072-3300504

לימודי פיזיותרפיה

מידע כללי
 
לימודי פיזיותרפיה זהו תחום אשר מבוסס על ידע מדעי, המתמקצע ביכולת המוטורית של האדם ובהשלכות על תפקודו. מקצוע זה מאתגר ודורש הרבה מאמץ מצד הפיזיותרפיסט, יחד עם זאת המקצוע מאפשר הרבה עצמאות אך דורש אחריות אישית רבה ומקצועית. פיזיותרפיסט מתמחה במגוון טכניקות, בין היתר בטכניקה טיפולית ידנית, תירגולים רפואיים, שימוש במכשור טכנולוגי וחשמלי ועוד טכניקות אחרות. על מנת להיות פיזיותרפיסט על המטפל להיות בעל הבנה רבה בתפקוד האדם מבחינה ביולוגית, נפשית וחברתית תוך רצון לעזור לזולת.
 
חלק מתפקידו של הפיזיותרפיסט זה לשקם אנשים הזקוקים לטיפול ולעזור להם לחזור לתפקוד מוטורי וגופני. כמו כן הוא יאבחן, יטפל וימנע בעיות בתפקוד מערכות שונות של הגוף (שלד, שרירים והעצבים, מערכת הנשימה, מערכת שרירי האגן) ויטפל בעיכובים בהתפתחות מוטורית אצל ילדים. בנוסף הוא יטפל באנשים שגופם נפגע כתוצאה מתאונה, מחלה קשה וניתוחים. מדובר בתחום שעוזר למטופלים ולנפגעים לשפר את איכות החיים שלהם בעזרת פיזיותרפיה. זה מקצוע היחידי שעוסק בשיקום, כאב ובעיות תפקוד שונות לצד מקצעות פרא-רפואיים אחרים כמו קלינאות תקשורת, תזונאות, ריפוי בעיסוק ועוד.
 
 
לימודי פיזיותרפיה
הלימודים הינם מעשיים וכוללים התנסויות קליניות בבתי חולים | תמונה: shutterstock
 
 

תואר בפיזיותרפיה - תנאי קבלה

לדוגמא באוניברסיטת חיפה תואר ראשון בפיזיותרפיה תנאי הקבלה הם:
 
 • תעודת בגרות מלאה
 • פסיכומטרי ציון משוקלל 670
 • ראיון אישי
 • אנגלית ברמה של מתקדמים
 • 4 יחידות במתמטיקה
 
* תנאי הקבלה משתנים מעט ממוסד לימודים אחד למשנהו.
 
 

כמה זמן נמשכים לימודי פיזיותרפיה ואיפה לומדים?

הלימודים נמשכים כארבע שנים (8 סמסטרים), ניתן למצוא כרגע בארץ בחלק מהאוניברסיטאות ובמספר מצומצם מאוד של מכללות. הלימודים במסלול זה מתקיימים במספר מועט של מוסודת לימוד בארץ בגלל הביקוש הלא גדול לפיזיותרפיסטים.
 
 

תכני הלימוד בתואר בפיזיותרפיה

לימודי פיזיותרפיה הינם לימודים מעשיים וכוללים התנסויות קליניות בבתי חולים, מרכזי שיקום ומכוני פיזיותרפיה. במהלך הלימודים לומדים הסטודנטים על מבנה גוף האדם ותפקודו (אנטומיה ופיזיולוגיה). הלימודים מקנים בסיס בינתחומי רחב במדעים המדויקים, במדעי הטבע, ברפואה ובחברה. הפיזיותרפיסטים עוסקים בהתמחויות שונות, כגון רפואת ספורט, שיקום, נוירולוגיה, רפואת ילדים ועוד.
 
 
תפקידו של פיזיותרפיסט כולל:
 • תפקידו לזהות ולטפל בליקויים, במוגבלויות ונכויות הקשורות למערכות המוטוריות אשר משפיעות על התפקוד היום יומי.
 • קביעת מטרות וטיפול.
 • תכנון תוכניות טיפול והוצאתם לפועל וערכת התוצאות שלהם.
 • חינוך והדרכה - מניעת ליקויים, מוגבלויות ונכויות.
 • מתן יעוץ בתחום הטיפול, שיקום והחינוך לבריאות.
 
התכנית בלימודי פיזיותרפיה כוללת לימודים עיוניים והתנסות קלינית בבתי חולים, מכונים ומרכזי שיקום בכל הארץ. מסלול זה כולל לימודים בהערכה, מניעה, טיפול ושיקום של תפקודי מערכת השלד.
 
 
תחומי עיסוק
הבוגרים משתלבים בתום הלימודים כפיסיותרפיסטים בבתי חולים, מכוני שיקום, בתי אבות, בתי החלמה, בתי ספר לנפגעי C.P, מכונים לטיפול בהפרעות שמיעה ודיבור, מוסדות למחלות כרוניות וזקנה, עבודה באופן פרטי, מכוני ריפוי בעיסוק וכד'.
 
 
שכר בתחום
לפי הנתונים העדכניים ביותר השכר הממוצע (ברוטו) לפיזיותרפיסטים עומד על 10,060 שקלים. ניתן לראות שגם אזור העבודה משפיע על גובה השכר. השכר הגבוה ביותר לפיזיותרפיסטים הוא בעיר שרון העומד על 11,300 שקלים בממוצע, ובשאר האזורים בארץ הוא די זהה ועומד על 9,500 שקלים.
 
מדובר במקצוע שהשכר בו עולה יחד עם הותק. בשנה הראשונה ניתן להרוויח בממוצע 8,290 שקלים, לאחר שנתיים עד ארבע שנים של ותק השכר יעלה ויעמוד על 9,090 שקלים, 5-8 שנות ותק כבר יביאו שכר חודשי של 10,900 שקלים ועם ניסיון של מעל 9 שנים כפיזיותרפיסטים תרוויחו כ-13,760 שקלים. ישנם מקרים מסוימים בהם שכר העוסקים במקצוע הזה יכול גבוה יותר מהממוצע, עקב עיסוק במסגרות פרטיות.
מעניין אותך לימודי פיזיותרפיה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בפיזיותרפיה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד פיזיותרפיה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד