072-3300504

תואר שני בממשל ומדיניות ציבורית

חלוקת המשאבים בעולם מחולקת הן באמצעות כוחות השוק החופשי, והן באמצעות החלטות המתקבלות על ידי מוסדות המדינה. במהלך התואר במדיניות ציבורית, הסטודנטים לומדים מי הם השחקנים השונים המושפעים ממדיניות זו, כיצד היא מעוצבת ואיך אפשר לאזן בין קבוצות האינטרס לצרכיו של האזרח.


פרופסור יגיל לוי, ראש התוכנית לתואר שני בממשל ומדיניות ציבורית מסביר בקצרה על התואר.


למי מתאים תואר שני בממשל ומדיניות ציבורית?


"התואר מתאים לכל אדם המתעניין בתהליכים השונים המתרחשים בזירת המדיניות הציבורית. בתקופה האחרונה אנו עדים ללא מעט תהליכים מאתגרים כאלה, הן בתקופות חירום והן במהלך היום־יום."


התואר מסייע הן לעובדי מדינה, והן לעובדים בשלל גופים ציבוריים ורשויות מקומיות המעוניינים להתקדם בתפקיד שבו הם נמצאים כעת.
"מלבד זאת לימודי התואר מתאימים לעובדים בארגוני מגזר שלישי, עמותות למיניהן וכן בעלי משלח יד מגוון כמו עורכי דין ורואי חשבון, המעוניינים לשפר את הבנתם בדבר תהליכי העיצוב והיישום של מדיניות ציבורית במסגרת תפקידם."

 

תחומי הידע הנלמדים במהלך התואר

 

"התואר מעניק לבוגרים ידע במגוון תחומים, כגון: פוליטיקה, מדיניות ציבורית, סוציולוגיה וכלכלה. בכל התחומים הללו אנחנו מציעים לסטודנטים קורסים מרתקים, ברמת הוראה גבוהה ביותר, הזוכים מידי שנה באותות הצטיינות של סקרי שביעות הרצון ואיכות ההוראה."

 

תוכנית הלימודים באוניברסיטה הפתוחה


"הייחוד של התוכנית מתבטא בהתאמתה המושלמת לסטודנטים המחזיקים בעבודה במשרה מלאה. ניתן ללמוד את התואר הן בקבוצה מאורגנת במסגרת העבודה או המשרד הממשלתי או באופן אינדיבידואלי בשעות גמישות." פרופ' לוי מוסיף: "בכל שנה ניתן לבחור אילו קורסים ללמוד, ולצבור בהדרגה את נקודות הזכות הדרושות לזכאות לתואר. כך, חלק מהסטודנטים יסיימו בשנתיים את התואר, ואחרים יכולים לפרוש אותו גם למספר שנים וללמוד קורס אחד בסמסטר."


"הבחירה של חלק מהסטודנטים ללמוד את התואר במסגרת העבודה בקבוצה, מעניקה לסטודנט תמיכה הדדית ורצף לימודי ברור. לאוניברסיטה הפתוחה יש יתרון משמעותי בתחום זה, בזכות הגמישות הרבה שאנו מעניקים, המאפשרת ללמוד תואר נוסף בשעות הפנאי." יתרון נוסף, מבהיר לוי, הוא ביכולת לפתוח קבוצות קטנות בכל מקום בו יתכנסו מועמדים מהצפון ועד הדרום במתקני לימוד של האוניברסיטה או אצל המעסיקים מהגזר הציבורי שיבחרו בכך.

 

אילו אפשרויות קידום נפתחות בפני מי שלומדים את התואר?

 

"התוכנית מאפשרת לבוגריה להתמודד במכרזים במגזר הציבורי. מכרזים אלה מחייבים תואר שני כתנאי הכרחי."

 

הבוגרים מגיעים למגוון תפקידים במגזר הציבורי עם ארגז כלים עשיר ומגוון,  הן בהיבטים תיאורטיים והן בהיבטים מעשיים. ניתן לבחור בין תואר עם תזה, המעניק ידע במחקר למעוניינים להמשיך לדוקטורט, לבין תואר ללא תזה למי שאינו זקוק לכלים המחקריים." 

 

פרופסור לוי מוסיף: "במסלול המעשי אנחנו מקפידים לשפר את מיומנות המחקר והכתיבה של הסטודנטים, באמצעות קורסי שטח ופרויקטים של מחקר. לעובדי השלטון המקומי ואחרים המתעניינים בעבודת השלטון המקומי, אנו מציעים תואר שני ייחודי בממשל ומדיניות ציבורית בהתמחות שלטון מקומי".

 

האם ניתן להגיש בקשה למלגות כדי להצטרף לתוכנית?

 

כיום ישנן שתי מלגות עיקריות: אחת היא יוזמה משותפת של מפעל הפיס ומרכז השלטון המקומי, המעניקים השתתפות בגובה של עשרת אלפים שקלים לתואר בתמורה לשנתיים של התנדבות בקהילה. המלגה הזו מוענקת לעובדים ברשות המקומית המעוניינים להתקדם לתואר נוסף. המלגה הנוספת מוענקת לאקדמאים במסגרת מלגות קרן ידע, ומאפשרת לקבל סכום משתנה עד לתקרה של שמונת אלפים שקלים.

מעניין אותך תואר שני בממשל ומדיניות ציבורית?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר שני בממשל ומדיניות ציבורית בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד ממשל ומדיניות ציבורית לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד