072-3300504

לימודי קיימות

מושג הקיימות מתייחס לאחריות שיש לנו כחברה אנושית כלפי הקיים, בראייה מרחבית ולטווח ארוך. זו תפיסת עולם בעלת גישה תרבותית אשר שמה לה למטרה לשפר את איכות החיים ורווחתה של דורות העתיד. בדומה למדינות אחרות, גם מוסדות השלטון בישראל החליטו לאמץ את תפיסת הקיימות ובהתאם לכך החליטו להנחיל ולהטמיע את התפיסה במערכת החינוכית.
 
לימודי קיימות מוצעים במתכונות שונות הכוללות תכניות חינוכיות שמטרתן להכשיר מרצים להוביל את נושאי איכות הסביבה בבתי ספר. כמו כן, יש תכניות מעשיות יותר שמטרתן היא לשים את הדגש על "חקלאות מקיימת" (פרמקלצ'ר) ותכניות שמתמקדות בבנייה ירוקה. לימודי קיימות יכשירו בוגרים לעבודה בקידום תהליכי חיסכון והתייעלות סביבתית ברשויות עירוניות, שטחי חקלאות ומוסדות לימוד בישראל.
 
מרבית הקורסים נמשכים בין 50 ל-100 שעות לימוד אקדמיות. ישנן תכניות רחבות יותר הנמשכות בין 180 ל-230 שעות לימוד אקדמיות. מוסדות לימוד רבים מציעיםלכם לימודים בשעות אחר הצהריים, לימודים בימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים יוכלו להשתלב בלימודים.
 
 

תנאי קבלה ללימודי קיימות

 
תנאי הקבלה לקורסי קיימות משתנים בין מוסד למוסד. ישנם קורסים אשר פונים לקהל הרחבןעל כן אינם כוללים תנאי קבלה. מנגד ישנם קורסים הפונים לקהל יעד ספציפי ועל כן המועמדים צריכים לעמוד בתנאי סף אותם קובע מוסד הלימוד (קורסים הפונים למנהלים, מורים ועוד).
 
במרבית המוסדות אשר דורשים תנאי קבלה בסיסיים מדובר בתנאים הבאים:
1. ראיון אישי
2. בגרות מלאה
3. המלצות
 
 

לימודי קיימות - מה לומדים בתואר הראשון?

 
במסגרת לימודי קיימות זוכים הסטודנטים להכיר נושאים מעניינים ומרתקים כגון משברים אקולוגיים בעולם, הכנה של קומפוסט, עקרונות לשינוי הרגלים ועמדות, סוגי צריכה, טכניקות חלופיות לבנייה, אנרגיות אלטרנטיביות, הכנת תערובות אדמה, תכנוני גינות בנות קיימא, ניהול של משאבי טבע מקומיים, אסטרטגיות אגירה, טיהור מחזורי מים ועוד נושאים רבים ומרתקים בתחום הקיימות המתפתח.
 
 

למי מיועד הקורס?

 
הלימודים בתחום הקיימות מיועדים לכל אלו שהסביבה בה אנו חיים חשובה. כאלה שמעוניינים לתרום לשמירה על המערכת האקולוגית, על החי והצומח. בנוסף עולם הקיימות מכיל בתוכו מסלולי לימוד אשר פונים לקהל יעד ספציפי כמו למשל בניה ירוקה אשר מתאים למהנדסי בניין, הנדסאי בנייין ואדריכלים.
 
 

אפשרויות תעסוקה בתחום

 
המסיימים בהצלחה את הלימודים יוכלו ליישם את העקרונות של הקיימות במהלך חיי היום יום שלהם ובכך לתרום לאיכות הסביבה. יישום עקרונות הקיימות לא מצריך מאמץ גדול, הוא מהנה ואף חסכוני. מרבית הבוגרים של הקורסים משלבים את ההכשרה בעבודתם. אדריכלים יוכלו לפנות ללקוחות וקהלים חדשים בעקבות הבניה הירוקה. עובדי רשויות מקומיות יוכלו לפתח גינות קהילתיות ולפתח פרוייקטים נוספים. אנשי חינוך יוכלו ללמד ולגדל את הדור הבא לעולם של קיימות.
 
מעניין אותך לימודי קיימות?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בקיימות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד קיימות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד