האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר שני בקלינאות תקשורת

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני בקלינאות תקשורת
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
למרות שכדי לעסוק בקלינאות תקשורת הדרישה היא רק לתואר ראשון בתחום ואין דרישה רשמית להחזיק בתואר שני על מנת לעבוד כמטפל בפועל, חלק גדול מקלינאי התקשורת בישראל ניגשים ללימודי תואר שני וחלקם אף בוחרים לגשת לתואר שלישי, כי בסופו של דבר איכות המטפל והשכר שלו נקבעים באופן ישיר על סמך התעודות והידע האקדמי. בנוסף חשוב להבין שבכל העולם המערבי על מנת לעסוק בתחום קלינאות תקשורת נדרש מהמועמדים להיות בעלי תואר שני.
 
מטרת הלימודים לתואר זה הינם הכשרה מעשית של מטפלים בתחום, וכמו כן פיתוח יכולת החשיבה שלהם. בנוסף, תוכנית הלימודים מותאמת להכשרת חוקרים בתחום מדעי השמיעה השפה והדיבור, תוך הרחבה משמעותית של הידע התיאורטי והקליני שלהם. שינויים טכנולוגיים רבים שקרו בשנים האחרונות תרמו רבות לפיתוח של אמצעי תקשורת טיפוליים לאוכלוסיות שסובלות מליקויי דיבור ושמיעה. לדוגמא: תוכנות שמאפשרות לילדים ומבוגרים שמתקשים בתהליך הדיבור. 


תנאי קבלה

 
תנאי הקבלה ללימודים לתואר שני בקלינאות תקשורת כוללים ברוב המקרים את הדרישות הבאות: על המועמד להיות בעל תואר ראשון בתקשורת בממוצע של 80 ומעלה. בחלק ממוסדות הלימוד המציעים תואר שני בתחום יידרשו המועמדים לעבור ראיון קבלה אישי שבוחן את מידת התאמתם ללימודים בתחום, וכמו כן עליהם להציג המלצות אקדמיות ממוסד הלימודים בו למדו לתואר הראשון. בחלק ממוסדות הלימוד ניתן להתקבל ללימודים גם לבוגרים של תואר ראשון מתחומים אחרים - אבל חשוב להדגיש שכאלה שירצו להתקבל ללימודים יתקבלו בפועל רק למסלול המחקרי. חשוב להבין כי אם למועמד אין תואר ראשון בהפרעות בתקשורת הוא לא יכול לעבוד כקלינאי תקשורת מן המניין, אלא רק לעסוק בתחומי המחקר או ההדרכה בתחום.
 
כמה זמן לומדים?
 
ברוב מוסדות הלימוד משך הלימודים לתואר זה יהיו כשנתיים. בחלק מהמקרים יציעו מוסדות הלימוד מסלולים מותאמים לכאלה שרוצים לעבוד במקביל ללימודיהם. במקרה זה ייתכםן כי הלימודים יימשכו יותר משנתיים.
 
מה לומדים?
 
ברוב מוסדות הלימוד, לימודים לתואר השני בקלינאות תקשורת נוגעים בנושאים רבים מתחומי המדע כמו: רפואה, פסיכולוגיה, מדעי ההתנהגות, נוירולוגיה, גנטיקה, סטטיסטיקה ועוד, יחד עם זאת בתואר גם נלמדים נושאים מתחום החינוך והטיפול כמו: חינוך מיוחד, ריפוי בעיסוק, טיפול באמנות ועוד.
הלימודים מעניקים לסטודנטים את הידע המדעי יחד עם הידע החינוכי בכדי שיוכלו לאבחן ולטפל ביעילות ובמקצועיות בכל סוגיה. כמו כן, ניתן בלימודי התואר להתנסות באופן מעשי בשיטות אבחון וטיפול.
 
איפה עובדים?

רבים מהקלינאים בוחרים לגשת ללימודי תואר שני בקלינאות תקשורת מכיוון שהתואר משדרג את המעמד המקצועי שלהם, את השכר (במיוחד במגזר הציבורי), ואת אופציות התעסוקה שיעמדו בפניהם. בוגרי תואר שני בתחום זה יוכלו למצוא עבודה במגוון של משרות בכירות במערכות החינוך השונות, מערכת הבריאות, במוסדות חינוך מיוחד, בבתי חולים, בקליניקות פרטיות או ציבוריות, בעמותות, במרפאות, כעצמאים בעלי קליניקה ועוד ועוד. 

 

כמה מרוויחים?

קלינאי תקשורת בתחילת דרכם שסיימו את לימודי התואר השני בהצלחה צפויים להרוויח בשנים הראשונות שכר ממוצע שיעמוד על כ - 7,000- 9,000 ש"ח חודשי. כעבור כמה שנות נסיון וצבירת וותק ורקורד צפוי השכר לעלות משמעותית ולעמוד על כ - 9,500 - 17,000 ש"ח חודשי. בחלק מהמקרים ניתן להרקוויח סכומים משמעותיים הרבה יותר - תלוי מאוד במקום העבודה ובנסיונו של המטפל. בנוסף, חלק מקינאי התקשורת מעדיפים לפתוח קליניקה עצמאית משלהם. במקרה הזה השכר הינו שעתי. השכר הממוצע לטיפול של קלינאי תקשורת עומד על כ - 150 -350 ש"ח לשעת טיפול - תלוי מאוד בנסיונו ובשמו הטוב של המטפל.

סטודנטים ממליצים על קלינאות תקשורת

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
180 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.46 מתוך 5

לימודי תואר שני בקלינאות תקשורת בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים