האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר שני בהנדסת מערכות

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני בהנדסת מערכות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מידע כללי על הנדסת מערכות

אם אתם מחפשים להשתלב בתחום שרק הולך ומתפתח בשנים האחרונות ויחד עם זאת משלב בתוכו הנדסה, ניהול וטכנולוגיה הגעתם למקום הנכון. תואר שני בהנדסת מערכות הוא תואר מרתק, פרקטי ואחד כזה שישלב אתכם במשרות בעלות חשיבות רבה ובנוסף יביא איתו הכנסה גבוהה. ישנו ביקוש שרק הולך וגובר למהנדסי מערכות אשר יוכלו להוביל מגוון רחב של פרוייקטים. אם נשווה הנדסת מערכות לתחומי הנדסה אחרים נוכל לראות כי מהנדס מערכות צריך להיות בעל ראייה רחבה וכוללת יותר מהסיבה שיכולות להיות תקלות ובעיות רבות במהלך יצירת מערכת. כאשר אנו מדברים על פיתוח טכנולוגי מסויים אנו מתכוונים לכל הכלים הדרושים לשם כך וכאן בעצם אנו מגיעים להנדסת מערכות.
 
 

תנאי הקבלה ומשך הלימודים לתואר שני בהנדסת מערכות

 
תואר שני בהנדסת מערכות פונה לבוגרי תואר ראשון בהנדסה. הסטודנטים יוכלו לבחור במסלול הכולל תזה שזהו בעצם מסלול מחקרי אשר מיועד למי שמעוניין להמשיך לדוקטורט או להיכנס לאקדמיה והמחקר. מסלול נוסף הוא מסלול ללא תזה. לרוב הקבלה תתבצע על סמך ציוני התואר הראשון שלכם אך ישנם מוסדות רבים אשר יבצעו סינון נוסף בעזרת ראיונות אישיים ואף הזמנת המועמדים בקבוצות קטנות על מנת לבדוק איך הם מסתדרים ופועלים בתוך קבוצה. לימודי הנדסת מערכות לתואר שני נמשכים שנתיים ויכולים לגלוש לשנתיים וחצי. רוב מוסדות הלימוד מציעים לסטודנטים לבחור בלימודי ערב וימי שישי. זאת על מנת לאפשר להם לשלב את הלימודים עם חיי היום יום שלהם שבהרבה מקרים כוללים עבודה.
 
 
מה לומדים?
 
התואר נועד להכשיר מהנדסי מערכות מהשורה הראשונה ועל כן יכלול בתוכו חומר תיאורטי בשילוב עם התנסות מעשית. במהלך הלימודים ישנו דגש על הצד הניהולי, ההנדסי והטכנולוגי. נושאי הלימוד עצמם משתנים מעט בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב תלמדו את התחומים הבאים: הנדסת דרישות, חקר ביצועים, ניהול פרוייקטים, ניהול סיכונים, פיתוח מנהיגות, יזמות טכנולוגית, מערכות בקרה, ניתוח מערכות, קבלת החלטות אסטרטגיות, כדאיות השקעה, מודלים כמותיים, אינטגרציה של מערכות, אמינות ואיכות, הנדסת דרישות ועוד.
 
 
איפה ניתן ללמוד?
 
בין מוסדות הלימוד בהם תוכלו למצוא לימודי תואר שני בהנדסת מערכות:
 
אפקה - המכללה האקדמית להנדסה בת"א - מסלול לימודים זה נלמד במשך שנתיים וכולל יום לימודים אחד באמצע שבוע (אחה"צ) ויום שישי מה שמאפשר לאנשים שהעובדים להמשיך בשגרת החיים שלהם. המסיימים בהצלחה יקבלו תואר שני M.Sc. בהנדסת מערכות. מטרת הלימודים במכללה היא להעניק לבוגרים בסיס אקדמי ומעשי בתחום ולהכשיר אותם לשימוש בכלי הבקרה והפיתוח העדכניים ביותר שקיימים היום. השילוב המדויק בין הלימודים התיאורטיים וההתנסות המעשית מקנה לבוגרים – חשיבה מערכתית, עבודה בצוות, התמצאות בפרטים ויכולות הובלה וניהול. הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון גופים כמו: מערכת הביטחון, הכלכלה, התשתיותתחבורה, רפואה ועוד.
 
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה כרמיאל - הלימודים מתאימים לבוגרי תואר ראשון מתחומי ההנדסה ומתקיימים בימי שישי ויום נוסף במהלך השבוע בשעות אחה"צ, מה שמאפשר לסטודנטים לשלב את הלימודים יחד עם עבודה והתחייבויות קודמות שלהם. הבוגרים אשר יסיימו בהצלחה את לימודיהם יהיו זכים לתואר שני מוסמך במדעים (.M.Sc) בהנדסת מערכות. תכנית הלימודים נועדה להכשיר מהנדסים עם הבנה מערכתית רחבה מהרגיל וזאת על מנת שיוכלו ליצור מערכות הנדסיות מורכבות. בסיום הלימודים הבוגרים יצאו עם ידע מחקרי ומדעי בעולם פתרון בעיות מערכתיות. כבר במהלך הלימודים ישנו דגש על עבודה בצוותים על מנת שיוכלו להרגיש איך העבודה מתבצעת בעולם האמיתי.
 
 
אם אתם בוגרי תואר ראשון בהנדסה, מחפשים אתגרים ומקצוע מרתק לעסוק בו ומעוניינים להמשיך במבלול לימודי תואר שני כדאי שתשקלו ברצינות את תחום הנדסת המערכות. שכן, מדובר בתחום המתפתח כל הזמן ומשלב בתוכו הנדסה, טכנולוגיה וניהול.

לימודי תואר שני בהנדסת מערכות בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים