072-3300504

לימודי חקלאות

לחקלאות יש תפקיד מאוד חשוב בעולם ובחברה האנושית בפרט. התפתחות החקלאות מאפשרת לנו להגדיל את כמות המזון שעומדת לרשות האנושות ובך גם תורמת לגידול האוכלוסייה. החקלאות בהגדרתה היא פעולה לייצור של סיבים, מזון ועוד מוצרים רבים וכל זאת על ידי יצירת תנאים לגידולם של צמחים, ובעלי חיים. החקלאות מכילה בתוכה מגוון רחב של תחומים: גידול דגים, חקלאות ימית, רפתנות, כוורנות, חקלאות אינטנסיבית, חקלאות קיום, פרדסנות, לולנות ועוד. אם אתם מחפשים ללמוד תחום מעניין אשר משלב את הטכנולוגיה החדישה יחד עם המסורת של פעם זהו התחום הנכון עבורכם. הלימודים יכולים להתאים במיוחד לפעילי איכות סביבה, חקלאים ובעלי משקים.
 
 
תואר ראשון בחקלאות
תואר ראשון בחקלאות ומדעי הסביבה | צילום: shutterstock
 
 
מטרת הלימודים
לימודי מדעי החיים במסלול חקלאות שואפים להכין ולהתאים את הסטודנטים לחקלאות של העידן העכשוי. חקלאות אשר מבוססת על פיתוחים חדשניים מתחומי הביוטכנולוגיה, הביולוגיה והגנטיקה וכל זאת במקביל לשמירה על איכות הסביבה. לימודי החקלאות משלבים בתוכם מדעי הסביבה, מדעי החברה, החיים והנדסה.
 
מה לומדים?
את תחום החקלאות ניתן לראות במסלולים שונים ומגוונים בהתאם למוסדות הלימוד. קיים מסלול תואר ראשון במדעי הצמח וחקלאות, תואר ראשון בחקלאות ומדעי הסיבה, תואר ראשון במדעי החיים עם התמחות באגרוטק (חקלאות והייטק), לימודי חקלאות במסלול דו חוגי, תואר ראשון במדעי הצמח עם התמחות בביוטכנולוגיה, לימודי חקלאות בשילוב תעודת הוראה, ועוד רבים אחרים. 
כמו כן, ניתן לעשות קורסים בחקלאות, המיועדים למעוניינים בהעשרה אישית בתחום אשר תעזור להקים ולטפח גינה אורגנית ביתית, לחוות את תהליכי ייצור היין, והן למעוניינים להתמקצע בתחום ולהשתלב בעבודה בענפי החקלאות השונים.
 
מתכונת הלימודים
משך הלימודים לתואר ראשון בחקלאות שונה ממוסד למוסד. הלימודים לתואר ראשון בשילוב תעודת הוראה, לתואר ראשון הנדסה חקלאית ולתואר B.Sc נמשכים ברוב המוסדות בין שלוש לארבע שנים. לימודים לתואר B.A בתחום נמשכים שלוש שנים. לעומתם יש את לימודי ההנדסאי אשר נמשכים ברוב המוסדות בין שנתיים לשלוש. בתחום החקלאות ניתן לראות שישנה מגמה של פתיחת מסלולי ערב אשר מתאימים לאנשים עובדים. רק צריך לקחת בחשבון שבמסלולי ערב לומדים פחות שעות ולכן המסלול יהיה ארוך יותר.
 
 
לימודי חקלאות
"החקלאות לא מתה היא רק מתחדשת" | צילום: shutterstock
 
אפשרויות תעסוקה בתחום
בסיום הלימודים הבוגרים יכולים לעבוד במגוון משרות בתחומי איכות הסביבה, חקלאות, מזון, ביוטכנולוגיה ובמידה והוציאו תעודת הוראה יוכלו גם להשתלב במערכת החינוך. מקומות תעסוקה בהם הבוגרים יוכלו להשתלב: ייצור מזון, משקים, בתי מלון, תחומי ההשקיה, משרד להגנת הסביבה, מפעלי ייצור של טכנולוגיות ירוקות, היי טק בחקלאות, חברות לחומרי הדברה, חברות לשיפור ושימור המים ועוד. הבוגרים יכולים גם לבחור ללכת לכיוון עצמאי ולגדל גידולים רבים ושונים. מי שמעוניין ללמוד ולהרחיב את הידע יכול להמשיך לקורסים בתחומי מדעי הצמחים, תזונה, הרבלוגיה ועוד. קיימת גם האפשרות להמשיך לתארים בתחומים קרובים כמו ביוטכנולוגיה למשל.
 
 
כמה אני יכול להרוויח מעבודה בתחום?
השכר בתחום החקלאות מושפע מסוג התפקיד ומהוותק בתחום. הוא יכול להתחיל ממשכורת של כ-7,000 ש''ח בחודש והגיע גם למשכורת של 25,000 ש''ח בחודש.
מעניין אותך לימודי חקלאות?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בלימודי חקלאות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד לימודי חקלאות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד