האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר ראשון במדעי החיים – כשטבע וטכנולוגיה נפגשים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

תואר ראשון במדעי החיים – כשטבע וטכנולוגיה נפגשים

הידעתם שצמחים מתקשרים אחד עם השני? ראיתם פעם רובוטים שעוסקים בחקלאות? רוצים להתמקצע כבר בשלב הלימודים? ללמוד מעבדנות רפואית ולהתמחות בבית החולים? את כל זה ועוד תוכלו למצוא בתואר ראשון במדעי החיים. לימודי מדעי החיים יכניסו אתכם לעולם שלם, מופלא ומרתק הכולל בתוכו תחומים מגוונים כגון ביולוגיה מולקולרית, הנדסה גנטית, פיזיולוגיה של צמחים ובעלי חיים, אבולוציה, אקולוגיה, הדברה ביולוגית, מדעי הסביבה, ביוטכנולוגיה ועוד.
 
לימודי מדעי החיים - מקצוע מרתק
 
מה לומדים?

הלימודים מקנים ידע בסיסי ויישומי במקצועות הביולוגיה החדשניים והקלאסיים. כמו כן נלמדים תחומי לימוד רבים כמו: ביולוגיה מולקולרית, ביוטכנולוגיה, ביוכימיה, זואולוגיה, מדעי הצמח, פיזיולוגיה של בעלי חיים, אקולוגיה ועוד, בכך מספק התואר הראשון במדעי החיים כלים שיאפשרו לבוגריו להשתלב בתעשייה ובמחקר ולתרום לפיתוח כלכלי, חינוכי וחברתי ברמה הלאומית והאזורית. לדוגמא: התואר הראשון במדעי החיים במכללת אחוה מתאים את עצמו כל העת לשינויים המהירים המתרחשים בחברה ובמדע, במטרה לגוון את דרכי הלמידה בדומה לסביבות המשתנות. התכנית מתבססת על משאבי האזור, ההון האנושי, הטבע והנוף, כמשאב שתורם לפיתוח המרחב האקדמי וקידום המחקר בתחומי המדעים.

 

"אם בעבר ביולוגיה איגדה תחתיה תחומים כמו זואולוגיה או בוטניקה, היום התחום של מדעי החיים הוא הרבה יותר רחב ומקיף נושאים שבעבר אפילו לא היו קיימים בתחום של מדעי החיים", מסביר ד"ר אלי אפללו ראש המחלקה למדעי החיים במכללת אחוה. "תרומתם של מחקרים בתחומים אלה נוגעת לכל שלב ולכל נקודה בחיים שלנו, החל מפיתוח תרופות ועד לפיתוח תהליכים וחידושים שאנחנו נחשפים אליהם מחדש בתחומים האלה".

 

חממה מתקדמת

 

התמחויות בתואר

הסטודנטים יכולים לבחור לשלב במהלך הלימודים תחומים חדשניים כגון:

• אגרוטק (ההייטק של החקלאות)

מעבדנות רפואית (לימודי תעודה הנלמדים במכללת אחוה בשיתוף המרכז הרפואי שיבא תל-השומר, כולל הכשרה מעשית במעבדות המרכז הרפואי שיבא)

• סביבה וקיימות

ועוד

 

משך הלימודים

התכנית הינה חד-חוגית לתואר ראשון בהיקף של 120 נקודות זכות, כאשר משך הלימודים הינו שלוש שנים.

 

אפשרויות תעסוקה אחרי התואר

שוק העבודה בתחום מדעי החיים הוא מגוון ואפשר למצוא בוגרים שלנו בשלל המקצועות, החל ממעבדות רפואיות בבתי החולים וכלה בחברות ביוטכנולוגיות, חברות הפארמה השונות, בתעשייה ובמסחר. בנוסף, בוגרי התכנית יכולים לבחור גם באפיק מעבר לרפואה ארבע שנתי או להמשיך לתואר שני בהוראת המדעים. 

רוצים לדעת האם אתם מתקבלים למדעי החיים?
בידקו כאן את סיכויי הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

לימודי תואר ראשון במדעי החיים בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי