072-3300504

לימודי אופטיקה

לימודי אופטומטריה מידע כללי
 

לימודי אופטומטריה (אופטיקה) עוסקים באבחון בעיות ראייה בדרגות שונות – ביכולת הראייה או ברמה התפקודית (בעיות מיקוד, פזילה ועוד).
במסגרת הלימודים רוכשים הסטודנטים את הכלים לטפל בבעיות השונות אם על ידי התאמת משקפיים, עזרי ראייה שונים (עדשות). ההכשרה במסגרת הלימודים כוללת גם לימודים תיאורטיים וגם עבודה מעשית וקלינית המתבצעת במחלקות עיניים בבתי חולים.
לימודי אופטומטריה התפתחו בשנים האחרונות בעקבות פריחת התחום, בעבר לא הייתה הבחנה ברורה בין אופטיקאים, שמייצרים ומלטשים את המשקפים לבין אופטומטריסטים, שמתמחים בבדיקה וטיפול בתפקודי הראייה.
כיום בעקבות התפתחות התחום הפך תחום לימודי האופטומטריה למסודר יותר ולא ניתן לעסוק בו ללא הכשרה מתאימה (בניגוד לעבר בו למדו אופטיקאים את העבודה במהלך עבודתם כשוליות של אופטומטריסטים).
 
למי מתאים
 
קהל היעד של תחום זה הוא בעיקר מעומדים המעוניינים להשתלב בעולם האופטיקה,ייצור וחיתוך עדשות מגע ומשקפיים.
 
משך זמן הלימודים
 
לימודי תואר של אופטומטריה נפרשים על פני ארבע שנים ומקנים ידע מרחב במדעי החיים ומדעי הטבע וכוללים לימודים תיאורטיים של המקצוע לצד טיפול מעשי תחת השגחה מקצועית. ניתן ללמוד אופטומטריה באוניברסיטאות ובמכללות השונות המוכרות לכך.
 
תנאי קבלה
 
המועמדים הפוטנציאלים נדרשים לעמוד בציון פסיכומטרי 600 ומעלה כאשר שמים דגש בעיקר על החלק הריאלי- מתמטיקה ופזיקה בתעודת הבגרות.
 
נושאי לימוד

לימודי אופטומטריה כוללים לימודי מבואות בביולוגיה, בכימיה, בפיסיקה ובאנטומיה, לימיד ביוכימיה, מיקרוביולוגיה, גנטיקה, פיסיולוגיה, תפיסה תחושתית של הראייה, נוהלי בדיקות, פתולוגיה עינית, אופטיקה גריאטרית ולימודים קליניים בשילוב הכשרה מעשית.
ניתן ללמוד לימודי אופטומטריה, לימודי תואר ראשון, באוניברסיטת בר-אילן המפעילה מסלול משותף עם המכללה לאופטומטריה בישראל, וכן בהדסה ירושלים.
המכללה לאופטומטריה בישראל יצרה מהפך בכל הקשור למיסוד המקצוע ולשיפור הרמה בישראל. פעולות רבות נעשו על ידה לקבלת הכרה כמקצוע ליגטימי, ומדריכים בעלי תואר שלישי מארצות הברית העלו מאוד את רמת לימודי האופטומטריה.
בוגרי לימודי אופטומטריה זכאים לתעודת תואר ראשון באופטומטריה (B.Opto). עם זאת הבוגרים מחויבים לעמוד בבחינת רישוי של משרד הבריאות כדי לקבל רישיון עבודה כאופטומטריסטים.
 
אפשרויות תעסוקה
 

אפשרויות התעסוקה העומדות בפני בוגרי לימודי אופטומטריה (אופטיקה) מגוונות. אופטומטריסטים יכולים לעבוד במוסדות רפואיים כמו בית חולים, מכוני ראייה, קליניקות המתמחות באופטומטריה או לעבוד בחנות משקפים, ברשת מסחרית או בחנות עצמאית.
כמו כן, הם יכולים להמשיך ללימודי תארים מתקדמים בנוירוביולוגיה, מדעי המוח ולהתמקד במחקר.
 
 
שכר התחלתי ממוצע
 
אופטומטריסט מתחיל שעושה בדיקות עיניים והתאמת משקפיים בדרך כלל עובד במודל שעתי של 50-80 ש"ח בממוצע לשעת עבודה .
אופטומטריסט שעובד ברשת לחנויות אופטיקה יכול להגיע לשכר של 6,000 עד 12,000 ש"ח בממוצע- תלוי ותק וניסיון בתחום .
בעל תואר שני בתחום (אפוטומטריסט קליני) יכול להגיע לשכר 15,000 ש"ח בממוצע במשק .
 
 
מעניין אותך לימודי אופטיקה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון באופטיקה, אופטומטריה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד אופטיקה, אופטומטריה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד