072-3300504

תואר שני בכלכלה - MA בכלכלה

כלכלה היא תחום העוסק באופן בו בני אדם מנצלים את המשאבים שלהם לצורך מחייה ורווחה. בעולם המפותח שלנו הכלכלה נהייתה מורכבת יותר, כזאת שמשלבת נתוני עתק ודורשת הבנה במערכות מידע מתקדמות ובעוד טכנולוגיות, כמו בינה מלאכותית. כמו כן, הכלכלה היא גם גלובלית, זאת אומרת שמדינות, כולל ישראל, מנהלות קשרים כלכליים בכל מיני ענפי כלכלה. כל אלה דורשים הבנה עמוקה של הכוחות הכלכליים הפועלים בעולם, יכולת חשיבה יצירתית והסתגלות לשינויים שקורים כל העת - או במילים אחרות, אנשי כלכלה מקצוענים ואחראיים שיובילו את המשק הישראלי ויהיו מוכנים להתמודד עם כל התפתחות או אתגר.

לימודי כלכלה לתואר שני הם לימודים שצוללים עמוק אל תוך העולם הכלכלי ברמת המיקרו והמאקרו ומעניקים לבוגרים את היכולות והמיומנויות לאייש משרות בכירות במשק הישראלי ובכלל. לימודי כלכלה לתואר שני ניתן ללמוד בכמה מוסדות אקדמיים בלבד, והקבלה היא לא פשוטה כלל. 

למי מתאימים לימודי תואר שני בכלכלה?


לימודי כלכלה
לתואר שני מתאימים למי שתחום הכלכלה מושך אותו ורואה בו את העתיד שלו. הלימודים מתאימים לאנשים שהחלק המתמטי שלהם חזק ויש להם תואר ראשון בכלכלה, מנהל עסקים, ראיית חשבון בנקאות ומימון. הלימודים מתאימים למיש רוצה להעמיק את הידע שלו בתחומי הכלכלה השונים, ולקבל כלים נוספים להתמודדות עם האתגרים של העולם המתפתח כל הזמן. 

הלימודים נחשבים למאתגרים, ולכן יתאימו למי שמוכן להשקיע זמן ומאמצים בלימודים, כולל הגשת עבודות והתכוננות למבחנים. ההבדל בין מספר הנרשמים לתואר ראשון בכלכלה לבין תואר שני בכלכלה הוא עצום ורבים מסתפקים בתואר ראשון, אך מי שבוחר ללכת על  לימודי כלכלה לתואר שני מובטח לו יתרון באיוש משרות בכירות. 

המון חברות מחפשות בנרות בוגרי לימודי כלכלה תואר שני שיובילו את החברה לעתיד כלכלי נכון ורווחי. בנוסף אין שום מוסד פיננסי אשר לא ישמח לקבל בוגר לימודי כלכלה תואר שני.

תנאי הקבלה לתואר שני בכלכלה


תנאי הקבלה משתנים בין מוסד אחד למשנהו. באופן כללי:

- ציון ממוצע של 80 לפחות בתואר ראשון בכלכלה
- השלמת קורסים למועמדים שלא מגיעים מלימודי כלכלה
- ראיון אישי
- המלצות


כמה זמן נמשכים הלימודים?


לימודי כלכלה לתואר שני נמשכים שנתיים ובסופם, ואחרי מעבר בהצלחה של כל דרישות התואר, יקבל הבוגר תעודת תואר שני בכלכלה MA. 
 

נושאי לימוד בלימודי תואר שני בכלכלה


במהלך לימודי כלכלה לתואר שני הנושאים הנלמדים הם מאד ממוקדים ומכווני מטרה (להבדיל מתואר ראשון). כמו בתואר הראשון נלמדים נושאים כמו מיקרו ומאקרו כלכלה אך יחד עם זה מועברים קורסים על נושאים שונים של כלכלה. בנוסף ישנו דגש מאד חזק על ידע מתמטי, סטטיסטי ומועברים קורסים נוספים בתחום ראיית החשבון והניהול אשר מתקשרים לתחום הכלכלה. מוסדות הלימוד מציעים לסטודנטים תוכניות אשר משלבות בין כלכלה לבין תחומים נוספים. התחום המבוקש ביותר הוא כלכלה ומנהל עסקים. תחומי התמחות נוספים לבחירה: מימון ובנקאות, כלכלה עיונית, כלכלה וסטטיסטיקה  וכלכלה ומדיניות ציבורית.

בין נושאי הלימוד המרתקים: מסחר בין-לאומי, הגבלים עסקיים, תורת ההחלטות, כלכלה ואתיקה, שוק ההון, אקונומטריקה, תורת המשחקים, מערכות מידע, מדיניות פיסיקלית, ניהול מיזוגים ורכשיות, מחזורי עסקים, מודלים דינמיים בכלכלה ועוד. 

חקל מוסדות הלימוד מציעים מסלולים עם תזה וללא תזה.  
 

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר - והשכר


בוגרי התואר השני בכלכלה אשר יסיימו את לימודיהם בהצלחה יוכלו להשתלב במגוון רחב של משרות הן במגזר העסקי והן בשירות הציבורי בתפקידים של ניהול חברה, יועצים כלכליים, ניהול ארגוני, כלכלנים בבנק, שיווק, יועצי השקעות ועוד. אופציה נוספים למי שמתעניין באקדמיה היא להמשיך ישר ללימודי דוקטורט או להשתלב בתחום מחקר הכלכלה באקדמיה.

כלכלן עם תואר ראשון יתחיל בשכר שנע בין 5,500-8,000 ש"ח בחודש, לאחר כשנתיים נסיון זה צפוי לעלות לסביב ה-9000 ש"ח ולאחר התואר השני בשילוב הותק שנצבר המשכורת צפויה להשתדרג ולהגיע לסביב ה-15,000 ש"ח. כשמסתכלים בראיה ככוללת ובוחנים את השכר השנתי, ניתן לראות כי בוגרי תואר שני יכולים להרוויח בשנה עשרות אלפי שקלים יותר מחבריהם לתחום בוגרי התואר הראשון.


מעניין אותך תואר שני בכלכלה - MA בכלכלה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר שני בכלכלה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד כלכלה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד