האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מקצועות מבוקשים בישראל

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במקצועות מבוקשים בישראל
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מדי שנה מתחילים ללמוד למעלה מ-300 אלף סטודנטים חדשים אשר מתחלקים בין האוניברסיטאות, מכללות חוץ תקצביות, מכללות אקדמיות תקציביות ומכללות לחינוך. בין הלומדים ישנם סטודנטים אשר רק מתחילים את דרכם ויש כאלה הממשיכים לתואר שני ושלישי. באופן כללי אנו עדים לעלייה במספר הסטודנטים לתואר ראשון בכלל התארים ומסלול לימודי הנדסה הוא הגדול ביותר בארץ כשאחד מכל ארבעה סטודנטים לומד את התחום. במשך שנים מדעי הרוח היה תחום הלימודים הגדול ביותר בישראל אך בעקבות הזינוק המרשים והדרישה במקצועות ההייטק נוצר השינוי.
 
כאר אנו מדברים על הגידול המרשים במספר הסטודנטים למקצועות ההנדסה צריך לזכור שהממשלה פעלה בנושא והקצתה לא מעט תמריצים למוסדות הלימוד (תמריצים בגובה של מיליוני שקלים) על מנת לשדרג את תשתיות המחקר, קליטה של חברי סגל מהמעלה הראשונה וגיוס הסטודנטים. כל אלה הביאו לגידול המשמעותי. המל"ג מדבר על כך שהמספרים רק יגדלו יותר ויותר בכל שנה. אם נבחן את תחום ההנדסה מכיוון שוק העבודה נוכל להבין מדוע מדובר בתחום המבוקש ביותר בישראל. הדרישה לאנשי מקצוע מתחומי ההנדסה וההייטק קיימת תמיד, בנוסף הסטודנט יודע שמיד בסיום לימודיו יוכל להשתלב בתחום ולהרוויח משכורת גבוהה. התחום יכול מאוד להתאים לאנשים צעירים שאוהבים מתמטיקה, טכנולוגיה ומדע.
 
 
אז מהם בעצם המקצועות המבוקשים ביותר בישראל?
 
כפי שציינו המקצועות עם הדרישה הגדולה ביותר מגיעים מתחום ההנדסה וההייטק, תחומים אלו כוללים מגוון רחב של אפשרויות כך שתוכלו לבחור את מה שמתאים ביותר עבורכם.
 
הנדסת תוכנה - ניתן לומר כי כל תחומי התעשייה נשענים על הנדסת התוכנה. מהנדס התוכנה הוא האדם האחראי על הפיתוח, התכנון והתחזוקה של התוכנה כאשר בעצם כל מוצר או מכשיר אשר אנו משתמשים בו מכיל בתוכו תוכנות ועל כן הצורך באותם המהנדסים. התחום יתאים לאנשים ריאלים אשר אוהבים ונמשכים לחידושים בעולם המחשבים.
 
הנדסת מכונות - נחשב לאחד מהתחומים הוותיקים והמבוקשים בעולם ההנדסה. מדובר בלימודים הכוללים מחקר ופיתוח של כלי תעופה, מנועים, מכונות, רובוטיקה, אנרגיה ועוד. כפי שניתן להבין בעצם מדובר בתחום אשר מקדמים את הייצור והטכנולוגיה בתעשייה. הלימודים יכולים להתאים לאנשים ריאלים עם אהבה לעולם המכני.
 
הנדסת חשמל - אחד מהתחומים המבוקשים ביותר בשוק העבודה. הנדסת חשמל נחשב לתחום יוקרתי מאוד ועל כן הבוגרים פשוט "נחטפים" לעבודה מיד בסיום הלימודים. בין המשרות בהן תוכלו לעסוק בסיום הלימודים: מכשור רפואי, רובוטיקה, תקשורת אופטית ועוד.
 
הנדסה אזרחית / הנדסת בניין - תחום זה עוסק בתכנון וביצוע של מבנים שונים כגון: מבני תעשייה, מגורים, ביוב, גשרים וכו'. בנוסף לתכני הלימוד הקלאסיים בתחום הסטודנטים נחשפים גם לתחומים הכלכליים, המשפטיים והעסקיים כבר במהלך הלימודים. גם בתחום לימוד זה ישנה דרישה גבוהה וזאת מהסיבה שהבנייה בארץ רק הולכת ומתפתחת משנה לשנה.
 
מנתח ביג דאטא - תחום שהולך וגדל בקצב אדיר, הדרישה לאנליסטים מקצועיים שינתחו נתונים, גדלה במיוחד בזכות חברות ההייטק שמחפשות אנשים מקצועיים עם ידע מתמטי נרחב, שינתחו עבורם כמויות מידע גדולות וכך לייעל את מוצרי החברה ולשפר אותם  
 
 
הנדסת תעשייה וניהול - תחום זה בעצם משלב בתוכו מגוון תתי תחומים ובניהם: כלכלה, הנדסה, מחשוב, ניהול וארגון. מהות הלימודים היא להכשיר אנשי מקצוע אשר יוכלו לתת מענה לפתרון של בעיות בשירותים ובתעשייה. מדובר בתחום דינמי אשר מתפתח כל הזמן ומתאים את עצמו להתפתחויות במשק ובתעשייה.
 
מעצבי חווית משתמש (UI/UX) - תחום התופס תאוצה רבה בעולם ההייטק שאינו דורש הרבה ידע בתכנות (לרוב נדרש ידע בסיסי ב CSS).  בתחום זה המעצב אחראי על כל המראה של מוצר (בדר''כ טכנולוגי) ועל הנוחות של השימוש בו עבור המתשמש הסופי. הביקוש למקצוע גדל בשנים האחרונות כי הרבה חברות הבינו שחוויות משתמש מעולה יכולה לעשות את כל ההבדל בין מוצר שעובד למוצר מצוין שינצח את המתחרים בשוק. תחום דומה הקיים יותר זמן אך עדיין עם דרישה גבוהה הוא מעצב גרפי מידע על המקצוע והלימודים תוכלו לקרוא כאן
 
הביוטכנולוגיה - הביקוש לבוגרים בתחום אף פעם לא מפסיק ונדרש תמיד על מנת שעולם המדע יוכל להתפתח ולהתקדם. המונח ביוטכנולוגיה בעצם משלב בתוכו את עולם הביולוגיה יחד עם הטכנולוגיה מה שמאפשר לפיתוח מדעי מתקדם.
 
הנדסה ביו רפואית - תחום זה בעל חשיבות גדולה ובעזרתו תוכלו להיכנס לעולם מרתק אשר יכול להוביל לפריצות דרך בתחום הרפואה והצלת חיי אדם. השתלבות בתחום זה תאפשר לכם לקחת חלק בפיתוח של מכשור רפואי מתקדם אשר יוכל לעזור לכלל האוכלוסיה.
 
 
כפי שיכולתם לראות ישנם מגוון רחב של תחומים בתוך לימודי ההנדסה וכל אחד יכול לראות למה הוא מתחבר. הדבר המשמעותי הוא שמדובר בלימודים מבוקשים מאוד ולא משנה באיזה תחום תבחרו הדרישה לעובדים קיימת. ע"י התמדה בלימודים ועבודה קשה תוכלו להבטיח לעצמכם מקצוע לחיים ושכר מתגמל.
 
קראו כאן על תחומי הלימודים המבוקשים ביותר ב 2021

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים