האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר שני בתזונה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני בתזונה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
בשנים האחרונות ישנה עלייה מתמדת ללימודים בתחום התזונה. השינוי נוצר בעיקר בעקבות המודעות הגבוהה שנוצרה לגבי זה שתזונה נכונה גורמת לתוחלת חיים ארוכה יותר ועוזרת בלא מעט בעיות רפואיות ובריאותיות. לאור הנאמר ובעקבות העלייה המתמדת במודעות הציבור בנושא של השפעות התזונה על בריאות האדם, נוצר ביקוש גבוה בשוק לתזונאים מיומנים ומקצועיים שצפויים להשתלב בתחום - בין אם מדובר במגזר הציבורי או במגזר הפרטי. הלימודים לתואר שני בתזונה נועדו להכשיר אנשי מקצוע שיחזיקו בידע רב ומקיף בתחום.
 
תואר שני בתזונה
 
 קהל היעד
 
הלימודים לתואר שני בתזונה מתאימים לכאלה שרוצים להפוך למטפלים מוסמכיפ בתחום התזונה. במהלך הלימדוים ילמדו הסטודנטים מגוון גדול של נושאים כמו: מדעי הבריאות, חקר המזון ועוד ועוד. 
 
מה לומדים?
 
הלימודים כוללים בין היתר את הנושאים הבאים: הפרעות אכילה, השמנת יתר, תזונת ילדים ונוער, ביו-אתיקה, קשר בין תזונה וגנטיקה, הערכה תזונתית, אפידמיולוגיה תזונתית (הקשר בין תזונה לתחלואה), השפעות תזונתיות בתחום מחלת הסרטן, דלקות, מנגנון פעולה של מרכיבי מזון שונים ועוד.
 
 

תנאי קבלה לתואר שני בתזונה

 
הלימודים לתואר שני במדעי התזונה מיועדים לכאלה שסיימו בהצלחה לימודים לתואר ראשון במדעי התזונה או בחקלאות. חשוב להדגיש שרק בוגרי תואר ראשון בתזונה יוכלו לעבור התמחות מעשית ולשמש כתזונאים בפועל.
 
במקרים מסויימים גם בוגרי תואר ראשון מתחומים אחרים יכולו להגיש את מועמדתם לתואר אבל ככל הנראה יצטרכו לעבור ועדת קבלה שתבחן את מידת התאמתם וכמו"כ יידרשו להשלמת קורסים שונים טרם תחילת הלימודים לתואר. בחלק ממוסדות הלימוד בתחום ישנה דרישה לניסיון מעשי בתחום או לחילופין הצגה של המלצות אקדמיות ומעבר של ראיון אישי, הבוחן את מידת התאמתם לתחום.
 
כמה זמן לומדים?
 
ברוב המקרים יימשכו הלימודים לתואר זה כשנתיים. בחלק ממוסדות הלימוד ניתן למצוא מסלולים מותאמים לאנשים עובדים שיעדיפו ללמוד במקביל לשגרת חייהם. במקרה הזה מן הסתם הלימודים יימשכו יותר זמן - תלוי במוסד הלימודים ובמסלול אותו יבחר הסטודנט.
 
איפה עובדים?
 
לימודים לתואר שני בתזונה מכשירים הלכה למעשה את הבוגרים לשמש כתזונאים פעילים במסגרות שונות כמו: מערכות שירותי הבריאות השונות –  בתי-חולים או קופות חולים פרטיות. חשוב להדגיש שבמקרה הזה יש דרישה בתעודת הסמכה מעשית, שניתנת רק לאחר ביצוע סטאז'. ההצטרפות לביצוע סטאז' קיימת רק למי שאוחז בתואר ראשון בתחום. התואר השני לבדו אינו מאפשר ביצוע סטאז' במידה והתואר הראשון הינו בתחום אחר. כמו כן, יכולים התזונאים להשתלב במוסדות פרטיים שמעניקים שירותי ייעוץ תזונתיים, כגון מכוני כושר,קאנטרים, סטודיו פרטי וכו'. בנוסף, בוגרי הלימודים יכולים להשתלב בתפקידי מחקר במדעי התזונה או לחילופין בתפקידי הוראה במסגרת התוכניות האקדמיות השונות בהן הוא נלמד.
 
כמה מרוויחים?
 
תזונאי מתחיל שמחזיק בתואר שני וסיים סטאז' צפוי להרוויח שכר התחלתי שיעמוד על כ- 9,500 - 11,500 ש"ח חודשי. לאחר צבירת כמה שנות נסיון צפוי השכר לעלות ולעמוד על כ- 12,000 - 15,000 ש"ח חודשי. חשוב להדגיש שהנאמר לעיל מדבר רק על כאלה שהפכו להיות שכירים אולם ישנם תזונאים/דיאטנים שבוחרים אחרי כמה שנים של עבודה תחת מסגרת פרטית או ציבורית לצאת לדרך עצמאית ולפתוח קליניקה פרטית. במקרה זה השכר הוא שעתי וצפוי לעמוד בשלב ההתחלתי על סכומים שנעים בין 250 - 350 ש"ח בשנים הראשונות, ולאחר מכן צפוי השכר השעתי לעלות משמעותית ולעמוד על כ - 400 - 500 ש"ח לשעת ייעוץ.

 

 
 
 

סטודנטים ממליצים על לימודי תזונה

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
510 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.51 מתוך 5

לימודי תואר שני בלימודי תזונה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים