072-3300504

תואר ראשון בפיזיקה

לימודי פיזיקה לתואר ראשון נמשכים שלוש שנים, כאשר בסיומן מקבלים בוגרי התואר תעודת B.Sc. הלימודים מעניקים ידע רחב במגוון תחומים כמו- חקר חומרים, חקר החלל, חקר הטבע וחקר האנרגיה ועוד וזאת באמצעות מגוון נושאים מרתקים ומעניינים ביותר, ביניהם נוכל למצוא: תורת החשמל, תורת הקוונטים, תורת היחסים, תרמודינאמיקה ועוד.
במהלך הלימודים עוברים הסטודנטים קורסים שונים הקשורים לנושאים המוזכרים לעיל ובנוסף מבצעים ניסויים ומחקרים הקשורים לעולם הפיזיקה, המקנים להם ידע מעשי ותיאורטי ברמה מעמיקה וגבוהה.
 
 
האם הלימודים מתאימים לי?
 
לימודי פיזיקה לתואר ראשון הם לימודים לא פשוטים כלל. בעבור רבים תחום הפיזיקה זהו תחום לימודים קשה מאוד ולכן למי שאין זיקה לעולם זה יתקשה מאוד להצליח ולהתמיד בלימודים. מעבר לכך נדרש מכל הסטודנטים התמסרות מלאה ללימודים והשקעה אינסופית. מדובר במקצוע שמתאים למי שמתעניין בנושאים כמו אסטרופיזיקה, תורת הקוונטים, חומר, אנרגיה, טבע, מתמטיקה ועוד. 
 
 
היתרונות של לימודי פיזיקה
 
היתרון הגדול ביותר הוא העובדה שקיים ביקוש שק הולך וגדל לבוגרי פיזיקה, ישנם המון תחומים בהם צריכים פיזיקאים והם יכולים להשתלב בקשת מאוד רחבה של תחומים. יתרון נוסף הוא הגיוון שיש. העובדה שהעבודה בתחום היא מאוד מגוונת ומתפרשת על המון תחומים מאפשרת לפיזיקאים לבחור את התחום שמעניין אותם בו הן היו רוצים לעסוק. יתרון נוסף הוא הלימודים עצמם. נכון שהחומר הנלמד הוא ברמה גבוהה מאוד אבל הידע שנרכש שם הוא יקר מפז. הפיזיקה מעצבת את עולמנו והאנשים שהשפיעו על מהלך חיינו יותר מכל אחד אחר הם פיזיקאים כמו איינשטיין וניוטון.
 
 
החסרונות של לימודי פיזיקה
 
החסרון העיקרי הבולט הוא שמדובר בלימודים מאוד לא פשוטים ואף ניתן להגדירם כקשים, כאשר אחוז הנשירה של סטודנטים גבוה מאוד. כנאמר לעיל, רק מי שבאמת מסור לעולם הפיזיקה ומשקיע, יוכל לסיים בהצלחה את לימודיו ולקבל את התעודה. חסרון נוסף הוא שבשביל לעבוד בתחום שבאמת מעניינים ולהיכנס לתפקידים מרכזיים ומשמעותיים יש צורך בתואר שני בפיזיקה, כך שתואר ראשון בפיזיקה מהווה רק את הצעד הראשון בדרך. 
 
 
אפשרויות תעסוקה בתחום
 
לאחר סיום התואר וקבלת התעודה ניצבת בפני הבוגרים הדילמה במה ואיפה לעבוד בתור פיזיקאים. כמו שנאמר לעיל יש קשת רחבה מאוד של עבודות המוצעות להם כאשר השכר משתנה בין עבודה לעבודה. בין אפשרויות התעסוקה לבוגרי לימודי פיזיקה נוכל למצוא עבודה ב: תעשיית הסיליקון, סיבים אופטיים, לווינים, בקרה על הרעש בעזרת האקוסטיקה, MRI, תקשורת והעברת נתונים, אולטרסאונד, ממוגרפיה, ניתוחי לייזר, קרינת CT, מיפוי האוקיאנוסים בעזרת גלי הקול לצורך תנועת אוניות ועוד עבודות שונות ומגוונות שניתן לקחת בהן חלק.
 
 
שכר בתחום
 
השכר ההתחלתי של בוגרי לימודי פיזיקה ינוע סביב ה-7000 שקלים וכלל שיצבור ותק בתחום המשכורת תעלה ובסופו של דבר תגיע ל15,000-20,000 שקלים בחודש.
מעניין אותך תואר ראשון בפיזיקה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בפיזיקה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד פיזיקה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד