האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר שני בכלכלה - MA בכלכלה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני בכלכלה - MA בכלכלה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
לימודי כלכלה לתואר שני נועדו עבור אלו שסיים תואר ראשון בכלכלה או במקצועות משיקים כמו ראיית חשבון, מימון, מנהל עסקים ובנקאות. לימודי כלכלה תואר שני ניתן ללמוד בכמה מוסדות אקדמאים בלבד הקבלה ללימודים מהסוג הזה לא פשוטה כלל. ישנם שני מסלולים עיקריים אשר נלמדים - האחד מחקרי והשני לא.
 
נושאי לימוד

במהלך לימודי כלכלה לתואר שני הנושאים הנלמדים הם מאד ממוקדים ומכווני מטרה (להבדיל מתואר ראשון). כמו בתואר הראשון נלמדים נושאים כמו מיקרו ומאקרו כלכלה אך יחד עם זה מועברים קורסים על נושאים שונים של כלכלה. בנוסף ישנו דגש מאד חזק על ידע מתמטי, סטטיסטי ומועברים קורסים נוספים בתחום ראיית החשבון והניהול אשר מתקשרים לתחום הכלכלה. מוסדות הלימוד מציעים לסטודנטים תוכניות אשר משלבות בין כלכלה לבין תחומים נוספים. התחום המבוקש ביותר הוא כלכלה ומנהל עסקים. תחומי התמחות נוספים לבחירה: מימון ובנקאות, כלכלה עיונית, כלכלה וסטטיסטיקה  וכלכלה ומדיניות ציבורית.
 
 
למה ללמוד כלכלה תואר שני?

לימודי כלכלה תואר שני אלה לימודים ברמה מאד גבוהה ומי שהולך ללמוד אותם חייב ממש לאהוב ולהיות טוב בו ולראות את עצמו עוסק בתחום. המון חברות מחפשות בנרות בוגרי לימודי כלכלה תואר שני שיובילו את החברה לעתיד כלכלי נכון ורווחי. בנוסף אין שום מוסד פיננסי אשר לא ישמח לקבל בוגר לימודי כלכלה תואר שני.
 

למי הלימודים מתאימים?

לימודי כלכלה לתואר שני מתאימים למי שתחום הכלכלה מושך אותו ורואה בו את העתיד שלו. הלימודים מתאימים לאנשים שהחלק המתמטי שלהם חזק ויש להם תואר ראשון בכלכלה, מנהל עסקים, ראיית חשבון בנקאות ומימון. ההבדלים בין מספר הנרשמים לתואר ראשון בכלכלה לבין תואר שני בכלכלה הוא עצום. רבים מסתפקים בתואר ראשון. אך מי שבוחר ללכת על  לימודי כלכלה תואר שני מובטח לו עתיד טוב ולא צפוי לו קושי למצוא מקומות עבודה. בנוסף תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בכלכלה עומדים על תואר ראשון בכלכלב בממוצע גבוה מ-80, ראיון אישי ונסיון תעסוקתי
 
 
כמה מרוויחים בסיום התואר?
 
כלכלן עם תואר ראשון יתחיל בשכר שנע בין 5,500-8,000 ש"ח בחודש, לאחר כשנתיים נסיון זה צפוי לעלות לסביב ה-9000 ש"ח ולאחר התואר השני בשילוב הותק שנצבר המשכורת צפויה להשתדרג ולהגיע לסביב ה-15,000 ש"ח. כשמסתכלים בראיה ככוללת ובוחנים את השכר השנתי, ניתן לראות כי בוגרי תואר שני יכולים להרוויח בשנה עשרות אלפי שקלים יותר מחבריהם לתחום בוגרי התואר הראשון.
 
 
אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

בוגרי התואר השני בכלכלה אשר יסיימו את לימודיהם בהצלחה יוכלו להשתלב במגוון רחב של משרות הן במגזר העסקי והן בשירות הציבורי בתפקידים של ניהול חברה, יועצים כלכליים, ניהול ארגוני, כלכלנים בבנק, שיווק, יועצי השקעות ועוד. אופציה נוספים למי שמתעניין באקדמיה היא להמשיך ישר ללימודי דוקטורט או להשתלב בתחום מחקר הכלכלה באקדמיה.

סטודנטים ממליצים על כלכלה

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
491 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.49 מתוך 5

לימודי תואר שני בכלכלה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים