האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי פיזיותרפיה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי פיזיותרפיה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי
 
לימודי פיזיותרפיה זהו תחום אשר מבוסס על ידע מדעי, המתמקצע ביכולת המוטורית של האדם ובהשלכות על תפקודו. מקצוע זה מאתגר ודורש הרבה מאמץ מצד הפיזיותרפיסט, יחד עם זאת המקצוע מאפשר הרבה עצמאות אך דורש אחריות אישית רבה ומקצועית. פיזיותרפיסט מתמחה במגוון טכניקות, בין היתר בטכניקה טיפולית ידנית, תירגולים רפואיים, שימוש במכשור טכנולוגי וחשמלי ועוד טכניקות אחרות. על מנת להיות פיזיותרפיסט על המטפל להיות בעל הבנה רבה בתפקוד האדם מבחינה ביולוגית, נפשית וחברתית תוך רצון לעזור לזולת.
 
חלק מתפקידו של הפיזיותרפיסט זה לשקם אנשים הזקוקים לטיפול ולעזור להם לחזור לתפקוד מוטורי וגופני. כמו כן הוא יאבחן, יטפל וימנע בעיות בתפקוד מערכות שונות של הגוף (שלד, שרירים והעצבים, מערכת הנשימה, מערכת שרירי האגן) ויטפל בעיכובים בהתפתחות מוטורית אצל ילדים. בנוסף הוא יטפל באנשים שגופם נפגע כתוצאה מתאונה, מחלה קשה וניתוחים. מדובר בתחום שעוזר למטופלים ולנפגעים לשפר את איכות החיים שלהם בעזרת פיזיותרפיה. זה מקצוע היחידי שעוסק בשיקום, כאב ובעיות תפקוד שונות לצד מקצעות פרא-רפואיים אחרים כמו קלינאות תקשורת, תזונאות, ריפוי בעיסוק ועוד.
 
 
לימודי פיזיותרפיה
הלימודים הינם מעשיים וכוללים התנסויות קליניות בבתי חולים | תמונה: shutterstock
 
 

תואר בפיזיותרפיה - תנאי קבלה

לדוגמא באוניברסיטת חיפה תואר ראשון בפיזיותרפיה תנאי הקבלה הם:
 
  • תעודת בגרות מלאה
  • פסיכומטרי ציון משוקלל 670
  • ראיון אישי
  • אנגלית ברמה של מתקדמים
  • 4 יחידות במתמטיקה
 
* תנאי הקבלה משתנים מעט ממוסד לימודים אחד למשנהו.
 
 

כמה זמן נמשכים לימודי פיזיותרפיה ואיפה לומדים?

הלימודים נמשכים כארבע שנים (8 סמסטרים), ניתן למצוא כרגע בארץ בחלק מהאוניברסיטאות ובמספר מצומצם מאוד של מכללות. הלימודים במסלול זה מתקיימים במספר מועט של מוסודת לימוד בארץ בגלל הביקוש הלא גדול לפיזיותרפיסטים.
 
 

תכני הלימוד בתואר בפיזיותרפיה

לימודי פיזיותרפיה הינם לימודים מעשיים וכוללים התנסויות קליניות בבתי חולים, מרכזי שיקום ומכוני פיזיותרפיה. במהלך הלימודים לומדים הסטודנטים על מבנה גוף האדם ותפקודו (אנטומיה ופיזיולוגיה). הלימודים מקנים בסיס בינתחומי רחב במדעים המדויקים, במדעי הטבע, ברפואה ובחברה. הפיזיותרפיסטים עוסקים בהתמחויות שונות, כגון רפואת ספורט, שיקום, נוירולוגיה, רפואת ילדים ועוד.
 
 
תפקידו של פיזיותרפיסט כולל:
  • תפקידו לזהות ולטפל בליקויים, במוגבלויות ונכויות הקשורות למערכות המוטוריות אשר משפיעות על התפקוד היום יומי.
  • קביעת מטרות וטיפול.
  • תכנון תוכניות טיפול והוצאתם לפועל וערכת התוצאות שלהם.
  • חינוך והדרכה - מניעת ליקויים, מוגבלויות ונכויות.
  • מתן יעוץ בתחום הטיפול, שיקום והחינוך לבריאות.
 
התכנית בלימודי פיזיותרפיה כוללת לימודים עיוניים והתנסות קלינית בבתי חולים, מכונים ומרכזי שיקום בכל הארץ. מסלול זה כולל לימודים בהערכה, מניעה, טיפול ושיקום של תפקודי מערכת השלד.
 
 
תחומי עיסוק
הבוגרים משתלבים בתום הלימודים כפיסיותרפיסטים בבתי חולים, מכוני שיקום, בתי אבות, בתי החלמה, בתי ספר לנפגעי C.P, מכונים לטיפול בהפרעות שמיעה ודיבור, מוסדות למחלות כרוניות וזקנה, עבודה באופן פרטי, מכוני ריפוי בעיסוק וכד'.
 
 
שכר בתחום
לפי הנתונים העדכניים ביותר השכר הממוצע (ברוטו) לפיזיותרפיסטים עומד על 10,060 שקלים. ניתן לראות שגם אזור העבודה משפיע על גובה השכר. השכר הגבוה ביותר לפיזיותרפיסטים הוא בעיר שרון העומד על 11,300 שקלים בממוצע, ובשאר האזורים בארץ הוא די זהה ועומד על 9,500 שקלים.
 
מדובר במקצוע שהשכר בו עולה יחד עם הותק. בשנה הראשונה ניתן להרוויח בממוצע 8,290 שקלים, לאחר שנתיים עד ארבע שנים של ותק השכר יעלה ויעמוד על 9,090 שקלים, 5-8 שנות ותק כבר יביאו שכר חודשי של 10,900 שקלים ועם ניסיון של מעל 9 שנים כפיזיותרפיסטים תרוויחו כ-13,760 שקלים. ישנם מקרים מסוימים בהם שכר העוסקים במקצוע הזה יכול גבוה יותר מהממוצע, עקב עיסוק במסגרות פרטיות.

סטודנטים ממליצים על פיזיותרפיה

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
502 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.46 מתוך 5

לימודי תואר ראשון בפיזיותרפיה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים