072-3300504

לימודי תואר ראשון במדעים

על מנת שנוכל להבין בצורה הטובה ביותר מהו בדיוק תחום המדעים נתחיל בהבנה כי הענף הרחב הוא מדעי הטבע אשר מחולק למדעי החיים ולמדעים מדוייקים. 
מדעים מדוייקים כוללים בתוחם כימיה, מתמטיקה, פיזיקה ומדעי כדור הארץ. המדעים עוסקים בחומר ומתייחסים אליו מהרמה הבסיסית ביותר שלו ועד לרמת המורכבת ביותר.
בעידן של היום המדעים המדוייקים בשילוב עם תחומי ההנדסה ומדעי הטבע מהווים את ההתפתחות המחקרית והטכנולוגית. 
 
 
תנאי קבלה ומשך הלימודים
 
תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב ידרשו המועמדים להציג ממוצע בגרויות וציון פסיכומטרי. ישנם מוסדות לימוד אשר יסתפקו בהצגת ציון פסיכומטרי בלבד. גם משך הלימודים משתנה ממוסד לימוד אחד לאחר ותלוי במגוון רחב של גורמים. ברוב מוסדות הלימוד תוכלו לסיים את התואר לאחר 3 שנות לימוד. בשנים האחרונות אנו עדים לכך כי מוסדות לימוד רבים מציעים מסלולים בשעות הבוקר או בשעות הערב וע"י כך הם מנגישים את הלימודים לאנשים אשר מעוניינים לעבוד במקביל ללימודים ומאפשר להם לממן את התואר.
 
 
מהם תחומי הלימוד?
 
בין תחומי הלימוד העיקריים אשר תוכלו לבחור בהם במהלך התואר הראשון בתחום:
תואר ראשון בפיזיקה - בתחום זה אנו מדברים על חקר הטבע. לימודים אלו נחשבים לקשים ומאתגרים אשר דורשים מהסטודנטים התמדה רבה. בוגרי תואר ראשון בפיזיקה יוכלו להשתלב במגוון משרות פיתוח ומחקר.
 
תואר ראשון במתמטיקה - המתמטיקה מהווה סוג של בסיס לכל תחומי המדעיים המדוייקים ועל כן קיימת דרישה אשר רק הולכת וגוברת לבוגרי תואר ראשון בתחום. במידה ותעמדו בכל הדרישות ותסיימו בהצלחה את הלימודים תוכלו להשתלב בתעשיית ההיי טק, מחקר, פיתוח, מחשבים ועוד. הבוגרים נחשבים לאנשי מקצוע מוכשרים ואיכותיים ביותר ועל כן יוכלו להשתלב מגוון רחב של משרות.
 
תואר ראשון בכימיה - עולם הכימיה עוסק בכל מה שקשור לחומר עצמו, למבנה שלו, שילובו עם חומרים נוספים. בזכות הכימיה מתאפשרת יצירת מוצרים חדשים אשר נמצאים סביבינו והם חלק משמעותי בחיים שלנו. בוגרי תואר ראשון יוכלו להשתלב בתעשיית המזון, החקלאות, התרופות והאנרגיה.
 
תואר ראשון במדעי כדור הארץ - מטרת הלימודים היא לחקור ולהבין תהליכים המתרחשים בכדור הארץ וכאלה שעוד צפויים להתרחש. מדובר במסלול לימודי אשר כולל בתוכו לא מעט סיורים ויציאה לשטח. הסטודנטים ילמדו מגוון רחב של נושאים כמו: אקלים, גיאולוגיה, רעידות אדמה, זיהום קרקע, ביולוגיה, מדעי האטמוספירה ועוד.
 
 
למי הלימודים יכולים להתאים?
 
במבט רחב הלימודים יכולים להתאים לכל מי שמחפש מסלול מרתק, מעניין, חשוב ומספק. במידה ונעמיק פנימה נראה שהמסלול דורש יכולת אנליטית ועל כן קיימת דרישה לאנשים בעלי יכולת מתמטית גבוהה, יכולת להיות ביקורתי ובעלי עניין בעולם הפיתוח והמחקר. 
 
 
לימדי המשך בתחום
 
בוגרים אשר סיימו בהצלחה תואר ראשון במדעים מדויקים ומעוניינים לשדרג את הידע המקצועי שלהם, להפוך לאנשי מקצוע מהמעלה הראשונה יוכלו לגשת ללימודי המשך. אפשרות שעומדת בפני הבוגרים היא לגשת למסלול תואר שני במדעים מדויקים. הלימודים הללו מעמיקים ונרחבים אשר בעזרתם תוכלו לשדרג את הידע, הנסיון והמעמד שלכם בעבודה. בנוסף תוכלו להתברג למשרות נחשבות יותר. במוסדות לימוד רבים תוכלו לשלב את הלימודים יחד עם מסלול לקבלת תעודת הוראה. מה שבעצם יקנה לכם מקצוע נוסף ויאפשר לכם ללמד במגוון מוסדות לימוד בארץ.
 
 
מעניין אותך לימודי תואר ראשון במדעים?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון במדעים פלנטריים וכדוה"א בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד מדעים פלנטריים וכדוה"א לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד