לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

תואר ראשון בפיזיקה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר ראשון בפיזיקה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
לימודי פיזיקה לתואר ראשון נמשכים שלוש שנים, כאשר בסיומן מקבלים בוגרי התואר תעודת B.Sc. הלימודים מעניקים ידע רחב במגוון תחומים כמו- חקר חומרים, חקר החלל, חקר הטבע וחקר האנרגיה ועוד וזאת באמצעות מגוון נושאים מרתקים ומעניינים ביותר, ביניהם נוכל למצוא: תורת החשמל, תורת הקוונטים, תורת היחסים, תרמודינאמיקה ועוד.
במהלך הלימודים עוברים הסטודנטים קורסים שונים הקשורים לנושאים המוזכרים לעיל ובנוסף מבצעים ניסויים ומחקרים הקשורים לעולם הפיזיקה, המקנים להם ידע מעשי ותיאורטי ברמה מעמיקה וגבוהה.
 
 
האם הלימודים מתאימים לי?
 
לימודי פיזיקה לתואר ראשון הם לימודים לא פשוטים כלל. בעבור רבים תחום הפיזיקה זהו תחום לימודים קשה מאוד ולכן למי שאין זיקה לעולם זה יתקשה מאוד להצליח ולהתמיד בלימודים. מעבר לכך נדרש מכל הסטודנטים התמסרות מלאה ללימודים והשקעה אינסופית. מדובר במקצוע שמתאים למי שמתעניין בנושאים כמו אסטרופיזיקה, תורת הקוונטים, חומר, אנרגיה, טבע, מתמטיקה ועוד. 
 
 
היתרונות של לימודי פיזיקה
 
היתרון הגדול ביותר הוא העובדה שקיים ביקוש שק הולך וגדל לבוגרי פיזיקה, ישנם המון תחומים בהם צריכים פיזיקאים והם יכולים להשתלב בקשת מאוד רחבה של תחומים. יתרון נוסף הוא הגיוון שיש. העובדה שהעבודה בתחום היא מאוד מגוונת ומתפרשת על המון תחומים מאפשרת לפיזיקאים לבחור את התחום שמעניין אותם בו הן היו רוצים לעסוק. יתרון נוסף הוא הלימודים עצמם. נכון שהחומר הנלמד הוא ברמה גבוהה מאוד אבל הידע שנרכש שם הוא יקר מפז. הפיזיקה מעצבת את עולמנו והאנשים שהשפיעו על מהלך חיינו יותר מכל אחד אחר הם פיזיקאים כמו איינשטיין וניוטון.
 
 
החסרונות של לימודי פיזיקה
 
החסרון העיקרי הבולט הוא שמדובר בלימודים מאוד לא פשוטים ואף ניתן להגדירם כקשים, כאשר אחוז הנשירה של סטודנטים גבוה מאוד. כנאמר לעיל, רק מי שבאמת מסור לעולם הפיזיקה ומשקיע, יוכל לסיים בהצלחה את לימודיו ולקבל את התעודה. חסרון נוסף הוא שבשביל לעבוד בתחום שבאמת מעניינים ולהיכנס לתפקידים מרכזיים ומשמעותיים יש צורך בתואר שני בפיזיקה, כך שתואר ראשון בפיזיקה מהווה רק את הצעד הראשון בדרך. 
 
 
אפשרויות תעסוקה בתחום
 
לאחר סיום התואר וקבלת התעודה ניצבת בפני הבוגרים הדילמה במה ואיפה לעבוד בתור פיזיקאים. כמו שנאמר לעיל יש קשת רחבה מאוד של עבודות המוצעות להם כאשר השכר משתנה בין עבודה לעבודה. בין אפשרויות התעסוקה לבוגרי לימודי פיזיקה נוכל למצוא עבודה ב: תעשיית הסיליקון, סיבים אופטיים, לווינים, בקרה על הרעש בעזרת האקוסטיקה, MRI, תקשורת והעברת נתונים, אולטרסאונד, ממוגרפיה, ניתוחי לייזר, קרינת CT, מיפוי האוקיאנוסים בעזרת גלי הקול לצורך תנועת אוניות ועוד עבודות שונות ומגוונות שניתן לקחת בהן חלק.
 
 
שכר בתחום
 
השכר ההתחלתי של בוגרי לימודי פיזיקה ינוע סביב ה-7000 שקלים וכלל שיצבור ותק בתחום המשכורת תעלה ובסופו של דבר תגיע ל15,000-20,000 שקלים בחודש.
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר ראשון בפיזיקה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

סטודנטים ממליצים על פיזיקה

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
284 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.5 מתוך 5

לימודי תואר ראשון בפיזיקה בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים