי מחשבת ישראל. הלימודים נמשכים שלוש שנים. מטרת הלימודים בלימודי מחשבת ישראל זה להעמיק בתחומי התרבות, היסטוריה, מחשבה ודת יהודית. הלימודים עצמם מתקשרים לעיתים רבות לפילוסופיה. בלימודים יש התעסקות עם הגות יהודית, לוח השנה, חגים ומועדים ועוד.

לימודי מקרא הם למעשה לימודי תנ"ך ומקנים לסטודנטים את ידיעת המקרא והבנתו. בלימודי מקרא ניתם להתמקד בנושאים שונים: ספרות מקרא, היסטוריה מקראית, פרשנות יהודית למקרא, נבואה ועוד.

לימודי מחשבת ישראל עוסקים בתחומי המחשבה, התרבות, ההיסטוריה והדת היהודית לדורותיה. בלימודים בתחום זה ניתן למצוא לעיתים קורסים העוסקים בקשר בין דפוסי מחשבה בתרבות היהודית לבין הפילוסופיה. במהלך לימודי מחשבת ישראל שמתקיימים באוניברסיטאות ובמספר מצומצם של מכללות מכירים הסטודנטים את ההגות היהודית לדורותיה, הכרת לוח השנה והמועדים היהודים וכמו כן עוסקים בהתפתחות הרעיונות הדתיים, עיוניים וחברתיים של העם היהודי. בין נושאי הלימוד בלימודי מחשבת ישראל ניתן למצוא: מחשבת חז"ל, פילוסופיה יהודית, קבלה, חסידות, הלכה, תורת הסוד ועוד. 

לימודי מקרא זה למעשה לימודי התנ"ך בלשון חז"ל. מטרת הלימודים בתחום זה היא להקנות לתלמידים את ידיעת המקרא והבנתו. ניתן ללמוד לימודים לתואר ראשון באוניברסיטאות ולבחור בין לימודי מקרא בחד חוגי או דו חוגי. הלימודים לרוב מתמקדים במספר תחומים: התנ"ך על כל היבטיו, היסטוריה מקראית וארכיאולוגיה. בין נושאי הלימוד: ספרות המקרא ולשונה, פרשנות יהודית למקרא, שירה ונבואה במקרא ועוד.

סטודנטים ממליצים על יהדות, לימודי ארץ ישראל

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
519 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.46 מתוך 5
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים ליהדות, לימודי ארץ ישראל?
בידקו כאן את סיכויי הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

לימודי תואר ראשון ביהדות, לימודי ארץ ישראל בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי