072-3300504

תואר שני בהנדסת מערכות

מידע כללי על הנדסת מערכות

אם אתם מחפשים להשתלב בתחום שרק הולך ומתפתח בשנים האחרונות ויחד עם זאת משלב בתוכו הנדסה, ניהול וטכנולוגיה הגעתם למקום הנכון. תואר שני בהנדסת מערכות הוא תואר מרתק, פרקטי ואחד כזה שישלב אתכם במשרות בעלות חשיבות רבה ובנוסף יביא איתו הכנסה גבוהה. ישנו ביקוש שרק הולך וגובר למהנדסי מערכות אשר יוכלו להוביל מגוון רחב של פרוייקטים. אם נשווה הנדסת מערכות לתחומי הנדסה אחרים נוכל לראות כי מהנדס מערכות צריך להיות בעל ראייה רחבה וכוללת יותר מהסיבה שיכולות להיות תקלות ובעיות רבות במהלך יצירת מערכת. כאשר אנו מדברים על פיתוח טכנולוגי מסויים אנו מתכוונים לכל הכלים הדרושים לשם כך וכאן בעצם אנו מגיעים להנדסת מערכות.
 
 

תנאי הקבלה ומשך הלימודים לתואר שני בהנדסת מערכות

 
תואר שני בהנדסת מערכות פונה לבוגרי תואר ראשון בהנדסה. הסטודנטים יוכלו לבחור במסלול הכולל תזה שזהו בעצם מסלול מחקרי אשר מיועד למי שמעוניין להמשיך לדוקטורט או להיכנס לאקדמיה והמחקר. מסלול נוסף הוא מסלול ללא תזה. לרוב הקבלה תתבצע על סמך ציוני התואר הראשון שלכם אך ישנם מוסדות רבים אשר יבצעו סינון נוסף בעזרת ראיונות אישיים ואף הזמנת המועמדים בקבוצות קטנות על מנת לבדוק איך הם מסתדרים ופועלים בתוך קבוצה. לימודי הנדסת מערכות לתואר שני נמשכים שנתיים ויכולים לגלוש לשנתיים וחצי. רוב מוסדות הלימוד מציעים לסטודנטים לבחור בלימודי ערב וימי שישי. זאת על מנת לאפשר להם לשלב את הלימודים עם חיי היום יום שלהם שבהרבה מקרים כוללים עבודה.
 
 
מה לומדים?
 
התואר נועד להכשיר מהנדסי מערכות מהשורה הראשונה ועל כן יכלול בתוכו חומר תיאורטי בשילוב עם התנסות מעשית. במהלך הלימודים ישנו דגש על הצד הניהולי, ההנדסי והטכנולוגי. נושאי הלימוד עצמם משתנים מעט בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב תלמדו את התחומים הבאים: הנדסת דרישות, חקר ביצועים, ניהול פרוייקטים, ניהול סיכונים, פיתוח מנהיגות, יזמות טכנולוגית, מערכות בקרה, ניתוח מערכות, קבלת החלטות אסטרטגיות, כדאיות השקעה, מודלים כמותיים, אינטגרציה של מערכות, אמינות ואיכות, הנדסת דרישות ועוד.
 
 
איפה ניתן ללמוד?
 
בין מוסדות הלימוד בהם תוכלו למצוא לימודי תואר שני בהנדסת מערכות:
 
אפקה - המכללה האקדמית להנדסה בת"א - מסלול לימודים זה נלמד במשך שנתיים וכולל יום לימודים אחד באמצע שבוע (אחה"צ) ויום שישי מה שמאפשר לאנשים שהעובדים להמשיך בשגרת החיים שלהם. המסיימים בהצלחה יקבלו תואר שני M.Sc. בהנדסת מערכות. מטרת הלימודים במכללה היא להעניק לבוגרים בסיס אקדמי ומעשי בתחום ולהכשיר אותם לשימוש בכלי הבקרה והפיתוח העדכניים ביותר שקיימים היום. השילוב המדויק בין הלימודים התיאורטיים וההתנסות המעשית מקנה לבוגרים – חשיבה מערכתית, עבודה בצוות, התמצאות בפרטים ויכולות הובלה וניהול. הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון גופים כמו: מערכת הביטחון, הכלכלה, התשתיותתחבורה, רפואה ועוד.
 
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה כרמיאל - הלימודים מתאימים לבוגרי תואר ראשון מתחומי ההנדסה ומתקיימים בימי שישי ויום נוסף במהלך השבוע בשעות אחה"צ, מה שמאפשר לסטודנטים לשלב את הלימודים יחד עם עבודה והתחייבויות קודמות שלהם. הבוגרים אשר יסיימו בהצלחה את לימודיהם יהיו זכים לתואר שני מוסמך במדעים (.M.Sc) בהנדסת מערכות. תכנית הלימודים נועדה להכשיר מהנדסים עם הבנה מערכתית רחבה מהרגיל וזאת על מנת שיוכלו ליצור מערכות הנדסיות מורכבות. בסיום הלימודים הבוגרים יצאו עם ידע מחקרי ומדעי בעולם פתרון בעיות מערכתיות. כבר במהלך הלימודים ישנו דגש על עבודה בצוותים על מנת שיוכלו להרגיש איך העבודה מתבצעת בעולם האמיתי.
 
 
אם אתם בוגרי תואר ראשון בהנדסה, מחפשים אתגרים ומקצוע מרתק לעסוק בו ומעוניינים להמשיך במבלול לימודי תואר שני כדאי שתשקלו ברצינות את תחום הנדסת המערכות. שכן, מדובר בתחום המתפתח כל הזמן ומשלב בתוכו הנדסה, טכנולוגיה וניהול.
מעניין אותך תואר שני בהנדסת מערכות?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר שני בהנדסת מערכות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנדסת מערכות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד