072-3300504

סיבות מעולות ללמוד כלכלה

שאלתם את עצמכם אם אתם צריכים ללמוד תואר ראשון בכלכלה? אם כן וגם אם לא, הכנו עבורכם כמה רשימת של סיבות מעולות ללמוד כלכלה. 

אז מה לומדים בתואר ראשון בכלכלה?
לימודי כלכלה עוסקים באופן בו אנשים פרטיים, קבוצות ומדינות מנהלות את המשאבים שלהם. ניתן לחלק את התחום למיקרו-כלכלה שמתמקד בהחלטות אינדיבידואליות, ולמאקרו-כלכלה שמתייחס לכלכלה כמכלול. שני התחומים עושים שימוש במקרי עבר ובתנאים קיימים כדי לחזות כיצד השוק יתנהג בעתיד על מנת לקבל החלטות בהתאם. במסגרת הלימודים, סטודנטים לכלכלה לא רק צוברים מיומנויות להבנת שווקים מורכבים, אלא גם לומדים ניתוח נתונים ופתרון בעיות, כמו גם את החשיבה הביקורתית הנדרשת להצלחה מקצועית. למען האמת לימודי כלכלה יכולים להיות שימושיים בכל תחומי החיים, לא רק בעסקים. 

הנה כמה סיבות טובות ללמוד כלכלה:


 1. כלכלה נמצאת בכל מקום – היא חלק מחיי היום-יום ומעניקה לנו הבנה טובה יותר של העתיד. היא מעניקה לנו אפשרות להבין את התנודתיות של השוק ובזה ליישם ידע בארגונים שונים. תחום הכלכלה צומח במהירות, מטבעות דיגיטליים יעצבו את העתיד, ואלה עם השכלה כלכלית מוצקה יובילו את העתיד.
 2. השפעה רחבה – כלכלה תאפשר לכם להוביל שינוי חיובי בעולם. זה תחום ששזור בטכנולוגיה, ניהול, יזמות, עבודה הומניטרית וישבו פוטנציאל לעשיית שינוי.
 3. פרספקטיבה בינלאומית – כלכלות של מדינות שונות עובדות זו עם זו, והקשרים ביניהן יגרום לכם להבין איך העולם עובד ולהעניק לכם תובנות לגבי תרבויות שונות, אנשים וחברות.
 4. הרחבת אוצר המילים שלכם – לא מדובר בלימוד של מילים גרנדיוזיות, אלא במילים שאמורות לעזור לפתח אסטרטגיה עסקית. כשאתם מבינים את המושגים אתם יכולים להשתמש בתיאוריות כדי "לתקוף" סיטואציות  ולעשות החלטות טובות יותר לארגון בו אתה חברים.
 5. אתם תבינו את ההוצאות שלכם – כלכלה תלמד אותכם כיצד הארגון שלכם מתנהג, אבל יהיו לכם גם תובנות לגבי ההוצאות והערכים הפרטיים שלכם. זה יפתח לכם את העיניים בנוגע לדרך בה החלטות יומיומיות מלאות בחישובים ועקרונות כלכליים. 
 6. אתה תבינו את הניואנסים שבתחום – רוב האנשים חושבים שכלכלה זה גרפים, עקומות, מודלים, אבל בפועל קיימים הרבה ניואנסים בכלכלה. רוב התיאוריה הכלכלית מבוססת על התנהגות רציונלית של אנשים, אך עם זאת חשוב לדעת מה עושים כשההנחות האלה כושלות. לימוד הטיות קוגניטיביות שמשפיעות על תהליך קבלת ההחלטות יציידו אתכם בכלים לצפייה בהתנהגות אנושית בעולם האמיתי, אם זו התנהגות רציונלית ואם לא. 
 7. תלמדו איך למנף כלים כלכליים – בנוסף לקבלת החלטות נכונות בחיים הפרטיים והארגוניים, לימודי כלכלה יסייעו לכם בלימודי תואר ראשון במנהל עסקים אם תחפצו בכך. אלה יציידו אתכם בכלים בסיסיים לפתרון בעיות ובידע טכני שיעזרו לכם את ה-MBA .
 8. זה יאפשר לכם להשתלב בתעשיות נוספות – הרבה תחומים דורשים ידע בכלכלה: פיננסים, בנקאות, ביטוח, פוליטיקה וכו'. גם בתחום שאתה בן כעת לימודי כלכלה יעזרו לך להיות יעיל יותר.
מעניין אותך סיבות מעולות ללמוד כלכלה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בכלכלה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד כלכלה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד