האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי סוציולוגיה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי סוציולוגיה

מידע כללי
 
בטח אתם שואלים את עצמכם מה ההבדל בין עבודה סוציאלית ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. במבט ראשון ניראה שיש דימיון, אך בכל זאת יש הבדל: לימודי עבודה סוציאלית זוהי עבודה טיפולית עם נוער וילדים בסיכון, עזרה בבתי חולים למשפחות נפגעי טרור, עזרה למשפחות עם בעיות ועוד. לעומת זאת, לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה עוסקים בהתנהגויות של חברות ותרבויות שונות, ניתן לחלק את תחום האנתרופולוגיה לארבע תחומי משנה:
 
  • אנתרופולוגיה פיזית
  • אנתרופולוגיה תרבותית
  • אנתרופולוגיה בלשנית
  • ארכיאולוגיה
 
כל התחומים הללו למעשה משלימים אחד את השני כשרוצים לבחון את העבר והווה של תרבויות מסוימות, לימודי האנתרופולוגיה לרוב משולבים בתוך לימודי סוציולוגיה.
לימודי סוציולוגיה
לימודי סוציולוגיה פותחים עולם שלם בפני הסטודנטים | shutterstock
 
 

למה כדאי לי ללמוד תואר בסוציולוגיה?

הסיבה הראשונה והעיקרית לעשות זאת היא קודם כל מדובר בלימודים מעניינים במיוחד שפותחים בפני הסטודנט עולם שלם ונותנים לו להבין יותר את העולם והחברה שבה הוא חי. בנוסף הלימודים נותנים אופציה להשתלב בשוק העבודה במגוון עבודות כמו - ניהול משאבי אנוש וכוח אדם, עבודה בחברות השמה, עבודה במחקרים, אפשרות להיכנס לעולם הפוליטי וכמובן מי שרוצה יכול להמשיך לתואר שני, למחקר או ללכת לתחום ההוראה.
 
 
תנאי קבלה
ברוב מוסדות הלימוד תנאי הקבלה עומדים על תעודת בגרות מלאה עם ממוצע של 85-100 וציון פסיכומטרי העומד בדרישות הסף של 570, פלוס מינוס.
 
 

לימודי סוציולוגיה בלי פסיכומטרי

פסיכומטרי זהו מבחן שלא מתאים לכל אחד, הלימודים לקראת הבחינה דורשים זמן, הרבה השקעה ומאמץ. ישנם אנשים אשר אינם מצליחים להשיג את הציון הרצוי, לכן ישנם מוסדות לימוד בהם ניתן להתקבל ללימודים ללא צורך בציון הפסיכומטרי, לדוגמא: במכללה האקדמית ספיר. במידה והתקבלתם ללא פסיכומטרי במוסד מסוים חשוב שתדעו שאין זה אומר שמדובר בלימודים קלים יותר מלימודים במוסד הדורש ציון פסיכומטרי. חשוב לעמוד בכל המטלות, להגיע להרצאות ולהשקיע. לימודי סוציולוגיה לתואר ראשון הם לימודים הנחשבים למאוד מעניינים ומאתגרים.
 
 

מה לומדים בתואר ראשון בסוציולוגיה?

בתוכניות של לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה ניתן לרכוש ידע על הכלכלה, פוליטיקה וחברה הישראלית, על מצב החינוך בארץ, תרבויות ותת תרבויות, רשתות חברתיות אי שוויון, תרבויות בעולם, סמלים, קרימינולוגיה, סוציולוגיה עירונית, חתכים בחברה, יחסי עבודה, חינוך בהיבט סוציאלי ועוד. באמצעות מחקר, בחינת תיאוריות, מבט מעמיק בחברה האנושית, עבודה ביחיד וקבוצות, הסתכלות על ההיסטוריה, על הווה והעתיד, בחינה גלובלית ועוד. הסטודנטים לתואר מקבלים ארגז כלים מלא שנותן להם ידע להכיר כלי ניתוח ומחקר ולעבוד בתחום.
 
 
אפשרויות תעסוקה
בוגרי התואר יוכלו להשתלב בחברות השמה, חברות כוח אדם, עמותות ועסקים שפועלים בתחומים חברתיים. סוציולוג אשר רוצה להתקדם ולהתפתח לתחומים נוספים ימשיך לרוב ללימודי התואר השני בתחום. סוציולוג בעל תואר שני יוכל לעסוק בחקר דעת קהל ובתחומי המדיניות החברתית.
 
 
שכר בתחום
מדובר בתחום שיגרום לכם סיפוק ותזכו לעבוד בתחום שתהיו מחוברים אליו בנפש. סוציולוג מתחיל ירוויח בממוצע 8,000 ש"ח ולאחר שיצבור וותק של למעלה מ-5 שנים המשכורת תעלה בהתאם ותוכל להגיע לסכומים שינועו בין 10,000-12,000 ש"ח.

לימודי תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי