לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

לימודי אדריכלות - תואר ראשון באדריכלות

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי אדריכלות - תואר ראשון באדריכלות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

כשאנחנו חושבים על אדריכלות אנחנו חושבים על מונומנטים, על כנסיות אירופאיות מטורפות, על מגדל אייפל, על אצטדיונים רחבי היקף, על בנייני באוהאוס, על הכנסת שלנו ועוד, אבל אדריכלות היא בעצם כל הבנייה סביבנו: בנייני המגורים, הגשרים, הפארקים, בנייני העירייה ועוד ועוד. אם נביט על כל אלה ממבט רחב יותר, אדריכלים במידה מסוימת מכתיבים לנו איך כיצד נחיה.

במיוחד בימים אלה, בהם נושא הדיור עולה לכותרות חדשות לבקרים, אדריכלים נדרשים להיות יצירתיים מאי פעם ולהתמודד עם מחירים מאמירים ואוכלוסייה גדלה. יותר מזה, גם ההתמודדות עם משבר האקלים לא פוסח על תחום האדריכלות ודורש מארכיטקטים להשתמש במרכיבים אקולוגיים, ירוקים וידידותיים בסביבה.  

תוכניות אדריכליות שהוצאו לפועל לפני עשרות ומאות שנים משפיעות על תושבים, אם אנחנו מודעים ואם לא, עד היום, דבר המראה את החיוניות והמשמעותיות של עבודת האדריכל. 


אדריכל - או ארכיטקט - אחראי על תכנון החלל ועיצובו - החל מרמת המאקרו (עיצוב המרחב - בניין ערים וכו') ועד לרמת המיקרו (תכנון מבנים וניצול נכון של החלל שלהם). לימודי אדריכלות מלמדים את הסטודנטים על תכנון החלל ועיצובו. התחום הינו רחב מאוד ונהוג לעשות הבחנה בין אדריכלות נוף, תכנון עירוני ואדריכלות פנים. האדריכל משרטט תוכנית שמשלבת בין צרכיו הכלליים של הלקוח לבין דרישותיו הספציפיות - אך מתחשב גם בתנאי השטח, האקלים והיתרי הבניה. לאחר מכן הוא מפקח על מלאכת הבנייה.

 

את הלימודים לתואר ראשון ניתן ללמוד באוניברסיטאות וכן במספר מכללות. הלימודים כוללים הכשרה רחבה ובין נושאי הלימוד ניתן למצוא קורסים בתורת הבנייה, הנדסה, חשמל, תולדות האומנות, עיצוב, אדרכילות היסטורית ועוד. ישנם מוסדות לימוד שההכשרה כוללת גם לימודי הנדסה לתואר.


למי מתאימים לימודי אדריכלות?


לימודי האדריכלות הם לימודים מרתקים המשלבים לימודים ריאליים ברמה גבוהה ולימוד מיומנויות טכניות יחד עם יצירתיות וחוש אסתטי מפותחים. מדובר בלימודים תובעניים הדורשים מהסטודנטים מוטיבציה גבוהה והשקעה רבה.

התכונות הנדרשות לעבודה כאדריכל בתום הלימודיםם הם עמידה בלוחות זמנים, עיסוק רב בבירוקרטיה ובעניינים טכניים בנוסף להיבט היצירתי והאומנותי, השקעת זמן רב והשתייכות לתחום שהוא לעתים תחרותי ודורש יכולות שכנוע, פשרה ועמידה בלחצים. 

תנאי קבלה לאדריכלות

לימודי אדריכלות ניתן ללמוד במספר אוניברסיטאות, וכן במספר מכללות ואפשר לבחור בין מסלולי ערב ולימודי בוקר. תנאי הקבלה יחסית אינם גבוהים במיוחד ועומדים על:תעודת בגרות מלאה, ממוצע בגרות ב 4 יחידות מתמטיקה של 80, וציון פסיכומטרי בין 500-550. בנוסף ברוב המוסדות דורשים מהמועמדים להגיע עם תיק עבודות המראה יכולות יצירתיות ואומנותיות (רישום, ציור, שרטוט וכדומה). תואר שני באדריכלות ניתן ללמוד רק בטכניון - או במוסדות בחו"ל. 


נושאי הלימוד בתואר ראשון באדריכלות

 
במהלך הלימודים לומדים הסטודנטים את כל מה שקשור לעיצוב ותכנון מבנים מיסודם ולומדים כיצד לשרטט ברמה גבוהה. הסטודנטים עוברים המון קורסים שכל אחד מהם נוגע בתחום אחר של אדריכלות. בין הקורסים הנלמדים בתואר נוכל למצוא: אדריכלות נוף, עיצוב פנים, תכנון ערים, פנג שואי, תכנון כבישים, עיצוב הבית וסביבת מגורים, בינוי ערים, גיאומטריה תיאורית, חומרי בניין, תולדות האדריכלות, פיזיקה, טכנולוגיה של הבניה, ארכיטקטורה של מבנים, אנגלית, מתמטיקה, הקמת מבני ציבור ועוד.
 
במהלך התואר לומדים הסטודנטים מספר מקצועות עיקריים, ביניהם: תכנון אדריכלות, עיצוב פנים, תולדות האמנות והאדריכלות, תורת הבנייה, הנדסת אנוש, חישוב סטטי ותכנון הנדסי, הנדסה תיאורית, מערכת המבנה, המחשבה החזותית, חומרי בניין, תכנון באמצעות מחשב (תיב"ם), תחיקת הבנייה והבטיחות, קלימטולוגיה. במקומות מסוימים כוללת ההכשרה לימודי הנדסה לתואר. בנוסף, לומדים הסטודנטים איך משקמים מבנים, איך לעבוד עם המחשב ועם תוכנות לאדריכלות ועיצוב. לקראת סיום הלימודים צריכים הסטודנטים להכין פרויקט גמר שיסכם את עבודתם ולימודיהם בצורה הטובה ביותר. לעבודות הגמר חשיבות רבה והם משמשות בתור "כרטיס ביקור" בעבור הסטודנטים.

 
לימודי אדריכלות
 
 

מהו משך לימודי אדריכלות?


לימודי תואר ראשון בארכיטקטורה נמשכים חמש שנים אשר בסופן מקבלים תואר B.Arch באדריכלות / ארכיטקטורה.


מה הן אפשרויות התעסוקה עבור בוגרי אדריכלות?


בוגרי התואר יוכלו להתקבל החל משנת הלימודים השנייה כחבר סטודנט ב"א.א.מ אדריכלים ומעצבי פנים - תאגיד אדריכלים, מהנדסים, הנדסאים ומעצבי פנים בישראל", ויהיו זכאים להתקבל כחברים מן המניין עם תום הלימודים וההסמכה.ברגע שמסתיימת ההסמכה ומתקבל האישור יכול הבוגר להתחיל לתכנן ולשרטט מבנים ולאשר אותם מול העירייה, המועצה, מנהל מקרקעי ישראל או כל גוף אחר.
 
הבוגרים נקראים "אדריכל רשום", ורשאים לחתום על תכנון מבנים בני עד ארבע קומות. לאחר תקופת התמחות בת שלוש שנים הם יכולים להירשם אצל רשם המהנדסים והאדריכלים, ומקבלים תואר "אדריכל רשוי".
 
אחרי 5 שנים של לימודים לא פשוטים, כאשר מסיימים את הלימודים האקדמיים מגיע שלב "התכל'ס" שבו צריך למצוא עבודה ולהביא את כל הידע והניסיון שנלמדו במהלך התואר לידי מעשיות.

הצעד הראשון הוא למצוא משרד שבו ניתן לעשות התמחות, לרכוש ניסיון מעשי עד שמרגישים מוכנים לצאת לשוק של העצמאיים.
 
ניתן לעבוד בתור אדריכלים של מגוון סוגי מבנים - מסעדות, בתי מגורים, גורדי שחקים, אצטדיונים, מפעלים, כבישים, בנייני משרדים, קניונים, בתים פרטיים, שכונות, שיכונים, בתי מלון, תיאטרונים, גינות ועוד המון סוגי מבנים- לכל אחד מהם יש את האדריכל שמתמחה בתחום הספציפי לו. 
 

שכר אדריכלים


לפי הנתונים העדכניים ביותר של משרד העבודה והרווחה, ממוצע השכר ההתחלתי של אדריכלים הוא: 8,065 ש''ח ובמדד הביקוש אצל המעסיקים המקצוע מדורג 6 מתוך 10 (ביקוש ממוצע).

סוג המשרה

עד 3 שנים נסיון

3-10 שנות נסיון 

עצמאי לפי שעה

אדריכל מתמחה

6,500-7,500 ש''ח

אין

150- 200 ש''ח 

אדריכל רשום

7,000-9,000 ש"ח

10,000-15,000 ש"ח

250-500 ש''ח

  
מלבד שעות ייעוץ ועבודה ישנו תמחור לפי עבודות ספציפיות של אדריכל ופרוייקטים כמו: תכנון וילה, תכנון מבנה ציבורי, הדמייה, תכנון אינסטלציה ועוד.  לדוגמא תכנון בית פרטי עד 150 מ''ר נע בין 50,000 ל 80,000 ש''ח
 
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי אדריכלות - תואר ראשון באדריכלות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

סטודנטים ממליצים על אדריכלות

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
621 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.5 מתוך 5

לימודי תואר ראשון באדריכלות בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים