072-3300504

תואר שני בפזיותרפיה

בשנים האחרונות גובר מאוד הביקוש למטפלים פיזיותרפיסטים. ישנה עליה מתמדת בכל התחום של רפואה המשלימה, שמדגישה משמעותית את אפשרויות הטיפול הלא קובנציונאליות, מה שמוביל באופן ישיר לעלייה משמעותית גם בתחום הפיזיותרפיה, שאומנם לא שייך באופן ישיר לתחום של הרפואה המשלימה אבל כן מדובר בתחום דומה יחסית כי הרי מדובר בטיפול "מסורתי" שאינו מערב שימוש בתרופות וכדו'. לאור כל הנאמר, הביקוש לפיזיותרפיסטים מקצועיים גורם ללימודי התואר השני בפיזיותרפיה לאיכותיים ומרוויחים. לימודים לתואר שני בתחום מעניקים לבוגריהם יתרון משמעותי על פני מתחריהם בשוק העבודה שסיימו לימודים לתואר ראשון בלבד, כך שמובטח להם יתרון בשוק העבודה מיד עם תום הלימודים. 
 
הסטודנטים בלימודי תואר שני בפיזיותרפיה יעברו הכשרה מעשית ואיכותית לעבודות טיפוליות ושיקומיות, ועל ידי כך יוכלו לתרום באופן משמעותי להתפתחות הפיזיותרפיה בעולם הרפואי - טיפולי.

תחום הפיזיותרפיה הוא תחום פרא-רפואי ומדעי שעוסק ברובו באבחון של כאב, שיקום מעשי ומניעה אפקטיבית של בעיות במערכת התנועה של האדם. מטרת התואר השני היא להעמיק ולהרחיב את הידע המקצועי של הלומדים בו וכמו כן להקנות להם ידע מעשי וכלים אפקטיבים להצלחה בתחום. 
 
כמה זמן לומדים?
 
משך הלימודים לתואר שני בפיזיותרפיה הינו בין שנתיים לשלוש שנים - תלוי במוסד הלימודים. בחלק ממוסדות הלימוד ניתן למצוא מסלולים מותאמים לאנשים עובדים שמעוניינים לא לוותר על עבודה במקביל לתואר וניתנת להם האפשרות לא לפגוע באיכות חייהם ובשכרם - גם במקביל ללימודים לתואר מבוקש זה.
 
תואר שני בפיזיותרפיה - תנאי קבלה
 
ברוב מוסדות הלימוד תנאי הקבלה  יהיו: ממוצע לתואר ראשון בפיזיותרפיה של 80 לפחות. בחלק מהמקרים ידרשו מוסדות הלימוד ציון ממוצע גבוה יותר.
בחלק ממוסדות הלימוד ניתן למצוא מסלול לימודים שמותאם גם לבוגרי תואר ראשון בתחומים אחרים, כל זאת בתנאי שהמועמד ישלים קורסי מבוא ובסיס בתחום. 
בנוסף, בחלק ממוסדות הלימוד בתחום נדרשים המועמדים להוכיח נסיון מעשי רלוונטי, לפעמים גם יצטרכו המועמדים ללימודים לעבור ראיון קבלה אישי שיבחן את מידת התאמתם ללימודים.
 
מה לומדים?
 
מטרתו של התואר השני הוא להרחיב את הידע המעשי והמקצועי של הפיזיותרפיסטים, וכמובן לשפר משמעותית את הרמה המקצועית שלהם. הלימודים כוללים התמחויות במגוון של מסלולים כמו: נוירולוגיה ואורתופדיה. הלימודים כוללים נושאים כמו: שיקום נוירולוגי ואורתופדי, תפקודים של נפגעים פיזיים, שיקום ילדים  ונוער ושיקום של מערכות תנועה. בנוסף, בין תכני הלימוד יילמדו הנושאים הבאים: ביומכניקה, בקרה מוטורית, שיקום פיזי, שיטות טיפול, שיטות להערכת מצב הנפגע ועוד.

איפה עובדים?
 
בוגרי שסיימו בהצלחה את המבחנים והמטלות לתואר שני בפיזיותרפיה ועמדו בכל תנאי התואר יוכלו להשתלב במגוון גדול של עבודות בעולם הטיפול, הייעוץ, ההדרכה – הן בבתי חולים ובמרפאות, והן במכוני השיקום ובתי האבות למיניהם. כמו כן, יוכלו להשתלב בתחומי ההדרכה או לחילופין במכוני מחקר ובמגוון של משרות הוראה. בנוסף, יכולים הבוגרים לעבוד כפיזיותרפיסטים עצמאיים בעלי קליניקה פרטית. חשוב להדגיש כי על מנת לעסוק בטיפול פיזיותרפי מעשי יהיה על המועמד לעבודה להיות בעל תואר ראשון בתחום. מי שאינו מחזיק בתואר ראשון רלוונטי יכול למצוא עצמו עובד בתחום המחקרי - אך לא כמטפל מן המניין.
 
כמה מרוויחים?
 
פיזיותרפיסט מתחיל צפוי להרוויח בשנים הראשונות לעבודתו סכומים שיעמדו על כ - 8,500 - 11,000 ש"ח חודשי. לאחר 3-5 שנות נסיון צפוי השכר לעלות ולעמוד על כ - 11,000 - 13,000 ש"ח חודשי. בנוסף, לאחר כמה שנות נסיון ניתן לפתוח קליניקה באופן עצמאי. פיזיותרפיסט בעל קליניקה פרטית גובה בממוצע סכומים שנעים בין  300 - 700 ש"ח לטיפול - תלוי בתחום הספציפי בו בחר לט]ל ובשנות נסיונו וברקורד שלו.
 
מעניין אותך תואר שני בפזיותרפיה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר שני בפיזיותרפיה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד פיזיותרפיה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד