072-3300504

לימודי בנקאות

מידע כללי

 
לימודי בנקאות עוסקים בכל הקשור במימון והתנהלות בעולם הבנקאי, אפשרויות השקעה שונות, פעילויות עסקיות, הבנה כיצד פועלים שוק ההון ושוק הכספים. במסגרת לימודי בנקאות רוכשים הסטודנטים את המיומנויות לערוך את השיקולים הנכונים בנוגע לסוגיות כלכליות, לגבש תפיסה כלכלית המעניקה את הכלים להשתלב בשוק העבודה. השילוב בין לימודי מימון לבין לימודי בנקאות מאפשר להשתלב בעולם העסקים כשכירים או כעצמאים.
 
בעידן של היום בו חברות רבות מעניקות שירותים פיננסיים ונדרשות לקבל החלטות בתחום המימון קייימת דרישה לא קטנה לבוגרים בתחום. בוגרים אשר בידיהם כלים להצלחה כלכלית בארץ ובעולם. בבסיסם של הלימודים הבנה של תיאוריות מימוניות ומחקר. התמחות במימון תעניק לסטודנטים ידע רחב מאוד בתחום הכלכלי ותאפשר להם ללמוד על מכלול השיקולים הקיימים בהתייחסות להשקעה ומימון. 
 
תנאי קבלה
 
- הצגת ממוצע משוקלל של ציוני הבגרות בציון 90 לפחות.
- מתמטיקה ברמת 4-5 יח"ל.
- פסיכומטרי בציון של 550 ומעלה.

תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד ולכן מומלץ לברר מה הם התנאים העדכניים במוסד הלימודים הרלוונטי עבורכם.
הלימודים נפרשים על פני כשלוש שנים בתומם זכאים הסטודנטים לתואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בבנקאות.
 
מה לומדים?
 
חומר הלימוד כולל נושאים מתחומי ראיית חשבון וכלכלה כמו מיסוי, תיקי השקעות, ניהול פיננבי, מוסדות פיננסים, בנקאות בין לאומית, בורסה, יסודות החשבונאות, יסודות הבנקאות, מתמטיקה, מבוא לביטוח, מבוא לשוקי מט"ח, ניהול תיקי השקעות, יסודות המשפט, ניהול, שימושי מחשב, ניהול סיכונים פיננסים, מסחר אלקטרוני ועוד.
 
הבוגרים יוכלו לבחור להמשיך ללימודים מתקדמים ובכך לפתוח את עצמם לאפשרויות תעסוקה נוספות, למשרות בכירות יותר ולתנאי העסקה נוחים וטובים יותר. האפשרויות ללימודי תואר שני שיוכלו להשתלב בצורה הטובה ביותר עם התואר הראשון הם:
תואר שני במנהל עסקים, תואר שני בכלכלה או תואר שני בניהול משאבי אנוש.
 
 
אפשרויות תעסוקה
 
הבוגרים יכולים להשתלב בשוק העבודה במסגרות שונות כגון בנקים, חברות ייעוץ, חברות ביטוח, קופות גמל, חברות המתמחות בניהול תיקים, השקעות בבורסה (ברוקרים), בנקים להשקעות, הרשות לניירות ערך ועוד. בוגרי התוכנית יוכלו להשתלב כיועצים פיננסיים בארגונים או לפתח קריירה בסקטור הבנקאי והפיננסי דרך התמחות בנושאים כמו תורת ההשקעות, מימון פירמה, ניתוח כדאיות והערכת חברות.
 
 
השכר בתחום
 
השכר תלוי רבות בסוג התפיק בו תתברגו בסיום הלימודים. במידה ותכנסו לעבודה בתור כלכלנים המשכורת ההתחלתית תעמוד על כ-7000 ש"ח. לאחר שתצברו נסיון של כשלוש שנים המשכורת תוכל לעלות לסביב ה-8000-10,000 ש"ח. במידה ותתחילו במשרות מעולם ההשקעות השכר ההתחלתי יעמוד על ממוצע של 8,000 שקלים. לאחר כשלוש שנות ותק השכר יעמוד על כ-12,000 שקלים.
מעניין אותך לימודי בנקאות?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון במימון ובנקאות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד מימון ובנקאות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד