האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר ראשון במוסיקה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר ראשון במוסיקה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי מוסיקה לתואר ראשון ניתן למצוא במספר מצומצם של אוניברסיטאות ובמקצת מכללות ובתי ספר למוסיקה. לימודי מוסיקה נמשכים בין שלוש לארבע שנים וכוללים לימודי תיאוריה וכן לימודים מעשיים. כמו"כ לימודי מחול לתואר ראשון ניתן למצוא במספר מצומצם של מכללות ובבתי ספר לאמנות, הלימודים כוללים שיעורי ריקוד, כוריאוגרפיה ועוד. לימודי מוסיקה הם שם נרחב לכלל תחומים הקשורים למוסיקה כגון: נגינה, שירה, הלחנה ועוד. לימודי מוזיקה לתואר ראשון נמשכים בין שלוש לארבע שנים (תלוי במוסד הלימודים הנבחר) ובמהלכם לומדים על מגוון סגנונות המוסיקה הקיימים, תיאוריות מוסיקליות ועוד. לימודי מוסיקה כוללים בתוכם גם קומופוזיציה, ניתוח, לימוד נגינה ועוד.

לימודי מחול הינם לימודים מעשיים וכוללים סדנאות מעשיות, שיעורי טכניקה, כוריאוגרפיה, סגנונות ריקוד ועוד. לרוב רקדנים מתמחים במספר מצומצם של סגנונות ריקוד: סלסה, וולס, ריקודים סלוניים, ריקוד מודרני, ג'אז, בלט, פלמנקו, ריקודי עם ועוד. שיעורים נוספים הנלמדים במסגרת לימודי מחול: פיזיולוגיה של גוף האדם, אימפרוביזציה, היסטוריה של הריקוד וכו'.

 

משך הלימודים

ישנו מגוון רחב מאוד של אפשרויות לימודץ במידה ומדובר על תואר ראשון בתחום הלימודים יימשכו בין 3-4 שנים. ישנן גם לא מעט אופציות ללמוד קורס קצר/לימודי תעודה ובמקרה כזה אורך הלימודים יהיה קצר באופן משמעותי כי מודבר בלימודים של נושא ספציפי ולא בלימודי מוסיקה מקיפים כמו בתואר ראשון.

 

איפה עובדים?

בוגרים שסיימו ללמוד תואר ראשון ומעוניינים לעסוק בתחום המוסיקה יכולים למצוא את עצמם משתלבים בתעשייה של המוסיקה כמפיקים, מלחינים או כותבים. בנוסף, ניתן כמובן לנסות ולפתוח בקריירה עצמאית כזמרים עצמאיים ולשתף פעולה עם להקות וכו'. למרות הקושי הלא מבוטל תעשיית המוסיקה מאפשרת פתיחת דלתות רבות וחופש יצירתי מוחלט לכל מי שמעוניין ובעל כשרון בתחום. 
 
 
כמה מרוויחים?
 
נושא השכר בתחום האמנות בכלל ובתחום המוסיקה בפרט הוא פרוץ ומורכב ותלוי בהמון משתנים. למשל: עורך מוזיקלי ברדיו/טלוויזיה יכול להרוויח 250-450 ש"ח לתוכנית - תלוי ברקורד שצבר. עורך תוכן באתר יכול לעבוד כשכיר ולהרוויח שכר התחלתי של 7,500 ש"ח בשנים הראשונות עם צפי לעלייה אחרי כמה שנים. כמובן שמוזיקאי שפרץ והתפרסם יכול להרוויח לא מעט כסף מהופעות, אלבומים, שיתופי פעולה פרסומיים וכו' וכו' אבל ברור שרק יחידי סגולה מרווחים את הסכומים הנ"ל וכל השאר נלחמים על מקומם בתעשייה הקטנה והלא פשוטה של הארץ. בנוסף, מוזיקאי בעל ידע בנגינה על מגוון כלים יכול לעשות שיעורים פרטיים לנוער או להעביר שיעורים בבתי ספר וכדו' ולהרוויח שכר של 250 ש"ח לשיעור כשלחאר כמה שנות נסיון ועם צבירה של שם ורקורד ניתן גם לדרוש סכומים משמעותיים יותר. בנוסף, ניתן לעבוד גם כטכנאי סאונד בהפקות שונות. טכנאי סאונד מתחיל יכול להרוויח שכר של 7000-8000 ש"ח חודיש ולאחר 3-5 שנות נסיון צפוי השכר לעמוד על 8,500-9,500 ש"ח חודשי.

לימודי תואר ראשון במוסיקה, שירה ופיתוח קול בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים