האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר שני במדעי החברה והרוח

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני במדעי החברה והרוח
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
לימודי תואר במדעי הרוח והחברה תורמים רבות לחברה בכלל ולאדם הלומד בפרט. תואר ראשון בתחום עוזר לנו לפתח את החשיבה, מרחיב את הידע ובעצם כל אלה יחד מעצבים את החברה בה אנו חיים כיום. מדובר בתחומים שהם הבסיס ממנו צומחים וגדלים מנהיגים חברתיים. העולם בו אנו חיים משתנה כל הזמן ומושפע מהמון גורמים כמו למשל התפתחות הטכנולוגיה אשר משפיעה על תרבויות שונות בחברה ועל אופן התקשורת בין בני אדם. מדעי הרוח והחברה עוזרים לנו להבין את אותם השינויים. למרות שכבר למעלה מעשור אנו רואים פחות התעניינות בחוג ומנגד עלייה בהתעניינות בתחומי לימוד אחרים, רבים מאנשי האקדמיה מדגישים את חשיבות התחום ואת תרומתו להתפתחות החברה. אוניברסיטאות ומכללות רבות התחילו להשקיע במסלול זה מהסיבה שהבינו את החשיבות הרבה ולפי כך אנו עדים לתופעה בה חברות גדולות במשק מחפשות בוגרי תואר שני בתחום ומעסיקות אותם במשרות ניהול בכירות.
 
 

מה בעצם לומדים בתואר שני במדעי החברה?

 
הנושא המרכזי שהוא בעצם מטרת התואר - חקר החברה האנושית. בין נושאי הלימוד אשר יעזרו לנו להבין זאת מכל כיוון הם: לימודי יהדות, היסטוריה, פילוסופיה, קרימינולוגיה, פסיכולוגיה, יחסים בינלאומיים, כלכלה, תקשורת, מדעי המדינה, ארכאולוגיה, בלשנות, מנהל עסקים, חינוך ועוד. ברוב מוסדות הלימוד הלימודים ישלבו למידה תיאורטית והתנסות מעשית וזאת על מנת לאפשר לסטודנטים להבין את פני החבה בצורה הטובה ביותר. הלימודים יתאימו בעיקר לבוגרי תואר ראשון במדעי החברה.
 
 

תנאי קבלה ומשך הלימודים

 
תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב תדרשו להציג ממוצע ציונים של 80 לכל הפחות בתואר הראשון. ישנם מוסדות לימוד אשר יסתפקו בתנאי זה וישנם כאלה שיבקשו מכם לעבור ראיון אישי, הצגת פטור מאנגלית או מעבר ועדת קבלה. כאשר נתייחס למשך הלימודים נוכל לראות שמדובר במסלול אשר זהה למסלולי תואר שני אחרים ועל כן הלימודים ימשכו כשנתיים. תלמידים אשר יבחרו במסלול עם תזה יוכלו להאריך את הלימודים בעוד שנה לצורך כתיבה התזה. 
 
 

אפשרויות תעסוקה

 
במידה ואתם כבר נמצאים במקום עבודה מסודר לרוב לימודי התואר השני יביאו לשדרוג משמעותי בשכר. הבוגרים אשר יפנו לחפש עבודה בסיום הלימודים יוכלו להשתלב במגוון משרות ניהול בעיקר או להשתלב במשרות הקשורות לתחום ההתמחות אותו בחרו ללמוד. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים אשר למדו במסלול המחקרי היא להמשיך ללימודי דוקטורט אשר בסיומם יוכלו להשתלב בתפקידי הוראה באקדמיה בארץ ובעולם.
 
 

איפה ניתן ללמוד?

 
הקריה האקדמית אונו - המכללה מציעה מסלול לתואר שני M.A בלימודי יהדות. הלימודי יתקיימו פעם אחת בשבוע במשך שנתיים. על מנת שתוכלו להתקבל למסלול תדרשו להיות בעלי ממוצע ציונים של 80 ומעלה בתואר הראשון ועל התואר להיות באחד מתחומי היהדות. המעוניינים ללמוד מסלול זה אך התואר הראשון שלהם לא כולל לימודי יהדות יוכלו לעשות זאת בעזרת מספר השלמות.
 
האוניברסיטה הפתוחה - במוסד זה תוכלו לבחור בין שני מסלולי לימוד - תואר שני M.A בלימודי תרבות או תואר שני בלימודי דמוקרטיה בין תחומיים. על מנת להתקבל לאחד משני המסלולים תדרשו להיות בוגרי תואר ראשון בממוצע של 80 ומעלה. בעלי ציון ממוצע נמוך מ-80 יוכלו להגיש בקשה לקבלה ללימודים וכל מקרה יבחן ע"י וועדת הקבלה של האוניברסיטה. באוניברסיטה הפתוחה משך הלימודים הוא בהתאם לקצב הסטודנט.
 
אוניברסיטת חיפה - תואר שני M.A בלימודי מגדר ונשים - על מנת להתקבל למסלול זה תדרשו להציג ממוצע ציונים של 80 לכל הפחות בתואר הראשון. תוכלו לבחור במסלול הכולל תזה שימשך שלוש שנים ויכלול בתוכו את כתיבת התזה או במסלול הלא מחקרי שאורכו שנתיים. מטרת התכנית היא להקנות לסטודנטים ידע רחב בדיון ובמחקר המגדרי בתחומים שונים ובנוסף להעניק להם את הכלים למחקר בתחום והבנה כיצד מסגרות מגדריות מעצבות את מציאות חיינו.

לימודי תואר שני ברב תחומי, מדעי הרוח והחברה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים