072-3300504

מדעי כדור הארץ, גיאולוגיה וגיאופיזיקה לתואר ראשון

מדעי כדור הארץ, גיאולוגיה וגיאופיזיקה הם כולם תחומי מחקר הקשורים זה בזה, הבוחנים את המבנה וההרכב הפיזי של כדור הארץ. הם כוללים בחינת ההרכב, המבנה וההתנהגות של סלעים, קרקעות, מינרלים, גופי מים, מסות אוויר וחומרים טבעיים אחרים המרכיבים את כוכב הלכת שלנו. דיסציפלינות אלו מספקות תובנה לגבי ההיסטוריה והאבולוציה של כדור הארץ, כמו גם את מצבו הנוכחי. הידע שנרכש ממחקרים אלה יכול לשמש לטובת האנושות בדרכים שונות כגון הבנת אסונות טבע, פיתוח מקורות אנרגיה חדשים, יצירת תוכניות שימוש טובות יותר בקרקע וחיזוי שינויי אקלים. על ידי לימוד מדעי כדור הארץ, גיאולוגיה וגיאופיזיקה נוכל לקבל הבנה טובה יותר של העבר, ההווה והעתיד של הפלנטה שלנו.

גיאולוגים גם עוזרים לנו להבין את ההיסטוריה של הפלנטה שלנו על ידי חקר מאובנים ועדויות אחרות שנמצאו בסלעים. גיאופיזיקאים חוקרים את פנים כדור הארץ על ידי שימוש בגלים סיסמיים כדי לחקור את הרכבו ומבנהו. בעזרת הידע הזה אנחנו יכולים לקבל תובנות לגבי האופן שבו כדור הארץ נוצר וכיצד הוא התפתח לאורך זמן.

קבלת תואר ראשון במדעי כדור הארץ, גיאולוגיה וגיאופיזיקה יכולה לפתוח עולם של הזדמנויות קריירה בתחום מדעי הטבע. לא רק שתשיג הבנה של התהליכים הפיזיים המעצבים את הפלנטה שלנו, אלא גם תלמד כיצד ליישם את הידע הזה כדי לפתור בעיות בעולם האמיתי. תוכל לעבוד עם טכנולוגיה חדשנית כמו צילומי לוויין ומערכות חישה מרחוק, כמו גם שיטות מסורתיות כמו מיפוי שדות וניתוח מעבדה. עם תואר ראשון במדעי כדור הארץ, גיאולוגיה וגיאופיזיקה, יהיו לך הכישורים להתמודד עם סוגיות סביבתיות משינויי אקלים ועד אסונות טבע. אתה תהיה מוכן למגוון קריירות הקשורות לחיפושי נפט וגז, הפקת מינרלים, גיאולוגיה הנדסית, ייעוץ סביבתי או הוראה בתחום.

למי מתאימים לימודי תואר ראשון במדעי כדור הארץ, גיאולוגיה וגיאופיזיקה


לימודי תואר ראשון במדעי כדור הארץ, גיאולוגיה וגיאופיזיקה מתאימים לכל מי שמתעניין בחקר כדור הארץ ומרכיביו הפיזיקליים. לימודים אלו מספקים הבנה מקיפה של מבנה כדור הארץ, הרכבו ותהליכיו. הם גם מציעים מבט מפורט על האופן שבו בני אדם השפיעו על הסביבה שלנו באמצעות שינויים גיאולוגיים לאורך זמן. לימודים אלו מתאימים גם למי שמחפש קריירה במדעי כדור הארץ או בתחומים קשורים כמו מדעי הסביבה.

נושאי הלימוד בלימודי מדעי כדור הארץ, גיאולוגיה וגיאופיזיקה


לימודי התואר הראשון במדעי כדור הארץ, גיאולוגיה וגיאופיזיקה כוללים קורסים כמו מינרלוגיה, סדימנטולוגיה, סטרטיגרפיה ופטרולוגיה. התלמידים גם לומדים על טקטוניקת הלוחות ועל וולקנולוגיה, הם גם לומדים נושאים כמו הידרולוגיה, סייסמולוגיה, מדע אטמוספירה ואוקיאנוגרפיה כדי להבין כיצד כוחות שונים פועלים זה עם זה כדי לעצב את כוכב הלכת שאנו חיים בו.

בנוסף למקצועות הליבה הללו, התלמידים לומדים על טכניקות איסוף נתונים כגון ניתוח תמונות לוויין או שיטות עבודת שטח למיפוי גיאולוגי. הם גם מפתחים מיומנויות בתכנות מחשבים למידול גיאולוגי או ניתוח GIS (מערכות מידע גיאוגרפיות). זה עוזר להם להבין טוב יותר את המערכות המורכבות של הפלנטה שלנו כדי שיוכלו לקבל החלטות מושכלות בכל הנוגע לניהול והגנתו.

אפיקי תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בלימודי מדעי כדור הארץ, גיאולוגיה וגיאופיזיקה


תואר ראשון במדעי כדור הארץ, גיאולוגיה וגיאופיזיקה יכול לפתוח מספר הזדמנויות תעסוקה לבוגרים. מלבד התפקידים המסורתיים של גיאולוגים וגיאופיזיקאים, בוגרים אלה יכולים למצוא גם משרות בייעוץ סביבתי, כרייה וחקר מינרלים, חיפושי נפט וגז, ניהול משאבי מים וכן תחומים קשורים אחרים.

בנוסף לתפקידים המסורתיים יותר הללו, בוגרים עם תואר במדעי כדור הארץ יכולים למצוא עבודה גם בתחום ההוראה והאקדמיה, הם עשויים להיות מועסקים על ידי אוניברסיטאות או מכוני מחקר כדי להפיץ מודעות למדעי כדור הארץ או ללמד קורסים הקשורים לכך. עם הכישורים הנכונים, הם יכולים אפילו למצוא הזדמנויות תעסוקה בפרויקטים של חקר חלל או יוזמות מחקר לשינויי אקלים.

משך הלימודים של תואר ראשון בלימודי מדעי כדור הארץ, גיאולוגיה וגיאופיזיקה


משך הלימודים בתוכנית זו נמשך בדרך כלל כארבע שנים.

היכן ניתן ללמוד תואר ראשון בלימודי מדעי כדור הארץ, גיאולוגיה וגיאופיזיקה


ישנם מספר אוניברסיטאות המציעות לימודי תואר ראשון במדעי כדור הארץ, גיאולוגיה וגיאופיזיקה. בניהן: האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת בן גוריון.


קרא עוד- לימודי מדעים

מעניין אותך מדעי כדור הארץ, גיאולוגיה וגיאופיזיקה לתואר ראשון?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון במדעי כדור הארץ, גיאולוגיה וגיאופיזיקה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד מדעים פלנטריים וכדוה"א לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד