האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי חקלאות

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי חקלאות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
לחקלאות יש תפקיד מאוד חשוב בעולם ובחברה האנושית בפרט. התפתחות החקלאות מאפשרת לנו להגדיל את כמות המזון שעומדת לרשות האנושות ובך גם תורמת לגידול האוכלוסייה. החקלאות בהגדרתה היא פעולה לייצור של סיבים, מזון ועוד מוצרים רבים וכל זאת על ידי יצירת תנאים לגידולם של צמחים, ובעלי חיים. החקלאות מכילה בתוכה מגוון רחב של תחומים: גידול דגים, חקלאות ימית, רפתנות, כוורנות, חקלאות אינטנסיבית, חקלאות קיום, פרדסנות, לולנות ועוד. אם אתם מחפשים ללמוד תחום מעניין אשר משלב את הטכנולוגיה החדישה יחד עם המסורת של פעם זהו התחום הנכון עבורכם. הלימודים יכולים להתאים במיוחד לפעילי איכות סביבה, חקלאים ובעלי משקים.
 
 
תואר ראשון בחקלאות
תואר ראשון בחקלאות ומדעי הסביבה | צילום: shutterstock
 
 
מטרת הלימודים
לימודי מדעי החיים במסלול חקלאות שואפים להכין ולהתאים את הסטודנטים לחקלאות של העידן העכשוי. חקלאות אשר מבוססת על פיתוחים חדשניים מתחומי הביוטכנולוגיה, הביולוגיה והגנטיקה וכל זאת במקביל לשמירה על איכות הסביבה. לימודי החקלאות משלבים בתוכם מדעי הסביבה, מדעי החברה, החיים והנדסה.
 
מה לומדים?
את תחום החקלאות ניתן לראות במסלולים שונים ומגוונים בהתאם למוסדות הלימוד. קיים מסלול תואר ראשון במדעי הצמח וחקלאות, תואר ראשון בחקלאות ומדעי הסיבה, תואר ראשון במדעי החיים עם התמחות באגרוטק (חקלאות והייטק), לימודי חקלאות במסלול דו חוגי, תואר ראשון במדעי הצמח עם התמחות בביוטכנולוגיה, לימודי חקלאות בשילוב תעודת הוראה, ועוד רבים אחרים. 
כמו כן, ניתן לעשות קורסים בחקלאות, המיועדים למעוניינים בהעשרה אישית בתחום אשר תעזור להקים ולטפח גינה אורגנית ביתית, לחוות את תהליכי ייצור היין, והן למעוניינים להתמקצע בתחום ולהשתלב בעבודה בענפי החקלאות השונים.
 
מתכונת הלימודים
משך הלימודים לתואר ראשון בחקלאות שונה ממוסד למוסד. הלימודים לתואר ראשון בשילוב תעודת הוראה, לתואר ראשון הנדסה חקלאית ולתואר B.Sc נמשכים ברוב המוסדות בין שלוש לארבע שנים. לימודים לתואר B.A בתחום נמשכים שלוש שנים. לעומתם יש את לימודי ההנדסאי אשר נמשכים ברוב המוסדות בין שנתיים לשלוש. בתחום החקלאות ניתן לראות שישנה מגמה של פתיחת מסלולי ערב אשר מתאימים לאנשים עובדים. רק צריך לקחת בחשבון שבמסלולי ערב לומדים פחות שעות ולכן המסלול יהיה ארוך יותר.
 
 
לימודי חקלאות
"החקלאות לא מתה היא רק מתחדשת" | צילום: shutterstock
 
אפשרויות תעסוקה בתחום
בסיום הלימודים הבוגרים יכולים לעבוד במגוון משרות בתחומי איכות הסביבה, חקלאות, מזון, ביוטכנולוגיה ובמידה והוציאו תעודת הוראה יוכלו גם להשתלב במערכת החינוך. מקומות תעסוקה בהם הבוגרים יוכלו להשתלב: ייצור מזון, משקים, בתי מלון, תחומי ההשקיה, משרד להגנת הסביבה, מפעלי ייצור של טכנולוגיות ירוקות, היי טק בחקלאות, חברות לחומרי הדברה, חברות לשיפור ושימור המים ועוד. הבוגרים יכולים גם לבחור ללכת לכיוון עצמאי ולגדל גידולים רבים ושונים. מי שמעוניין ללמוד ולהרחיב את הידע יכול להמשיך לקורסים בתחומי מדעי הצמחים, תזונה, הרבלוגיה ועוד. קיימת גם האפשרות להמשיך לתארים בתחומים קרובים כמו ביוטכנולוגיה למשל.
 
 
כמה אני יכול להרוויח מעבודה בתחום?
השכר בתחום החקלאות מושפע מסוג התפקיד ומהוותק בתחום. הוא יכול להתחיל ממשכורת של כ-7,000 ש''ח בחודש והגיע גם למשכורת של 25,000 ש''ח בחודש.

סטודנטים ממליצים על לימודי חקלאות

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
221 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.56 מתוך 5

לימודי תואר ראשון בלימודי חקלאות בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים