האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי אופטיקה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי אופטיקה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
לימודי אופטומטריה מידע כללי
 

לימודי אופטומטריה (אופטיקה) עוסקים באבחון בעיות ראייה בדרגות שונות – ביכולת הראייה או ברמה התפקודית (בעיות מיקוד, פזילה ועוד).
במסגרת הלימודים רוכשים הסטודנטים את הכלים לטפל בבעיות השונות אם על ידי התאמת משקפיים, עזרי ראייה שונים (עדשות). ההכשרה במסגרת הלימודים כוללת גם לימודים תיאורטיים וגם עבודה מעשית וקלינית המתבצעת במחלקות עיניים בבתי חולים.
לימודי אופטומטריה התפתחו בשנים האחרונות בעקבות פריחת התחום, בעבר לא הייתה הבחנה ברורה בין אופטיקאים, שמייצרים ומלטשים את המשקפים לבין אופטומטריסטים, שמתמחים בבדיקה וטיפול בתפקודי הראייה.
כיום בעקבות התפתחות התחום הפך תחום לימודי האופטומטריה למסודר יותר ולא ניתן לעסוק בו ללא הכשרה מתאימה (בניגוד לעבר בו למדו אופטיקאים את העבודה במהלך עבודתם כשוליות של אופטומטריסטים).
 
למי מתאים
 
קהל היעד של תחום זה הוא בעיקר מעומדים המעוניינים להשתלב בעולם האופטיקה,ייצור וחיתוך עדשות מגע ומשקפיים.
 
משך זמן הלימודים
 
לימודי תואר של אופטומטריה נפרשים על פני ארבע שנים ומקנים ידע מרחב במדעי החיים ומדעי הטבע וכוללים לימודים תיאורטיים של המקצוע לצד טיפול מעשי תחת השגחה מקצועית. ניתן ללמוד אופטומטריה באוניברסיטאות ובמכללות השונות המוכרות לכך.
 
תנאי קבלה
 
המועמדים הפוטנציאלים נדרשים לעמוד בציון פסיכומטרי 600 ומעלה כאשר שמים דגש בעיקר על החלק הריאלי- מתמטיקה ופזיקה בתעודת הבגרות.
 
נושאי לימוד

לימודי אופטומטריה כוללים לימודי מבואות בביולוגיה, בכימיה, בפיסיקה ובאנטומיה, לימיד ביוכימיה, מיקרוביולוגיה, גנטיקה, פיסיולוגיה, תפיסה תחושתית של הראייה, נוהלי בדיקות, פתולוגיה עינית, אופטיקה גריאטרית ולימודים קליניים בשילוב הכשרה מעשית.
ניתן ללמוד לימודי אופטומטריה, לימודי תואר ראשון, באוניברסיטת בר-אילן המפעילה מסלול משותף עם המכללה לאופטומטריה בישראל, וכן בהדסה ירושלים.
המכללה לאופטומטריה בישראל יצרה מהפך בכל הקשור למיסוד המקצוע ולשיפור הרמה בישראל. פעולות רבות נעשו על ידה לקבלת הכרה כמקצוע ליגטימי, ומדריכים בעלי תואר שלישי מארצות הברית העלו מאוד את רמת לימודי האופטומטריה.
בוגרי לימודי אופטומטריה זכאים לתעודת תואר ראשון באופטומטריה (B.Opto). עם זאת הבוגרים מחויבים לעמוד בבחינת רישוי של משרד הבריאות כדי לקבל רישיון עבודה כאופטומטריסטים.
 
אפשרויות תעסוקה
 

אפשרויות התעסוקה העומדות בפני בוגרי לימודי אופטומטריה (אופטיקה) מגוונות. אופטומטריסטים יכולים לעבוד במוסדות רפואיים כמו בית חולים, מכוני ראייה, קליניקות המתמחות באופטומטריה או לעבוד בחנות משקפים, ברשת מסחרית או בחנות עצמאית.
כמו כן, הם יכולים להמשיך ללימודי תארים מתקדמים בנוירוביולוגיה, מדעי המוח ולהתמקד במחקר.
 
 
שכר התחלתי ממוצע
 
אופטומטריסט מתחיל שעושה בדיקות עיניים והתאמת משקפיים בדרך כלל עובד במודל שעתי של 50-80 ש"ח בממוצע לשעת עבודה .
אופטומטריסט שעובד ברשת לחנויות אופטיקה יכול להגיע לשכר של 6,000 עד 12,000 ש"ח בממוצע- תלוי ותק וניסיון בתחום .
בעל תואר שני בתחום (אפוטומטריסט קליני) יכול להגיע לשכר 15,000 ש"ח בממוצע במשק .
 
 

סטודנטים ממליצים על אופטיקה, אופטומטריה

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
223 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.51 מתוך 5

לימודי תואר ראשון באופטיקה, אופטומטריה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים