האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר שני במשפטים ללא משפטנים

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני במשפטים ללא משפטנים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מידע כללי על תואר שני במשפטים ללא משפטנים

אנשים רבים חושבים שעל מנת לרכוש השכלה משפטית הם חייבים להיות עורכי דין, אך האמת היא שזה לא הכרח. אם סיימתם תואר ראשון במדעי החברה, מדעי הרוח, מנהל עסקים, כלכלה וחשבונאות או כל תואר אחר ואתם מעוניינים לרכוש כלים משפטיים, כמו גם לשפר ולקדם את שכרכם - הגעתם בדיוק למקום הנכון. פרופסור יעד רותם, דיקן הפקולטה למשפטים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים, סיפר לנו מה כל כך מרתק בתואר שני במשפטים ללא משפטנים של המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן, וגילה לנו באילו משרות בוגרי תואר שני במשפטים יכולים להשתלב.

 

תואר שני במשפטים ללא משפטנים

הלימודים שיסדרו לכם השכלה משפטית

אם אתם אחרי תואר ראשון ואתם מתלבטים מה ללמוד לתואר שני אתם נמצאים בדיוק במקום הנכון. למה? כי תואר שני בלימוד משפט למי שאינו משפטן זה הדבר הכי חם שיש. תואר שני במשפטים ללא משפטנים של המרכז האקדמי למשפט ועסקים מיועד לבוגרי תואר אקדמי ראשון המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה אשר סיימו את לימודיהם בממוצע של 80 ומעלה ורוצים להעמיק את הידע שלהם בתחום המשפט ועל תפקידו בחיי החברה והכלכלה בארץ ובעולם. כמו כן, בעלי תואר ראשון אשר סיימו את לימודיהם בחו"ל יוכלו להתקבל למסלול לאחר שיציגו תרגום של התעודה ממתורגמן מוסמך ולצרף אישור משגרירות המדינה על כך שמדובר במוסד לימודים מוכר.

תואר זה רלוונטי ביותר עבור מי שיש לו ממשק עם עולם המשפט, "התואר מיועד גם לבוגרי תואר ראשון במדעי החברה או מדעי הרוח שעובדים במשרות שהן לא משפטיות בהכרח אבל שיש בהן ממשק עם העולם המשפטי כמו למשל גורמים העובדים מול עורכי דין או משפטנים. בנוסף, התואר יכול להיות רלוונטי למנהלי רכש או מנהלי שיווק שרוצים לדעת איך להוציא את המקסימום מאנשים שעומדים מולם", מסביר פרופסור רותם.

התואר המבוקש מתאים גם לכל מי שמאז ומתמיד חשקה נפשו בהשכלה משפטית: גם למי שלא מעוניין בלימודי במשפטים ולהיות עורך דין, וגם למי שלא היה בטוח בזמן התואר הראשון כי הוא רוצה לעסוק בעריכת דין, ולכן לא בחר בלימודי המשפטים לתואר זה אבל את לימודי התואר השני רוצה להקדיש לתחום. "התואר השני בלימודי משפט מאפשר לסטודנטים לרכוש השכלה משפטית ובהמשך, במידה וירצו, הם יוכלו להמשיך את המסלול כדי להפוך לעורכי דין", הוא מסביר.

 

איך משלבים קריירה עם תואר שני?

תואר זה, השונה במבנהו מתואר ראשון במשפטים, כולל את קורסי הבסיס של עולם המשפט: דיני חוזים, משפט ציבורי, תורת המשפט ומבוא למשפט ישראלי והשוואתי. בשלב שלאחר מכן, מעבר לקורסי הבסיס המקנים את הידע הפרקטי ביותר מעולם המשפט, כל סטודנט בוחר את המסלול המתאים לו, בהתאם לתואר הראשון שלמד, בין אם זה משפט מסחרי עסקי, משפט וחברה או משפט פלילי וקרימינולוגיה. "לאחר לימוד קורסי הבסיס הסטודנטים מגיעים לשלב ההתמחות וההתמקצעות. התואר שלנו מציע מסלול ייחודי של התמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה היכול להיות רלוונטי לעובדים סוציאליים, לשוטרים, לסוהרים ולכל מי שיש לו ממשק עם עולם העבריינות והמשפט הפלילי. חשוב לציין שאנחנו היחידים בארץ שמציעים תכנית כזו", מציין פרופסור רותם.

בטח שאלתם את עצמכם - מה בעצם מקנה התואר מבחינת אפשרויות התעסוקה בתחום? עריכת דין או מתן ייעוץ משפטי אינם מתאפשרים, אז מה כן? התכנים הנלמדים במהלך התואר מאפשרים לבוחרים בתואר זה להיפתח בפני אפיקים חדשים. בסיום התואר יהיה בידם ידע משפטי חשוב הפרקטי ביותר גם בחיי היומיום, ידע זה תורם לחיים הפרטיים וכן גם מבחינה תעסוקתית בממשקי עבודה מול גורמים משפטיים בעולם העסקים או בעולם הפוליטי. מעבר לזה, כמובן ישנה האפשרות של השלמת הקורסים הנדרשים מלימודי התואר הראשון על מנת לעשות הסבה ולהפוך לעורך דין. נציין כי במידה וסטודנט בוחר באופציה הזו הוא צריך להשלים התמחות של שנה לפני שייגש לבחינות הלשכה.

הנקודה החשובה ביותר היא ללמוד במוסד לימודים אקדמי המציע קורסים בתחומים הרלוונטיים לעולם של היום. אין ספק כי תואר שני בלימודי משפטים מאפשר לבוגרים ליצור לעצמם הזדמנויות חדשות, פותח אותם לתכנים חדשים ומרתקים ומאפשר להם לשפר את שכרם. לפרטים נוספים על התואר השאירו פרטים באחד הטפסים באתר ויועצי הלימודים שלנו יחזרו אליכם עם כל המידע


סטודנטים ממליצים על משפטים ללא משפטנים

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
257 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.5 מתוך 5

לימודי תואר שני במשפטים ללא משפטנים בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים